13 dalykų, kurių pagimdžiusios nesako net savo draugėms

Yra dalykų, kurie nėštumo, gimdymo metu ir po jo palieka ne pačius gražiausius prisiminimus. Apie juos dažnai nepasakojame net artimiausioms draugėms. Kokie tai dalykai?

Miego trūkumas

Taip, tai viena dažniausių jaunų tėvų problemų, beje, užklumpanti ne tik po vaikučio gimimo, bet dar iki jo. Ypač moteris. Pasitaiko, kad paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais dėl didelio pilvo ir kitų nemalonių pojūčių, moteriai tampa sunku surasti patogią miegojimo padėtį, ir ją kamuoja nemiga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Populiariausi ir keisčiausi 2013 - ųjų metų naujagimių vardai
Mirštančios mergaitės norą išpildė 10 000 žmonių

Strijos

Priemonių, saugančių nuo strijų atsiradimo yra pačių įvairiausių - nuo natūraliausių, surandamų virtuvėje, iki moderniausių ir brangiausių. Po gimdymo taip pat sukurta ne viena grožio procedūra, kuri mažina strijas. Tačiau tiesa yra tokia, kad neretai nuo strijų negelbsti jokios priemonės. Ar jų bus, kiek ir kokių, dažnai yra nulemta genetiškai ir tam įtakos turi pačios moters organizmo ypatumai, jos odos savybės.

Lietuva - ne Egiptas, bet vis dėlto

Nėštumo metu vienas iš keistesnių patyrimų, kai pažįstami, o kartais ir nelabai, žmonės, susitikę ima glostyti tau pilvą ar pridėję prie jo ranką klausia „kaip jautiesi?". Kai kuriose situacijose šiaurietiško temperamento lietuviai šiuo atveju demonstruoja pietietišką būdą, net neklausdami, o kaip į tai reaguoja pati pilvelio savininkė.

Naujagimiai nepažįsta valandų

Nėštumas trunka 40 savaičių, tačiau pasiruoškite tam, kad naujagimiai nepažįsta valandų ir į pasaulį gali pasibelsti bet kada. Iki nustatyto termino prasidedantis gimdymas būna netikėtas ir užklumpa nepasiruošus, tuo tarpu vaikučio pernešiojimas mamai gali kainuoti nemažai nervų ląstelių. Pasiruoškite kasdienių telefono skambučių srautui: „Ar jau pagimdei?","Tai kada gi gimdysi?","Kodėl dar nepagimdei?". Turėkite šiam atvejui tinkantį atsakymą su humoru, kurį galėsite pasakyti visiems ilganosiams. Tik humoras jus išgelbės tokiomis minutėmis.

Gimdymas retai vyksta pagal planą

Kruopščios nėščiosios, po nėštumo ir gimdymo kursų, dažnai pasiruošia gimdymo planą, kuriame išdėsto savo požiūrį į gimdymą ir tai, kaip norėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Tačiau realybė yra tokia, kad gimdymo eiga dažnai yra neprognozuojama ir teka sava vaga. Pasitaiko, jog tik už natūralų gimdymą pasisakiusios moterys surietus skausmams ima prašyti nuskausminimo, arba sklandus nėštumas ir tobulai gražios mintys apie lengvą gimdymą pasibaigia cezario pjūvio operacija. Domėtis nėštumu, gimdymo etapais verta, tačiau susikoncentruoti į mintį, kad „bus tik taip, ir ne kitaip" neverta.

Naujagimiai nėra panašūs į kūdikius iš reklamų

Suspausta galvytė, pamėlusi odelė, varškinis sluoksnis ant kūnelio ir kraujo dėmė ant galvos - taip iš karto po gimimo gali atrodyti jūsų išsvajotasis mažylis. Jums gali kilti klausimų, ar viskas su juo gerai, tačiau greičiausiai tai bereikalingas nuogąstavimas. Gimdami naujagimiai atlieka didelį ir rimtą darbą, todėl po jo negali būti panašūs į fotošopu padailintus kūdikius iš reklamos. Tačiau nabejojame - net ir tada jie jums yra patys mylimiausi, laukiamiausi ir.. gražiausi. Nes jie yra jūsų!

Valio! Pagimdžiau! Didysis darbas atliktas

Sveikiname, iš tiesų darbas didelis, tačiau jis yra niekis, palyginus su tuo, kas jūsų laukia artimiausius 18 metų. Su gimdymu viskas nesibaigia, o tik prasideda. Ir liaudies išmintis nemeluoja, sakydama, kad „auga vaikai - auga šeimoje vargai".

Žindymas - natūraliausias dalykas pasaulyje, kurį gali kiekviena

Žindymas teikia daug naudos jums ir kūdikiui, tai nepakartojamos tarpusavio artumo akimirkos. Tačiau visa tai suprasite tik tada, kai jūs išmoksite žindyti, o kūdikis - žįsti. Pirmomis dienomis neišvengsite klaidų, galbūt - nugraužtų ir skaudančių spenelių, panašius pojūčius patiria dauguma jaunų mamų. Nenuleiskite rankų, pasitikėkite savimi ir vaikučiu. Nesidrovėkite patarimų klausti medicinos personalo, patyrusių draugių ar ieškoti nemokamos žindymo pagalbos telefonu arba internete (ir Lietuvoje tai įmanoma).

Jei vaikas verkia - jam kažkas negerai ("aš bloga mama")

Verkia ir gerų mamų vaikai. Todėl jei išbandėte viską, o jūsų mažylis nenustoja kniurksėti, zirzti ar verkti, neskubėkite kaltinti savęs, kad kažko nesugebate ar nemokate. Kūdikio verksmo priežasčių gali būti įvairiausių - šaltis, alkis, pilvo diegliai, nuovargis, nerimas, dygstantys dantys, pilnos sauskelnės, nepatogūs rūbeliai ar gulėjimo padėtis. Pirmą mėnesį sunku atskirti, dėl kokios priežasties verkia mažylis, bet laikui bėgant jūs tą tikrai suprasite.

Kur dingo džiaugsmas?

Vaikelis gimė, sveikas ir gražus. Jūs grįžote namo, viskas klostosi kaip ir gerai, tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių nesijaučiate laiminga. Pravirkstate ir susijaudinate dėl menkiausios priežasties, kurios net negalite aiškiai įvardinti. Nuotaikų kaita po gimdymo, padidėjęs jautrumas aplanko ne vieną jauną mamą. Pasikalbėkite apie tai su vyru, drauge, mama. Kartais pakanka vien atviro pokalbio, pagalbos iš artimųjų pusės. Jeigu jaučiatės vieniša, paieškokite jaunų mamų grupių, kuriose galėtumėte būti apsupta bendraminčių. Jei jaučiate, kad nesusitvarkote su savo liūdesiu ir nerimu, ieškokite specialisto pagalbos.

Pilvas vis dar čia

gimdymo namų dažna mamytė išeina su pūpsančiu pilvuku, nereikia turėti iliuzijų, kad per parą ligoninėje nukris visi 15 ar 25 priaugti kilogramai. Yra posakis, kad svorį būsima mama augina devynis mėnesius, todėl jam nukristi irgi reikia devynių mėnesių. Žinoma, tai labai individualu ir priklauso nuo jūsų organizmo savybių, mitybos, fizinio aktyvumo.

Seksas - retas svečias namuose

Lytinį gyvenimą pradėti patariama pasibaigus pogimdyminiam laikotarpiui, maždaug 6-8 savaitės po gimdymo. Visai gali būti (turbūt ir būna dažniausiai), kad kurį laiką po gimdymo lytinis gyvenimas nebus toks dažnas ir intensyvus, kaip neturint vaikučio. Nesigėdykite apie tai kalbėtis su vyru. Jūsų požiūriai gali šiek tiek skirtis, todėl svarbu žinoti, ką abu apie tai manote. Jei nenorite auginti pametinukų, pradėjus mylėtis po gimdymo, pasirūpinkite apsauga nuo nėštumo. Kuri jums tinkamiausia, žinote tik jūs ir jūsų ginekologė. Pasitarkite.

Dešimt auklių, vaikas be galvos

Nusiteikite, kad apie kūdikio auginimą, primaitinimą, žindymą, auklėjimą, ugdymą, girdėsite daug patarimų, skaitysite daug informacijos, kuri gali kardinaliai skirtis. Nieko keisto - gydytojai turi skirtingų nuomonių įvairiais klausimais, todėl neretai išgirdus jas dvi, teks pasidaryti savo, trečiąją. Nenuvertinkite savo vidinės intuicijos - net jei tai jūsų pirmasis vaikutis, mama širdimi jaučia, kas jos vaikui yra gerai, o kas - nelabai. Domėkitės, išklausykite patarimų, o išvadas darykite patys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis