Visa tiesa apie Ožiaragį ir jo santykius su kitais Zodiako ženklais

Gruodžio 23 -ąją prasidėjo Ožiaragio ženklo laikas. Ta proga - astrologės Ritos Vainauskienės žvilgsnis į mažąjį Ožiaragį ir jo santykius su kitais Zodiako ženklais.

Mažieji Ožiaragiai, - tai tylūs, kantrūs, darbštūs, bet labai užsispyrę vaikai. Nepaisant jų amžiaus, Ožiaragių žaidimai rimti, o patarimai - išmintingi. Ožiaragį sunku išmušti iš kelio, jis dvasiškai stiprus ir valingas, kas padeda pasiekti užsibrėžto tikslo. Ožiaragis - realistas, vertina visa kas materialu ir praktiška, jis ne tas, kuris guli ir laukia palankių galimybių, o užsispyręs ir atkakliai siekia norimo.

Ožiaragiams, dažniausiai, trūksta emocingumo ir nuoširdumo. Jiems labai sunku įveikti kliūtis ir apribojimus, sunku eiti į pasaulį atvira širdimi, todėl jie linkę nuo problemų užsisklęsti savo mažame pasaulėlyje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Žindyvė pieną "gausina" gerdama alų: gydytojo komentaras
Interviu su lietuve, žinančia, kaip iš kūdikio išauginti genijų

Ožiaragiai nėra linkę įsiklausyti į savo sielos poreikius, jie nemoka atsipalaiduoti, todėl tėvai turi mokyti vaiką atleisti sau savo trūkumus, parodyti savo talentą ir dalyvauti visuomeninėje veikloje. Ožiaragis gimsta su poreikiu ir noru būti kažkuo svarbiu arba pasiekti šiame dideliame pasaulyje ką nors svarbaus.
Būtent todėl paviršutiniški poelgiai jo nedomina. Jei jūsų vaikas nori ką nors padaryti, reiškia, kad jis pamatė praktinę reikalo esmę ir į smulkmenas nesileis.

Jei vaikas prastai mokosi mokykloje, ką nors praleido ir nesupranta, padėkite jam užpildyti šią spragą, o ne priekaištaukite, nes skriaudos jis niekada nepamirš. Auklėkite jį pagirdami, be to ugdykite pasitikėjimą savimi ir humoro jausmą, mokykite džiaugtis, nes tai padės jam atsipalaiduoti. Mažieji Ožiaragiai dažnai turi puikų humoro jausmą. Šie vaikai gali pamatyti ką nors juokinga beveik bet kokioje situacijoje. Jie mėgsta kalambūrus. Niekas nežino, kada Ožiaragis mestelės savo kalambūrą, todėl visada būkite pasirengę tam, kad rimtas pokalbis gali virsti į eilinį žodžių žaismą!

Vienas iš būdų skatinančių vaiką Ožiaragį - pasiūlyti jam prisiimti kokią nors atsakomybę, atitinkančią jo amžių. Sakykim, padėti mamai namų ruošoje arba maitinti auginamą gyvūnėlį.

Ožiaragis tiesiog spindi iš džiaugsmo, kai gauna ką nors už pastangas. Juos galima skatinti duodant šiek tiek pinigų smulkioms išlaidoms. Tačiau, tai reikėtų daryti labai atsargiai, nes nuovokus Ožiaragis gali greitai iš mamos išvilioti visas jos grynųjų pinigų atsargas! Nors taupumas jam yra būdingas iš prigimties. Mažasis Ožiaragis sieks atidėti pinigus "juodai dienai" ir sukaupti pakankamai turto, kad nusipirktų ką nors tikrai verto.

Savigarba šiems vaikams yra tiesiogiai susijusi su fiziniais ir materialiais rezultatais. Jie turi žinoti, kad kažką sukūrė, pastatė arba patobulino. Ožiaragis visada turi jaustis už kažką atsakingas, mokykite savo vaiką darbe įnešti ką nors ypatingo, eiti savo keliu, išmokykite jausti savo jėgą ir gebėjimą mesti likimui iššūkius.

Energinga mama-Avinas gyvena dideliu greičiu, o jos lėtas ir atsargus Ožiaragis į gyvenimą žvelgia visai kitaip. Ožiaragis mėgsta galvoti apie ateitį ir kurti konkrečius planus, būti nuosekliu ir darbus atlikti iki galo. Mama-Avinas, kuri veikia negalvodama, o paklusdama impulsui, tiesiog nesupranta, kodėl Ožiaragiui viskam reikia taip daug laiko!

Mažasis Ožiaragis gerbia taisykles ir laikosi tvarkos, o mamai-Avinui visa tai trukdo. Ji mėgsta paiešką, ją jaudina nuotykiai ir ji pasiryžusi mėgautis kiekviena gyvenimo minute! Ją slegia kasdienis namų ruošos darbas ir ji pasirengusi kuo greičiau tą darbą pamiršti. Tačiau jai reikia nepamiršti tai, kas būtina vaikui. Mažasis-Ožiaragis jaučiasi apleistas, jeigu nežino tiksliai kada jį pamaitins arba kur ieškoti mamos, jei jos staiga prireiks. Taigi, mamai-Avinui teks pagalvoti apie savo dienotvarkę - bent jau vaiko labui.

Avinui nereikia tikėtis iš Ožiaragio atsipalaidavimo ar nuoširdumo, kuris būdingas jai pačiai. Šis vaikas yra kitoks ir jam reikėtų leisti gyventi taip, kaip jis jį supranta. Mama-Avinas nori didžiuotis savo vaikais ir Ožiaragis būtinai pateisins jos viltis. Jis ilgai gali likti šešėlyje, bet vėliau staiga išsiverš į priekį. Labai tikėtina, kad jis pasieks didelių laimėjimų, jei jį palaikys ir paskatins. Tad mama-Avinas turėtų suprasti savo mažąjį Ožiaragį, visada palaikyti žodžiu ir švelnumu, o ne skubinti jį.

Tėvas-Avinas mėgsta kompanijas ir lengvai pritampa prie bet kokios grupės, pavyzdžiui sporto. Na, o Ožiaragis drovus ir jam maloniau kalbėtis su vienu ar dviem draugais, o ne su triukšminga minia. Jis labai bijo būti atstumtas ir jam svarbu, kad tėtis-Avinas rastų laiko padėti mažajam Ožiaragiui išsiugdyti pasitikėjimą savimi. Tėvas turėtų susilaikyti ir išvengti pykčio proveržių, nes jo vaikas-Ožiaragis gali juos priimti giliai į širdį ...

Vaikui-Ožiaragiui bus šilta ir jauku su mama-Jaučiu. Ji nori, kad jų namuose būtų saugu, ramu ir praktiška. Kai kam toks gyvenimo būdas gali pasirodyti šiek tiek ribotas, bet ne Ožiaragiui. Jis myli savo namus, patiria malonumą dėl stabilumo pojūčio ir todėl, kad juo rūpinamasi.
Jie abu tiki, kad vienintelis kelias į gerovę - tai sunkus darbas. Mama skatina rimtą Ožiaragio požiūrį į mokymąsi. Jie abu neturi laiko svajonėms - abu gimę po žemės ženklais ir tiesiog privalo būti praktiškais!

Tai nereiškia, kad jie nuobodžios asmenybės: jie abu turi humoro jausmą ir geba pajuokauti. Išoriškai jie pakankamai rimti, tačiau kiekvienas iš jų yra tikrai geros širdies. Juos vienija meilė gyvūnams ir abu padarys viską, kad jiems padėtų. Mažajam Ožiaragiui labai reikia meilės, bet pats jis niekada to neprašys. Gerai, kad mamai-Jaučiui užtenka šilumos, kad galėtų sušildyti itin atsargų vaiką. Ir ji supranta, kad Ožiaragiui visada reikia tikrumo, nes ir ji pati nori žinoti ko iš jos tikimasi.

Kaip ir Jautis, Ožiaragis turi gerą verslumo pojūtį, praktišką protą ir laikui bėgant gali įsilieti į šeimos verslą. Jis, kaip ir tėvas, domisi muzika ir menais, taip pat kaip ir jis, myli praeitį ir įtariai žiūri į viską, kas per daug modernu, šiuolaikiška. Be to, jie abu nekenčia paskalų nešiotojų: ši pora pirmenybę teikia patikimiems ir praktiškiems žmonėms, kaip ir jie patys. Jautis padės Ožiaragiui ištobulinti savo gabumus ir išmokys savo darbu pasiekti sėkmės. Jis stengsis suteikti vaikui viską, ko jam reikia, pačią geriausią gyvenimo pradžią, ir būtent tai padės Ožiaragiui jaustis pasitikinčiu savimi, o tai reiškia - laimingu.

Mama-Dvyniai visada ras sau pramogų, be to, ji mano, kad ir vaikui tai nepakenks. Gyvenimas nėra tik pramogos, todėl mamai verta skatinti Ožiaragį atsakingai veiklai. Šį vaiką reikėtų dažnai girti už jo pastangas ir neleisti jam nuobodžiauti. Padėkite jam rasti tinkamą pusiausvyrą, juk niekas nenorėtų būti vertinamas nuobodžiu, - net pats rimčiausias žmogus.

Ožiaragis kartais nori, kad mama būtų praktiška ir organizuota, bet ji taip svajoja ištrūkti iš namų rutinos! Ji tikriausiai pradėtų nekęsti motinos pareigų, jei neturėtų daugiau jokių interesų. Jai būtinas bendravimas, ypač už namų ribų, o Ožiaragiui reikia ramesnio gyvenimo. Vaikui norisi, kad mama daugiau laiko praleistų su juo, bet tai būna retai.

Mama-Dvyniai pilna greitos Merkurijaus energijos, o Ožiaragis, valdomas santūraus Saturno, gyvenimą suvokia daug lėčiau. Todėl svarbu, kad jie išmoktų vienas kitam patikti! Mama-Dvyniai turėtų nepamiršti vaiko-Ožiaragio tam tikrų taisyklių ir gerovės supratimo, švelnumo bei ramaus gyvenimo poreikio. Ir tada abu džiugins jų tarpusavio santykiai.

Tėtis-Dvyniai mėgsta visa, kas nauja, o mažasis Ožiaragis tuo nepasitiki ir bijo naujų pomėgių. Jis norės gauti tradicinį išsilavinimą. Mokykloje, tikriausiai, jis neturės problemų. Šis vaikas moka dirbti ir nesustos, kol nepadarys darbo iki galo, tuo tarpu jo tėvas būna kruopštus tik tol, kol jam įdomu.

Ožiaragis žino, kad jo mama-Vėžys jį supranta. Šis vaikas dažniausiai drovus ir jam sunku suartėti su kuo nors kitu, bet šios baimės atslūgsta greta rūpestingojo Vėžio. Ožiaragiui patinka švelnus mamos humoras. Šioje namų atmosferoje jis jaučiasi mylimas ir ramus. Mamos-Vėžio gyvenimas susideda iš audringų emocijų, šeimos rūpesčių ir bendravimo su aplinkiniais. Visa tai taip užvaldo ją, kad kartais tenka nuo visko pailsėti ir atstatyti dvasinę ramybę.

Ožiaragis, norėdamas būti visuotinai pripažintas, į gyvenimą žiūri iš savo ambicijų prizmės. Jis nori būti vertinamas už pasiekimus, o mama-Vėžys svajoja, kad visa pagarba už rūpestingumą atitektų jai. Ji palaikys Ožiaragio susidomėjimą rimtu mokymusi mokykloje, be to, ji gali atsisakyti daugelio dalykų, kad jos vaikas įgytų gerą išsilavinimą. Motina-Vėžys žavisi Ožiaragio gebėjimu pradėtus darbus atlikti iki galo. Ji laiminga, kad jos vaikas auga ir tampa veikliu vyru, ir yra įsitikinusi, kad jo santūrumas yra labai gera savybė.

Jie abu yra dideli namisėdos, bet nereikia pamiršti, kad Ožiaragiui turėtų būti suteikta galimybė mokytis bendravimo meno, todėl būtina dažniau supažindinti jį su kitais žmonėmis. Tikėtina, kad mama-Vėžys netrukdys Ožiaragiui natūraliai vystytis, be to, jai patinka atsargūs, apgalvoti vaiko poelgiai. Na, o blaiviai mąstančio jo proto galėtų pavydėti daugelis suaugusiųjų.

Jautrus tėtis-Vėžys yra emocingesnis, nei mažasis Ožiaragis ir dažnai priklauso nuo savo nuotaikos. Subalansuotas Ožiaragis to nesupranta. Jis su savo santūrumu ir net šaltumu renkasi žmones, kurie yra logiški ir nuspėjami. Toks elgesys leidžia jam jaustis saugesniu. Be to, tėvas mėgsta nurodinėti, o tai nėra geriausias variantas nesubalansuoto charakterio žmogui. Ožiaragiui jis gali sukelti atsakomąjį užsispyrimą, ypač jei jis manys, kad tėvo reikalavimai neteisingi ir tam tikra prasme nesąžiningi.

Bet Vėžys rūpestingas ir apdairus tėvas, ir vien už tai jam galima atleisti daug ką! Jis pasirengęs vedžioti savo vaiką į pamokas, spektaklius ir padėti pasiruošti pamokoms. Kad vaikas galėtų panaudoti visą savo potencialą, tėvas stengsis suteikti jam gerą išsilavinimą ir visokeriopai skatins pasitikėjimą savimi.

Ožiaragis gėrėdamasis žiūri į savo mamą-Liūtę - į jos gerumą ir sugebėjimą švytėti visuomenėje. Liūtė negaili laiko ir dėmesio mažajam Ožiaragiui, ir jis nesijaučia stokojantis šilumos bei meilės. Iš esmės, motina-Liūtė ir yra mažojo-Ožiaragio gyvenimo centras. Motinos permainingą elgesį ir ryškų charakterį jis mano esant žaismingu. Pats Ožiaragis yra žymiai santūresnis ir net jaučia nepasitikėjimą pernelyg triukšmingais žmonėmis, bet tik ne mama. Priešingai, jis pavydi jos gebėjimui valdyti kitus ir pasitikėti savimi. Jis pripažįsta, kad ji gera, bet tuo pačiu tokia drąsi ir ryžtinga, jį žavi mamos užmojai.

Jų tarpusavio santykiai geri. Mama nejaučia įtampos su tokiu ramiu ir nuspėjamu vaiku, kaip Ožiaragis. O vaikas iš mamos nereikalauja nieko ypatingo, jiems įdomu vienas kito draugijoje, nors jie tokie skirtingi! Tiesa, Liūtė gali tiesiog pamiršti apie tai, kad mažasis Ožiaragis laukia jos dėmesio ir palaikymo. Jo pastangos turi būti pastebėtos, bet mama Liūtas dažnai tai priima kaip savaime suprantamus dalykus. Ožiaragis nori būti patrauklus, kaip ir jo motina, bet jam vadovauja šalta Saturno planeta, todėl jam reikia laiko išmokti rodyti savo emocijas. Liūtė tarsi spinduliuoja šilumą ir joje tiek daug džiaugsmo - jos tiesiog negalima nemylėti! Aplinkiniams gali atrodyti, kad šalia jos Ožiaragis yra itin santūrus, kad su juo yra sunku kalbėtis.

Tėvas nori, kad jo vaikai būtų tarp pirmaujančių ir visada didžiuojasi Ožiaragio sėkme. Tačiau jis taip pat gali daryti ir spaudimą savo vaikui, duodamas suprasti, kad bus nusivylęs, jei šis nepateisins jo lūkesčių. Ožiaragis retai nuvilia, nes jis įpratęs viską daryti sąžiningai. Bet jei jam kas nors nepavyksta, Liūtas neturėtų rodyti savo nepasitenkinimo. Ožiaragis ir pats svajoja apie sėkmę ir pripažinimą. Jis nori, kad visi žinotų, koks jis protingas, ir jis didžiuosis, jei tėvas jį nors šiek tiek pagirs! Tai padės jam sustiprinti jo pasitikėjimą savimi, o jis labai trapus, ypač paauglystėje. Jei tuo nepasirūpinsite, tai gali tapti problema.

Šios dvi protingos būtybės nori būti gerbiamos. Abu žino, kaip tvarkyti pinigus, turi stiprų pareigos jausmą ir gerai žino, kas yra atsakomybė. Mama patenkinta savo vaiku, nes jis taip stengiasi mokykloje, padeda jai namuose ir labai retai išdykauja. Ožiaragis primena suaugusį žmogų miniatiūroje. Mergelė laiminga, kad juo galima remtis net ir tais atvejais, kai kiti vaikai nesupranta, kas vyksta. Ožiaragis supranta, kad motinos aistra tvarkai verta pagarbos ir netemps nei kačiukų, nei šuniukų į namus, nes jie sukels daug rūpesčių ir be jų užimtai motinai. Mergelė sutelks dėmesį, kad išmokytų savo vaiką daryti praktiškai reikalingus darbus ir pasiektų reikšmingų rezultatų. Ožiaragis visa tai įsisavina greitai, tarsi savaime, todėl abu bus laimingi - ir motina-mokytoja ir vaikas-mokinys.

Kas Ožiaragiui tikrai nepatiks, tai Mergelės ypatingas talentas kritikuoti. Ožiaragis ir taip kelia sau gana aukštus reikalavimus ir nusimena, jei neįgyvendina jų. Aštrus mamos žodis jam bus skaudus. Mama turėtų daugiau jį girti, nes Ožiaragiui dažnai trūksta pasitikėjimo. Laikui bėgant, žinoma, viskas stos į savo vietas, o dabar jam reikia pagalbos ir paramos. Mergelė mėgsta padėti žmonėms, o mažasis Ožiaragis mano, kad tėvas galėtų pasiekti daugiau, jei savo laiką ir energiją panaudotų, kad užsidirbtų pinigų. Mergelė gali prisitaikyti prie bet kokių permainų geriau, nei Ožiaragis, todėl tėvas turėtų ruošti vaiką bet kokiems būsimiems pokyčiams, net persikėlimui į kitą butą, jau nekalbant apie brolio ar sesutės gimimą. Ožiaragis nenori priimti nieko, kas atrodo kaip grėsmė jo gerovei, o naujas šeimos narys gali priversti jį manyti, kad yra daugiau nebemylimas. Tiesą sakant, vaikui-Ožiaragiui yra gera su tėvu-Mergele. Jis žino, kad gali pasikliauti tėčiu ir gauti iš jo paramos. Tėčio patirtis ir praktiškumas, beveik enciklopedinės žinios - neįkainojami!

Mama-Svarstyklės skatins savo vaiko meno ir muzikos talentą. Ji myli grožį ir harmoniją, vertina kūrybinę gyvenimo pusę ir pridės ryškių spalvų Ožiaragio rimtumui. Taip pat ji ragins vaiką plačiau žiūrėti į gyvenimą, padės skleistis jo vaizduotei, o jam paaugus, padės priimti protingus sprendimus.
Ožiaragis mėgsta vieną kartą ir visiems laikams įvestą tvarką, bet Svarstyklės ne iš tų, kurie to laikosi. Mama-Svarstyklės suprasdama, ką reiškia būti organizuota, linkusi plaukti per gyvenimą ir nebūti saistoma taisyklių... Ji mano, kad jos vaikas-Ožiaragis kartais pernelyg užsispyręs ir galvoja per praktiškai. Nepanašu, kad Ožiaragis galėtų taip pat mylėti begalines intelektines fantazijas, kaip jo plepioji mama-Svarstyklės! Ožiaragis ryžtingesnis už Svarstykles ir labai užsispyręs. Jis visada pasiekia savo, net jeigu jam tenka lėtai, žingsnis po žingsnio, judėti į sėkmę. O jo mama ne tokia tikslinga ir linkusi į tinginystę. Ožiaragiui kartais norėtųsi, kad ji būtų rimtesnė.

Svarstyklės mėgsta pirkti gražių daiktų savo vaikams, ir mažasis Ožiaragis didžiuojasi ypatingu motinos talentu dovanoti dovanas ir tuo būdu laimėti draugus. Be to, mama visada žino, kaip pralinksminti žmogų, o tuo labiau savo vaiką! Tik jai reikėtų stengtis nesiskųsti ir neverkšlenti, nes Ožiaragis jos skundus priima į pačią širdį, o save teisia gana stipriai. Svarstyklės norėtų, kad jos Ožiaragis būtų labiau mylintis, bet jai teks pripažinti faktą, kad atvirai reikšti jausmus jos vaikui nebūdinga. Nepaisant to, mama turėtų visada rodyti savo motinišką meilę mažajam Ožiaragiui. Net jei vaikas atrodo išoriškai šaltas, jam reikia paguodos ir mylinčios mamos glamonių.

Ožiaragiui patinka, kai tėvas su juo elgiasi kaip su suaugusiu. Jis ir veikia kaip suaugęs beveik nuo lopšio, bet tėvas-Svarstyklės neturėtų jo perkrauti pareigomis. Bet kuriuo atveju, skirkite kūdikiui smulkias užduotis, kad sustiprėtų jo pasitikėjimas savimi, bet ir įsitikinkite, ar jis turi galimybę mėgautis nerūpestinga vaikyste. Jūsų Ožiaragis gali per rimtai žiūrėti į savo gyvenimą, atimdamas iš savęs daug malonumų. Kai kurie Svarstyklės augina vaikus labai griežtai, bet yra ir minkštesnių. Ožiaragis visada atsiliepia į gerą elgesį su juo, nes pats yra savikritiškas ir nepageidauja, kad kažkas nurodinėtų jam jo klaidas. Bet jam reikia paramos ir meilės, dėmesio ir pagarbos, tegul nors mažos. Tėvas-Svarstyklės gali išugdyti Ožiaragyje geriausias savybes - su sąlyga, kad vaikui skirs pakankamai laiko ir supratimo, kurio jam taip reikia.

Motina nori, kad jos vaikai viską darytų gerai ir todėl kartais juos spaudžia. Bet dėl Ožiaragio nerimauti neverta, nes jis turi vidinį stimulą, kad taptų pirmu ir geriausiu. Reikia leisti jam eiti savo keliu ir neskubinti, nes kelias ilgas ir skubėti neverta. Ši pora gali būti gana paslaptinga, nors mamai-Skorpionei sunku susilaikyti ir nelįsti į vaiko gyvenimą, norint priversti jį atskleisti savo jausmus. Ožiaragiui reikia laisvės, ir jis netoleruoja kišimosi į jo asmeninę erdvę.. Jų namuose visada bus tvarka, nes mama-Skorpionas supranta ko reikia tradicijas gerbiančiam mažam Ožiaragiui. Skorpionas bandys įsitikinti, ar vaikas turi viską, ko reikia, o ypač tinkamą mokyklą.

Žinoma, be problemų neapseis, ypač jei motina bandys viską kontroliuoti. Ožiaragis pakankamai užsispyręs ir nepaklus komandoms be kokių nors paaiškinimų. Jis mano, kad yra pakankamai atsakingas ir savo sprendimus darys pats, todėl nepakęs, kad juo būtų manipuliuojama. Motina-Skorpionas turi nepažeisti vaiko savigarbos. Ožiaragis nėra taip labai įsitikinęs savo sugebėjimais, kaip gali atrodyti, ir kartais praranda pasitikėjimą. Na, o be to negalima pajusti savo padėties patikimumo.

Tėvas-Skorpionas nori, kad jų namuose būtų viskas taip, kaip įprasta, net jei jis pats toli nuo to. Bet jo Ožiaragis jaučiasi saugiai ir ramiai. Tiesa, tėvas turėtų įsitikinti, ar pakankamai skiria dėmesio savo vaikui, nes jam labai reikia paramos ir palaikymo. Skorpionas tikrai myli savo vaiką, nori jam tik gera, bet tiesiog ne visada sugeba suprasti arba mano, kad vaiko elgesys nėra pakankamai tinkamas Ožiaragiui. Šiai mažai asmenybei geriau sukurti palankią ir džiugią atmosferą, kad ji nebūtų pernelyg rimta ir sutelkta tik darbui.

Motina-Šaulys savo vaiko-Ožiaragio akyse yra pats gyvenimas, džiaugsmas ir energija. Ji nuolat kažką veikia, mėgsta viską naują ir yra labai komunikabili. Ožiaragis yra ramus, rimtas ir, galbūt, daugiau susimąstęs. Bet jis mokosi iš mamos džiaugtis gyvenimu - argi galima liūdėti su tokia mama? Šaulys moka parodyti savo vaikui visą milžinišką ir įdomų pasaulį. Ji negaili laiko ir eina su juo į žygius, keliauja, o jam tik į naudą nauji draugai, nauji potyriai. Tiesa, šiai motinai neduota nei tvarkingumo, nei organizuotumo... Na, o Ožiaragiui be viso to sunku jaustis patogiai. Mama-Šaulys nemėgsta, kad viena diena būtų panaši į kitą ir todėl nuolat prigalvoja kažką naujo. Tai klaidina mažąjį Ožiaragį, kuris į naujoves žvelgia su įtarimu.

Šaulys-mama ne visada taktiška, tad Ožiaragiui nebus lengva. Jis yra daug jautresnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, ir taip pat labai savikritiškas. Mamai reikia išmokti girti savo vaiką, o ne daryti jam pastabas. Bet greta mamos-Šaulio Ožiaragiui šiek tiek lengviau atsikratyti savojo pesimizmo. Šaulys padeda jam patikėti, kad viskas susitvarkys, ir labai greitai. Tėvas moko Ožiaragį piešimo, nori, kad jis mokytųsi muzikos ir užsienio kalbos. Jis pratina jį skaityti, plečia jo akiratį ir bando padaryti mokymąsi malonumu, sugalvodamas linksmus būdus, kaip geriausiai įsiminti mokomąją medžiagą. Tiesą sakant, tėvas ir pats didelis vaikas, ir dažnai Ožiaragis atrodo labiau suaugęs ir išmintingesnis, nei jis pats. Tačiau tėvas aiškiai parodo jam, kad gyvenimas gali būti džiaugsmingas, ir tokios pamokos tiesiog reikia šiam mažam rimtam žmogeliukui.

Galbūt, Šaulys ne iš tų tėvų, kurie gali suteikti vaikui saugumo jausmą, bet gali išmokyti atsakyti už savo veiksmus ir rasti geriausius būdus save išreikšti. Šis tėvas nėra tobulas, kai kalbame apie atsakomybę ir pažadų vykdymą, tačiau jame yra tiek daug įkvėpimo, kuriuo jis dalijasi su savo vaiku, kad to bus pakankama jiems abiems visam gyvenimui!

Mama-Ožiaragis pakankamai šalta, bet aiškiai supranta, kaip padėti savo vaikui pasiekti gyvenime didžiausios sėkmės. Ji pilna ambicijų vaiko atžvilgiu, kuris nusiteikęs tik pergalei. Turėdamas tokią mamą jis galės pasiekti pačią viršūnę! Nors ši motina labai susirūpinusi savo vaiku, išoriškai ji to gali ir neparodyti. Abu jie yra labai santūrūs. Mažajam Ožiaragiui svarbu žinoti, kad jis yra mylimas ir mama jį supranta. Be tokios paramos vaikas tiesiog neįgis taip būtino pasitikėjimo savimi.

Motina-Ožiaragis moka gerai organizuoti namuose darbus ir sukurti tokią aplinką savo vaikui, kurioje jis jaustųsi ramus ir saugus. Gyvenimas tokiuose namuose aiškus: dienotvarkė surašyta valandomis ir minutėmis, Ožiaragis visada žino, kas jo laukia, ir jį tai tenkina. Tikriausiai, žaidimų ar pramogų čia nebus daug, tačiau šis vaikas ne per daug ir nusiteikęs linksmybėms.

Motina mėgsta viską kontroliuoti, o Ožiaragis-jaunesnysis jaučiasi užtikrintai - jis žino, kad motina viskuo pasirūpins. Mamai svarbu neperspausti ir netapti tik komanduojančiu viršininku. Vaikas-Ožiaragis mėgsta, kad juo pasitikėtų, leistų priimti savo sprendimus, jį pagirtų.

Tėtis Ožiaragis - patikimas žmogus, visada remiantis savo šeimą. Jis turi ypatingą pareigos jausmą ir laukia, kad bus gerbiamas už savo sumanumą.

Ožiaragis-jaunesnysis, žinoma, atidžiai jį stebi, palaiko tėvo principus ir neabejoja, kad jis labai protingas. Vaikas labai didžiuojasi turėdamas tokį sėkmingą tėvą. Kai šis priperka mažajam visokių daiktų, vaikui tai patinka, jis mato, kad tėtis neveltui daug dirba!

Bėda ta, kad jis dirba per daug, todėl retai būna namuose. Mažasis-Ožiaragis svajoja apie tai, kad tėvas būtų greta, o būtent to jam ir trūksta iki pilnos laimės. Tėvas neturėtų pamiršti, kad vaikams reikia meilės ir dėmesio ne mažiau, nei materialinės paramos.

Mama-Vandenis taip pat jaučia Saturno įtaką, kuris kontroliuoja mažąjį Ožiaragį. Bet mama mėgsta būti tarp žmonių, prisijungti prie įvairių grupių, įsijungti į tam tikrus socialinius judėjimus, ir apskritai padėti tiems, kas gyvena blogiau, nei ji. Ožiaragis renkasi ramesnį gyvenimą, kurio pagrindinis tikslas, siekiant pagerinti savo likimą, yra sunkiai dirbti.

Mažasis-Ožiaragis dažniau norėtų pamatyti savo motiną namuose, šalia savęs. Argi mama nepriklauso namams? Ožiaragis - žemės vaikas ir negali galvoti kitaip. Tačiau Mama-Vandenis nepakenčia namų rutinos! Ji svajoja apie naujus projektus, kuriuose būtų malonu dalyvauti. Jai svarbu daryti tai, kas ją domina, ir tada ji bus dar geresnė mama. Galbūt verta tai paaiškinti mažajam Ožiaragiui.

Šiam vaikui būtinas stabilumo pojūtis, ir jei jis nepasirengęs nepriklausomybei, nereikia reikalauti to iš jo, ir nesvarbu kaip rimtai jis atrodo iš pirmo žvilgsnio. Yra pavojus, kad mama per anksti pamanys, kad jos vaikas jau suaugęs ir suteiks jam laisvę bei atsakomybę, su kuria jis yra nepasirengęs susitvarkyti.

Ožiaragis nenori nieko neįmanomo - tiesiog sutvarkyta buitis leidžia jam jaustis saugiai, žinoti, kad juo rūpinamasi. Jis turi gauti iš motinos daug meilės ir rūpestingumo, tiek, kad būtų laimingas. Gal tai įmanoma, tiesiog mamai-Vandeniui reikia suprasti, kad jos kūdikis į gyvenimą žiūri ne visai taip, kaip ji pati.

Tėvas pasistengs perteikti savo vaikui meilę knygoms ir mokslui, ir tai yra būtent tai, ko reikia. Mažasis Ožiaragis ketina gerai mokytis, nes jis svajoja pakilti į sėkmės viršūnę, o be atkaklaus darbo to nebūna.

Ožiaragiui vaikui gali trūkti tėvo įkvėpimo arba nenuspėjamumo, nes jis daugiau žemiška natūra, bet Vandeniui patinka jo sumanumas ir atkaklumas. Šis tėtis yra laimingas, galėdamas padėti mažajam Ožiaragiui ruošti pamokas, parodydamas jam naujų uždavinių sprendimo būdų arba kitokį požiūrį į aptariamą mokykloje temą.

Gera, jautri mama-Žuvys žino kelią į savo vaiko-Ožiaragio širdį. Jai net nereikia klausti, kaip jis jaučiasi - ji tai žino! Tikrai, kitiems tai retai nutinka. Jos šiluma ir meilė gali išversti Ožiaragio santūrumo sieną, tačiau minkštumo ir lankstumo neturėtų būti per daug. Ožiaragis mėgsta tvirtą ranką ir protingą discipliną, kuri padėtų jam geriau suprasti savo nuostatas. Žuvys privalo rasti tinkamą pusiausvyrą tarp minkštumo ir kietumo, ir čia teks pasistengti.

Žuvys yra gana lengvai prisitaikančios. Jos mėgsta Ožiaragio ryžtą ir gebėjimą drąsiai eiti savo keliu, jei jis taip nusprendė. Motina neturi Ožiaragio ryžtingumo, ir jos gyvenime yra kur kas mažiau tikrumo, nei norėtų jos vaikas. Ožiaragiui reikia žinoti, kad jis visada gali tikėtis artimųjų paramos, bet su Žuvimis tai sunku, nes ši mama norėtų plaukti pasroviui, nekurdama sau konkrečių planų.

Ožiaragiui būtina, kad jis būtų giriamas už sėkmę mokykloje, ir jautrios Žuvys būtinai tai padarys. Bet Žuvų ženklo jautrumas gali pakišti koją, kai mama pradės abejoti savo vaiko gebėjimais ir galimybėmis. Ožiaragis ne visada pasitiki savimi ir jį reikia nuolat palaikyti, kad galėtų panaudoti visą savo potencialą. Žuvims nereikėtų vengti tiesos. Ožiaragis nustos ja tikėti, jei pajus, kad mama nėra su juo atvira.

Žuvims-tėvui patinka, kad Ožiaragis yra kone tobulas vaikas. Tėvui, kuris kartais yra šiek tiek keistokas, tai ypač svarbu. Žinoma, jis geras tėvas, bet pernelyg neramus ir gali šiek tiek per daug rūpintis mažuoju Ožiaragiu. O šis turi žinoti, kad juo tikima, tik tada jis ir pats patikės savimi.

Visgi Ožiaragis mano, kad jo tėvas-Žuvys yra labai geras, visada pasirengęs jį suprasti ir net padėti. Jis lepina dovanomis, kurių pavydi visi draugai, o garbėtroškai Ožiaragiui tai tikrai svarbu. Tėvo meilė ir šiluma padės Ožiaragiui jaustis saugiai ir užtikrintai, bet jį neramina visiškas tvarkos nebuvimas paties tėvo gyvenime. Ožiaragis linkęs į stabilumą, reguliarumą ir taisyklių laikymąsi, kurios atrodo labai nuobodžiai kitų Zodiako ženklų žmonėms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis