Kaip sustabdyti plaukų slinkimą

Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Nėštumo viduryje - moters „aukso" amžius

Antrojo trimestro metu nėščios moterys atrodo tarsi švytinčios. Dėl hormonų pokyčio bei padidėjusio kraujo kiekio organizme, oda ima natūraliai spindėti. Pagerėja ne tik odos kokybė, padaugėja ir plaukų.

Nėštumo metu galime džiaugtis turinčios tokius plaukus, kokių visada norėjome. Daugelis moterų nėštumo metu pastebi, kad plaukai pasidaro vešlūs, ima spindėti. Ne viena moteris apsidžiaugia tuo ir mano, kad taip bus visada. Deja...

Plaukų slinkimas po gimdymo - kodėl tai vyksta?!

Praėjus maždaug 3 - 6 mėnesiams po gimdymo tenka susidurti su tikrove. Šiuo metu svarbiausias moters rūpestis yra neseniai gimęs kūdikis. Visai tikėtina, kad jau keletą mėnesių nuolat keičiate sauskelnes, maitinate kūdikį, miegate tik po kelias valandas naktį, esate dėl to pervargusi. Kai galiausiai jums pavyksta rasti laiko pagulėti vonioje, imate suvokti, kad jūsų nuostabūs vešlūs plaukai jau tampa praeitimi. Kai plaunate plaukus, rankose lieka jų kuokštai. Tai gali labai liūdinti, ima atrodyti, kad „kažką darote ne taip" ir tuoj neteksite visų plaukų. To nebus!

Dėl hormonų poveikio nėštumo metu ne viena nėščioji džiaugiasi vešliais plaukais. Atvirkščiai nutinka po gimdymo.
Shutterstock nuotr.

Plaukų kasdien netenka kiekviena moteris

Vidutiniškai mes per dieną prarandame apie 100 plaukų. Skamba siaubingai, tačiau iš tiesų to net nepastebime. Kai esate nėščia, padidėjęs hormono estrogeno tiekimas būtent šiuos 100 plaukų per dieną apsaugo nuo iškritimo, todėl atrodo, kad turite labai daug plaukų.

Praėjus keliems mėnesiams po vaiko gimimo hormonai vėl keičiasi, jūsų estrogenų lygis ir vėl sumažėja, o tai reiškia, kad jūsų plaukai ir vėl ima kristi. Tad susidaro nemažas kiekis plaukų, laukiančių kada galės iškristi, ir tai gali atrodyti gana siaubingai. Tačiau nesijaudinkite, tai visiškai normalu.

Apie 50 procentų mamų susiduria su plaukų slinkimo problema po kūdikio gimimo. Šis procesas gali užtrukti apie metus, kol vėl turėsite tiek plaukų, kiek buvo prieš nėštumą.

Pasistenkite kuo švelniau elgtis su savo plaukais. Besaikis plaukų džiovinimas su fenu, jų tiesinimas gali padidinti iškrentančių plaukų kiekį.
Shutterstock nuotr.

5 patarimai, ką gali padaryti kiekviena moteris

Jei šiuo pereinamuoju laikotarpiu jūsų plaukai atrodo silpni ir negyvi, dėl to jūs jaučiatės prastai, siūlome keletą patarimų. Laikantis jų, plaukai atrodys sveikesni:

- Valgykite subalansuotą maistą, kad gautumėte visus reikiamus vitaminus ir mineralus. Tai jums svarbu ne tik dėl plaukų, bet ir kaip naujai mamai, tačiau jei jums reikia papildomos motyvacijos - jei jums trūks tam tikrų vitaminų, plaukų slinkimas gali būti dar baisesnis.

- Parduotuvėje rasite daugybę plaukams apimties suteikiančių produktų, tad kodėl nepabandžius šampūno ar putų, kurie jums padėtų?

- Pasistenkite kuo švelniau elgtis su savo plaukais. Besaikis plaukų džiovinimas su fenu, jų tiesinimas gali padidinti iškrentančių plaukų kiekį. Laimei, būdama nauja mama, neturėsite daug laiko šioms procedūroms.

- Jei dėl plaukų slinkimo jaučiatės nelaiminga, pasikalbėkite su savo kirpėja. Ji galėtų pasiūlyti jums šukuoseną, kuri paslėps jūsų bėdą, kol plaukai vėl sustiprės. Kirpčiukai puikiai maskuoja ant pakaušio pradedančius augti trumpučius plaukelius.

- Jei manote, kad netenkate per daug plaukų arba jei pastebite plikus odos lopinėlius, pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju. Gal Jums reikia specialisto dermatologo konsultacijos ir pagalbos.

Svarbiausia, neleiskite, kad plaukų slinkimas jums keltų stresą ir apkartintų motinystės džiaugsmą. Tai visiškai normalu, su tuo susiduria daugybė jaunų mamų. Mėgaukitės gyvenimu su mažyliu, o jūsų plaukai greitai pasidarys tokie patys, kokie buvo anksčiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis