10 klaidų, kurias mamos daro pagimdžiusios vaiką

Kviečiame perskaityti dažnai pasitaikančias jaunų mamų klaidas, kurios apsunkina jų gyvenimą.

1. „Viską pasidarysiu pati"


Didžiausia klaida, kokią gali daryti ką tik „iškepta" mama - atsisakyti pagalbos. Noriai naudokitės kiekvienu siūlymu jums padėti. Ir visiškai neturėtumėte gėdytis pripažinti, kad vienai susidoroti su viskuo nepavyksta. Turite išmokti perduoti atsakomybę kitiems. Nors iš pradžių tai ir sunku, tačiau jūsų partneris ar mama kuo puikiausiai pasirūpins mažyliu.


2. Kai vaikas miega, norisi viską nuveikti


Neleisti miegoti - tai vienas efektyviausių kankinimo metodų. Todėl kiekvieną minutę, kai kūdikis miega, turėtumėte išnaudoti ne gaminimui, šveitimui, valymui, plovimui ar tvarkymui, o poilsiui. Nedirbkite visų įmanomų darbų viena, pasidalinkite jais su kitais žmonėmis. Patikėkite, aplink tikrai daug žmonių, kurie mielai ateis jums į pagalbą.


3. Tikėjimas, kad viskas klostysis kaip ligi šiol


Kūdikio priežiūra reikalauja labai daug laiko. Tai ne visai atitinka jūsų lūkesčius ir skiriasi nuo to, kaip gyvenote iki gimstant vaikui. Belieka susitaikyti su tuo, kad ne viskas gyvenime eisis taip, kaip iki vaiko gimimo. Galbūt vonią išvalysite tik kartą per savaitę, o ne kas antrą dieną, galbūt vietoj sudėtingų patiekalų gaminimo dabar teks pasitenkinti koldūnais ar kepta kiaušiniene... Na, ir kas. Dabar jūsų gyvenime yra naujų iššūkių ir kitokių malonumų.


4. Pamirštamos pertraukos


Nepamirškite, kad esate ne tik mama, bet ir moteris, draugė ir partnerė. Skirkite laiko sau, nuveikite kažką savo labui. Ir nepamirškite skirti poros gražių valandų kūdikio tėčiui, kurias praleisite tik dviese.


Naudingas straipsnis apie balansą tarp motinystės ir laiko sau


5. Lyginimas su kitais kūdikiais


Kiekvienas mažylis vystosi kitaip ir tai visiškai normalu. Todėl visai nėra reikalo kraustytis iš proto, jeigu pažįstamos moters vaikas jau turi dantuką, pradeda ropinėti ar taria pirmą žodį. Jūsų mažylis galbūt daro kažką kitą arba turi žavesnę šypseną.


6. Panikos priepuoliai dėl menkniekių


Kūdikis sukosėjo? Bėga sloga? Gal tai pirmas plaučių uždegimo požymis? Ar mažylis užtektinai suvalgė? Svarbu atidžiai stebėti savo kūdikį, tačiau pasirodžius menkiausiems ligos požymiams iš proto kraustytis nereikia! Kol vaikas žaidžia, šypsosi ir atrodo sveikas, dažniausiai būtent taip ir yra.


7. Nenoras pasikliauti nuojauta


Vos tik vaikas išvysta pasaulį, pasipila virtinė patarimų. Ramiai juos išklausykite, tačiau pati turite nuspręsti, kuriais vadovausitės. Pasikliaukite savo nuojauta, nes būtent jūs žinote, kas jūsų vaikui geriausia. Na, o jeigu jūsų nuojauta nepadeda jums tokiomis akimirkomis, kai, pavyzdžiui, vaikas suserga, kreipkitės pagalbos į specialistus, o ne į google ar visažines mamų forumuose.


8. Savigrauža


Kiekvienai mamai anksčiau ar vėliau tai nutinka: vos akimirką nusuki nuo mažylio akis, jis pasiverčia ir... guli jau ne ant sofos, o ant grindų. Arba susitrenkia galvą. Nepasiduokite tokiais atvejais savigraužai. Tokie dalykai nutinka tikrai kiekvienai mamai. Neverta jaudintis ir dėl to, kad su pusės metų kūdikiu draugė jau aplankė visus kūdikiams skirtus spektaklius ir žaidimų kambarius. Jūs nesate blogesnė ar prastesnė. Jūsų kūdikis turi jus – mylinčią ir rūpestingą mamą. Būtent to jam ir reikia. Ne žaislų, išvykų ar šokių pamokėlių.


9. Tobulybės siekimas


Šiais socialinių tinklų laikais labai lengva pakliūti į tobulybės spąstus: nuomonių formuotojos mielai pozuoja sporto klubuose, šiltuose kraštuose prie jūros arba makiažo kėdėse išbandančios naujas grožio priemones. Gali apimti neviltis – kodėl aš viena šiame pasaulyje esu tokia nemadinga ir nelaiminga?.. Nepamirškite, kad neretai tai tėra gražaus gyvenimo iliuzija, o realybė yra tokia, kaip ir visų mamų – ir šioms mamoms vaikai nemiega, verkia, ir jos patiria daug streso ir nerimo akimirkų.


10. Motiniškų jausmų mygtukas


Pagaliau sulaukėte kūdikio, tačiau mama vis dar nesijaučiate? Taip nutinka ir dėl to tikrai neturite jaustis blogai Ne visoms moterims motinystės jausmas atsiranda tarsi mygtuką paspaudus, daugeliui jis susiformuoja bėgant laikui. Tam įtakos turėti gali ir pogimdyvinė depresija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis