Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pradėję vaikščioti kūdikiai dažniau patiria kaulų lūžių, nes eina, bėga, o pusiausvyros dar nenulaiko. Viena dažniausių traumų yra vadinamieji stipinkaulio panirimai (alkūnės srityje), kurie būdingi tik vaikams. Šie panirimai dažniausi, kad tėtis ar mama mažylį veda už rankutės ir nejučiom timpteli, kad nesidairytų, o eitų greičiau.


Vaikų iki maždaug 4 metų amžiaus raiščiai būna dar netvirti, tad stipinkaulis gali išnirti, jeigu vedame mažylį už dviejų rankučių ir pakeliame į viršų. Kai išnyra stipinkaulis, mažylis skundžiasi, kad skauda, bet nepasako, kurią vietą. Dažniausiai ranka būna nuleista, vaikas negali jos pakelti. Tokia trauma suaugusiesiems visiškai nebūdinga. Jeigu išniro stipinkaulis, į vietą jis įstatomas greitai ir neskausmingai, tačiau tai turi daryti patyręs specialistas.


Traumos ir temperamentas


Aktyvūs vaikai dažniau patiria traumų. Nuo mažens vaiką reikėtų mokyti saugaus elgesio. Mažas vaikas neturi savisaugos jausmo ir tėvai yra už jį atsakingi. Neįmanoma uždrausti vaikui lipti, bandyti, eksperimentuoti, tačiau tėvų užduotis – kad jis tai darytų saugiai. Anksčiau daug vaikų patekdavo pas traumatologus po „eksperimentų" su elektros jungtukais, dabar tokių sumažėjo, nes yra sukurta apsaugų. Tėvai geriau apgalvoja, ar saugiuose namuose auga vaikas. Jeigu perkate vaikui riedučius ar dviratį, supažindinkite su saugos taisyklėmis. Būtinai nupirkite alkūnių ir kelių apsaugas bei parūpinkite šalmą. Vaikui, važiuojančiam dviračiu, šalmas gali išgelbėti gyvybę.


Vaikui išmokus vaikščioti, verta iš naujo permąstyti, ar namai saugūs tokio amžiaus smalsiam vaikui.
Vaikui išmokus vaikščioti, verta iš naujo permąstyti, ar namai saugūs tokio amžiaus smalsiam vaikui.
Vida Press


Automobilio pavojai


Yra buvę labai skaudžių traumų, kai tėvai vaiką vežė ne automobilio kėdutėje arba sėdintį kėdutėje, tačiau neprisegtą. Vaikas iki 135 cm ūgio važiuoja tik jam pritaikytoje automobilio kėdutėje. Kuo vyresnis vaikas, tuo dažniau pasitaiko kaulų lūžių. Dažniausiai lūžta rankų kaulai – dilbiai. Vaikai aktyvūs, nori perlipti per tvorą, užlipti į medį. Maždaug nuo 5 metų rankos lūžiai yra dažniausios traumos.


Nudegimai ir apsinuodijimai

Išmokęs vaikščioti, vaikas tampa mobilus ir pasiekia tas vietas, kurios jam anksčiau buvo tabu. Todėl dar kartą apgalvokite, ar jūsų namai yra saugūs vaikščiojančiam mažyliui. Ar pasiekiamose vietose nėra buitinės chemijos priemonių? Vaistų? Nuodingų gėlių?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis