5 patarimai po gimdymo, kurių nereikia ignoruoti

Patarimai po gimdymo nepamiršti savęs, rūpintis savo poilsiu, emocijomis bei kūnu, daugeliui moterų vis dar atrodo nereikšmingi. Tačiau tiesa yra tokia, kad tik būdama pailsėjusi ir savimi pasitikinti, galėsite užauginti ir laimingą vaiką.

Galbūt jausitės keistai, jei susilaukusi vaikelio sau būsite pirmoje vietoje, tačiau skirdama laiko sau, padėsite sau „pakrauti baterijas", todėl kaip mama ir partnerė jausitės laimingesnė, kantresnė bei labiau jausite pagrindą po kojomis.

Pasinaudokite šiais paprastais patarimais, kurie padės jums neprarasti savęs ir tapti pačia geriausia mama, partnere ir stipria moterimi.

Palepinkite save

Išsimaudykite šiltoje vonioje, pasidarykite manikiūrą, pasilepinkite masažu, nusipirkite naują rankinę ar pasimėgaukite savo mėgstamiausiu desertu. Gyvenimu reikia mėgautis, net jei jūs prieš mėnesį tapote mama! Lepindama save šiomis mažomis, tačiau reikšmingomis smulkmenomis, priminsite sau, jog esate verta malonumų - tokia mūsų prigimtinė teisė. Nuostabu, tačiau kartais užtenka pasikvėpinti naujais kvepalais ar pasidaryti naują šukuoseną, ir tai visiškai pakeis jūsų nuotaiką.

Raskite laiko tobulėti

Nesvarbu, ar tęsite mokslus universitete, ar pasiimsite naują knygą iš bibliotekos, labai svarbu, kad jūsų protas būtų aktyvus. Daugeliui rasti laiko mokytis yra nemenkas iššūkis. Kad ir ką pasirinktumėte mokytis, sveikam asmenybės vystymuisi būtina priversti savo protą dirbti.

Sportuokite pasimėgaudamos

Visi žinome, kad pratimai padidina endorfinų kiekį. Mamos, ypač pirmą kartą jomis tapusios, lengvai paskęsta dienos rutinoje ir pamiršta nors šiek tiek pajudėti. Kadangi jaučiate didelį spaudimą atgauti ankstesnes formas, sportas dažnai tampa nemaloniu darbu. Tad kodėl nepabandžius sportuoti ir mėgautis tuo?

Tai gali būti ilgas pasivaikščiojimas, važinėjimasis riedučiais parke arba jogos treniruotė. Tuo metu, kai sportuojate, klausykitės puikios audio knygos arba įkvepiančios muzikos. Sutelkite dėmesį, kad jaustumėtės puikiai.

Neatrodykite netvarkingai

Kartais po gimdymo moterys kuriam laikui užmiršta, kas yra stilius, mada ir graži apranga. Nereikia teisintis tuo, jog esame mamos, neturime laiko ir nieko nespėjame. Užsivilkti džinsus bei gražesnę palaidinę užima tiek pat laiko, kie­k „įlįsti į treningus".

Be reikalo jaunos mamos užmiršta aukštakulnius, nes jau kelių centimetrų pakulnė pagrakština laikyseną bei eiseną.

Nebadaukite, bet ir nevalgykite nesąmonių

Jei maitinate krūtimi, nereikia valgyti „už du". Venkite riebių patiekalų, saldumynų, geriau valgykite kelis kartus po nedaug nei vieną kartą daug. Geriausia, jei valgysite penkis kartus per dieną (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė). Vartokite liesą pieną, jogurtą, varškę, vietoj dešros - virtos vištienos gabalėlį.

Kai valgote, nenaršykite internete, neskaitykite ir nežiūrėkite televizoriaus. Nesistenkite suvalgyti tai, kas liko jūsų vaikučio lėkštėje.

Apskritai, skirti laiko saviugdai, sportui ar net pasilepinimui nėra egoistiška. Juk dėl to jaučiamės laimingos ir kupinos energijos - būtent to ir reikia, kad visose gyvenimo srityse mums sektųsi geriausiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis