10 klaidų, kurias mamos daro pagimdžiusios vaiką

Kviečiame perskaityti dažnai pasitaikančias jaunų mamų klaidas, kurios apsunkina jų gyvenimą.

1. „Viską pasidarysiu pati"

Didžiausia klaida, kokią gali daryti ką tik „iškepta" mama - atsisakyti pagalbos. Noriai naudokitės kiekvienu siūlymu jums padėti. Ir visiškai neturėtumėte gėdytis pripažinti, kad vienai susidoroti su viskuo nepavyksta. Turite išmokti perduoti atsakomybę kitiems. Nors iš pradžių tai ir sunku, tačiau jūsų partneris ar mama kuo puikiausiai pasirūpins mažyliu.

2. Kai vaikas miega, norisi viską nuveikti

Neleisti miegoti - tai vienas efektyviausių kankinimo metodų. Todėl kiekvieną minutę, kai kūdikis miega, turėtumėte išnaudoti ne valymui, plovimui ar tvarkymui, o miegui.

3. Tikėjimas, kad viskas klostysis kaip ligi šiol

Kūdikio priežiūra reikalauja labai daug laiko. Tai ne visai atitinka jūsų lūkesčius, atsiliepia jūsų buičiai. Lieka daug mažiau laiko ir tenka susitaikyti su tuo, kad ne viskas gyvenime eisis taip, kaip ligi vaiko gimimo. Galbūt vonią išvalysite tik kartą per savaitę, na ir kas!

4. Pamirštamos pertraukos

Nepamirškite, kad esate ne tik mama, bet ir moteris, draugė ir partnerė. Skirkite laiko sau, nuveikite kažką savo labui. Ir nepamirškite skirti poros gražių valandų kūdikio tėčiui, kurias praleisite tik dviese.

5. Lyginimas su kitais kūdikiais

Kiekvienas mažylis vystosi kitaip ir tai visiškai normalu. Todėl visai nėra reikalo kraustytis iš proto, jeigu pažįstamos moters vaikas jau turi dantuką, pradeda ropinėti ar taria pirmą žodį. Jūsų mažylis galbūt daro kažką kitą arba turi žavesnę šypseną.

6. Panikos priepuoliai dėl menkniekių

Ar jis sukosėjo? Gal tai pirmas plaučių uždegimo požymis? Ar mažylis užtektinai suvalgė? Svarbu atidžiai stebėti savo kūdikį, tačiau pasirodžius menkiausiems ligos požymiams iš proto kraustytis nereikia! Kol vaikas žaidžia, šypsosi ir atrodo sveikas, dažniausiai būtent taip ir yra.

7. Nenoras pasikliauti nuojauta

Vos tik vaikas išvysta pasaulį, pasipila virtinė patarimų. Ramiai juos išklausykite, tačiau pati turite nuspręsti, kuriais vadovausitės. Pasikliaukite savo nuojauta, nes būtent jūs žinote, kas jūsų vaikui geriausia.

8. Savigrauža

Kiekvienai mamai anksčiau ar vėliau tai nutinka: vos akimirką nusuki nuo mažylio akis, jis pasiverčia ir... guli jau ne ant sofos, o ant grindų. Arba susitrenkia galvą. Nepasiduokite tokiais atvejais savigraužai. Tokie dalykai nutinka tikrai kiekvienai mamai.

9. Laukimas, kada kūdikis pats miegos

Kai kurie kūdikiai nuo gimimo puikiai miega. Deja, tai absoliuti išimtis. Paprastai užmigti ir išmiegoti vaikas turi išmokti. Po kelių mėnesių galėsite pradėti to mokytis.

10. Motiniškų jausmų mygtukas

Pagaliau sulaukėte kūdikio, tačiau mama vis dar nesijaučiate? Taip nutinka ir dėl to tikrai neturite jaustis blogu žmogumi! Ne visoms moterims motinystės jausmas atsiranda tarsi mygtuką paspaudus, daugeliui jis susiformuoja bėgant laikui. Tam įtakos turėti gali ir pogimdyvinė depresija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis