Kavinėje kabo skelbimas, kviečiantis mamas užsukti žindyti

Mamos, žindančios mažylius krūtimi, žino, jog yra nelengva misija surasti vietą mieste, kur būtų galima ramiai pažindyti išalkusį mažylį. Viena maitinimo įstaiga šią problemą išsprendė labai unikaliu būdu.

Kavinė, kurioje laukiamos žindančios moterys

Vienoje kavinėje Didžiojoje Britanijoje, Čeltenhamo ( Cheltenham) mieste kabo medinė lenta, kurioje parašytas kreipimasis į žindančias mamas.

Kavinės darbuotojai kreipiasi į žindyves, kviesdamos užsukti pamaitinti. „Pavaišinsime puodeliu arbatos. Nereikia valgyti, nereikia klausti, tiesiog žindykite ir atsipalaiduokite", - sakoma kvietime.


Socialiniuose tinkluose ši nuotrauka plinta žaibo greičiu. Komentarų taip pat netrūksta. Vieni žavisi tokia idėja ir linki šiai kavinei gero verslo, kiti įžvelgia mamų, kurios nemaitina krūtimi, diskriminaciją.

Viešas žindymas Lietuvoje

Priminsime, kad šiuos, 2014-uosius metus, Seimas yra paskelbęs Vaikų sveikatos metais. Šių metų pradžioje buvo paskelbta apie iniciatyvą, jog Lietuvoje įstaigos raginamos tapti draugiškomis žindančioms mamoms ir apie tai pranešti pažymint vietą specialiu lipduku.

Šis ženklas buvo sukurtas 2006 -aisiais metais, ir šiandien juo ženklinamos įvairiausios įstaigos, kur mamos gali užsukti pažindyti mažylio nebijodamos pasmerkimo ar piktų žvilgsnių. Iki 2006 metų tokio tarptautinio simbolio nebuvo. JAV leidžiamas žurnalas „Mothering" 2006 metais paskelbė žindymo ženklo kūrimo konkursą ir iš 500 pateiktų variantų išrinko Matto Daigle sukurtą simbolį.

2013 m., vykdydamas projektą „Man skanu - mamai sveika", Tėvystės centras, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, pakvietė Vilniaus miesto įstaigas ir organizacijas paženklinti savo patalpas lipduku su tarptautiniu žindymo simboliu ir kartu kurti sveikesnę ateitį.

Mamos pieno nauda neabejoja niekas - įrodyta, kad jis stiprina vaiko imunitetą, padeda jam optimaliai vystytis ir būti sveikam. Žindymas ir mamą, ir vaiką saugo nuo onkologinių ligų. Tyrimai skelbia, kad ši nauda tuo didesnė, kuo ilgesnė žindymo trukmė.

PSO rekomenduoja mažylius iki 6 mėn. amžiaus maitinti vien tik mamos pienu ir žindymą tęsti iki vaikui sukaks dveji metai ar ilgiau.

Vietas, kurios yra draugiškos žindymui Vilniuje, galima sužinoti VšĮ „Tėvystės centras"interneto  puslapyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis