Žindymas viešoje vietoje: svarbu žinoti

Atšilus orams, dažniau parkuose ir kitose viešose vietose galima pamatyti žindančią jauną mamą. Ką reikia žinoti, jei esate neseniai pagimdžiusi ir jums kyla štai tokių klausimų: ar galiu žindyti viešai, kaip reaguos aplinkiniai ir pan.

Kodėl gimę vaikai neleidžia išsimiegoti tėvams
Protinga ar rizikinga: K. Middleton su naujagime iš ligoninės išėjo tą pačią gimdymo dieną

3. Pasidairykite mamoms ir kūdikiams skirtos patalpos

Daugelyje prekybos centrų ar valstybinių įstaigų yra specialūs kambariai su sofomis ir kėdėmis maitinančioms moterims. Tokios patalpos pusiau privačios, ten niekas jums netrukdys ramiai pamaitinti kūdikį.

4. Įsigykite skraistę prisidengti maitinant krūtimi

Jei nesinori apnuoginti krūtų viešoje vietoje, pravers skraistė ar platus šalikas. Būna specialiai tam skirtų skraisčių, su jomis jausitės diskretiškiau, o kūdikį matysite.

5. Neverskite savęs daryti to, kas kelia nepatogumą

Jūsų draugė gali kuo ramiausiai maitinti kūdikį krūtimi kavinėje ir gurkšnoti kavą. Jūs galbūt nesate tam pasirengusi, tad nieko tokio. Gali prireikti laiko, kol maitinimas krūtimi viešoje vietoje atrodys natūralus dalykas. Gyvenkite savo ritmu ir savo tempu.

6. Išsirinkite tinkamus, patogius drabužius

Specialios liemenėlės, palaidinės, suknelės tikrai praverčia krūtimi maitinančioms moterims. Šie drabužiai taip pasiūti, kad minimaliai apnuogina, o kūdikį pamaitinti lengva.

Vida Press

7. Įsigykite kokybišką liemenėlę maitinančiai moteriai

Specialios liemenėlės maitinančioms moterims lengvai užsisega, lengvai atsisega, su jomis tiesiog patogu. Kokybiškų medžiagų liemenėlė ne tik patogi, bet ir suteiks daugiau pasitikėjimo savimi.

8. Pratinkitės po truputį

Iš pradžių pamaitinkite kūdikį draugės namuose, kol apsiprasite. Kitą kartą galite pamaitinti kūdikį kavinėje ar jaunų mamų susitikime, kur jus suptų bendramintės. Galiausiai įprasite maitinti kūdikį ir viena viešoje vietoje.

9. Kuo daugiau praktikos, tuo geriau

Galite pamaitinti kūdikį prieš veidrodį – maloniai nustebsite, kad atrodo net taip prastai, kaip įsivaizdavote. Tiesa tokia, kad 99,99 proc. nesijaudina, kad maitinant kūdikį pasimatys krūtis, be to, per kūdikio galvą ir kūną praktiškai nieko ir nesimato.

10. Padrąsinkite save

Maitinimas krūtimi – kuo natūraliausias dalykas. Tai nėra nei baisu, nei nemalonu, anaiptol – tai gražus ir natūralus būdas pamaitinti mažylį. Nemanykite, kad turėtumėte slėptis. Priminkite sau, kad ne tik maitinate kūdikį, bet ir mezgate tarp jūsų ypatingą ryšį, padedate jam augti. Nusipelnote tik pagyrimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis