Ar tikrai seksas geresnis po cezario pjūvio, o ne po įprasto gimdymo?

Gana plačiai yra paplitusi nuomonė, jog cezario pjūvį patyrusioms moterims pasisekė labiau, kai kalbama apie seksą po gimdymo. Tačiau moterų sveikata po gimdymo besidominti fizioterapijos specialistė Allison Hilbig teigia, kad viskas yra priešingai.

Specialistė kviečia prisiminti moters fiziologiją: vaizdžiai tariant, vagina yra sukurta kaip akordeonas - gali išsitempti ir atsiverti. Prisiminkite, kaip pirmąjį kartą bandėte įsidėti tamponą arba mylėtis.

Vagina yra sukurta taip, kad gimdymo metu ji išsitempia, o po to vėl susitraukia. Be to, nepamirškite, kad kūdikis būna slidus, nes jį dengia apsauginė medžiaga arba jis būna šlapias nuo amniono skysčių. Šie natūralūs „lubrikantai" padeda kūdikiui slysti gimdymo kanalu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinos pienui neprilygsta joks dirbtinis maitinimas
4 vaikų mama Birutė - atvirai apie skyrybas ir vyrų bei moterų skirtumus

„Po natūralaus gimdymo padidėja kraujo tiekimas į vaginą. Dėl to po natūralaus gimdymo moterys gali patirti stipresnį orgazmą. Tačiau jei dubens apačia yra silpna, šis poveikis susilpnėja" - tvirtina Allison Hilbig iš Australijos. Pasak specialistės, todėl svarbu stiprinti dubens srities raumenis.

Dėl gimdymo hormonų, išsiskyrusių po natūralaus gimdymo, moterys gali jausti jėgų antplūdį, būti labiau pasitikinčios savo sugebėjimais bei seksualumu. Daug moterų tvirtina, kad jų lytinis gyvenimas pagerėjo po natūralaus gimdymo.

Skausmas po Cezario pjūvio

Labai dažnai moterys nustemba, jog besimylėdamos po atlikto Cezario pjūvio, jos patiria skausmą: „Mitas, kad seksas po Cezario pjūvio bus geresnis! Geriausias būdas išvengti skausmo sekso metu po gimdymo - natūraliai gimdyti. Labai daug žmonių nustemba tai išgirdę, nes mano, kad skausmas lytinių santykių metu dažniau jaučiamas po natūralaus gimdymo".

Allison teigimu, po cezario pjūvio operacijos moterys gali jausti skausmą lytinių santykių metu, kuris gali tęstis 6 ar net 12 mėnesių. Tai pasitaiko dažnai, o moterys nežino, kodėl tai vyksta ir nežino, ką daryti. Tad jei po atlikto cezario pjūvio besimylėdamos jaučiate skausmą, pasitarkite su akušeriu ar ginekologu, nes šią problemą galima išspręsti.

Ką apie seksą po gimdymo rodo tyrimai

Fizioterapijos specialistė stebisi, kad šiais laikais vis dar gajūs mitai: „Deja, nesenai išgirdau istoriją apie vyrą, kuris vertė partnerę darytis cezario pjūvį, kad jos kūnas nepasikeistų - taip, tai nutiko 2014 metais - ir tai pasitaiko dažnai. Nemažai moterų taip pat renkasi cezario pjūvį dėl panašių priežasčių, nors tai nėra pagrįsta moksliškai. Taip nutinka dėl mito, jog natūralus gimdymas sugadina lytinį gyvenimą. Tyrimai rodo priešingai".

Štai mokslo leidiniuose publikuotas tyrimas „Natūraliai ir cezario pjūvio būdu gimdžiusių moterų šlapimo laikymo ir lytinių rezultatų palyginimas (Klein MC, Kaczorowski J, Firoz T, Hubinette M, Jorgensen S, Gauthier R.)" sako, jog tiek vieną, tiek kelis kartus gimdžiusios moterys, kurių tarpvietės po natūralaus gimdymo liko sveikos, patiria mažiau skausmo lytinių santykių metu nei tos, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis. Cezario pjūvis nėra garantuotas būdas, apsaugantis moters lytinį gyvenimą ar padedantis išvengti šlapimo nelaikymo. Moterys, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis, teigė daugelį mėnesių jautusios skausmą lytinių santykių metu. Todėl geriausia moterims gimdyti natūraliai ir, jei įmanoma, be jokių medikamentų ir komplikacijų.

Allison Hilbig nuomone, geriausias būdas išvengti problemų dubens apačioje - vengti intervencijų gimdymo metu. Ji pataria atsisakyti nebūtinų gimdymo skatinimų, kurie, kaip žinia, paskatina kitų intervencijų laviną. Žinoma, jei intervencija būtina, pasirinkimo jūs neturite. Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje padeda apsaugoti motinos tarpvietę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis