Kūdikis verkia: reaguoti ar ignoruoti? Psichologės komentaras

Kai mažas vaikas ima verkti, neretai tėvai sutrinka: skubėti į pagalbą ir raminti jį ar "nurašyti" tokį elgesį kaprizams ir ignoruoti? Specialistės komentaras.

Iš Linos laiško:

"Mano pirmagimei dukrytei devyni mėnesiai. Pastaruoju metu pastebėjau, kad ji pradėjo labai triukšmingai reikšti savo nuomonę - jei paliekama viena lovelėje, sodinama į autokėdutę ir pan., ji ima garsiai ir isteriškai verkti.

Suprantu, kad taip vaikas pasako, kas jam nepatinka, tačiau su vyru nežinome, kaip reaguoti - ar imti ant rankų, nutraukti vaikui nepatinkančią veiklą, bandyti nukreipti vaiko dėmesį ar leisti pasiaikštyti ir ignoruoti tokį jos elgesį?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kūdikio kvapas turi ypatingų galių – kokių?
Moteris per metus pagimdė keturis vaikus

Į klausimą atsako Individualios psichologijos instituto konsultantė Asta Vaitkevičienė.

Laba diena, miela Lina, suprantu Jūsų sumišimą ir nerimą. Tikrai sunku nuspręsti, kaip reaguoti, kai augini pirmagimį. Jūs teisingai pastebėjote, kad dukrytė protestuoja prieš Jūsų veiksmus, kurie jai nepatinka ar sukelia sunkiai ištveriamą vienatvės jausmą.

Tokio amžiaus kūdikiui sunku atsiskirti nuo mamos. Bandykite pažvelgti į šią problemą kūrybiškai. Galbūt galite Jūs pati atsisėsti šalia dukrytės autokėdutės ir leisti vairuoti mašiną vyrui?

Gal galite pabūti šalia, kol ji užmigs, prieš miegą padainuoti lopšinę ar paskaityti trumpą iliustruotą pasaką ir tik dukrytei užmigus išeiti iš kambario?... Be abejo, nepavyks visiškai išvengti tokių situacijų, kai nepaliksite jos vienos. Todėl po truputėlį bandykite kalbėti su dukryte ir aiškinti jos ir savo veiksmų pasekmes: pavyzdžiui, jei stipriai verks ir nenurims, Jūs pati negalėsite vairuoti mašinos ir nuvykti pas gydytoją, kur iš tiesų yra būtina.

Nesitikėkite, kad pirmas toks aiškinimo bandymas bus sėkmingas, tačiau kalbėjimasis apie vaiko ir Jūsų veiksmų pasekmes gali tapti viena iš priemonių ateityje derinti vaiko ir savo poreikius šeimoje.

Mano nuomone, ignoruoti stiprų kūdikio verksmą galima tada, kai priežastis laikinai palikti dukrytę vieną iš tiesų yra rimta ir pagrįsta. Kitaip rizikuojate gero emocinio ryšio su vaiku sąskaita ateityje.

Vienaip ar kitaip, nuspręsti, kada yra ta rimta priežastis palikti dukrytę vieną, ir pagrįsti ar ne argumentai taip elgtis, galite tik Jūs ir Jūsų vyras.

Sėkmės nelengvame auklėjimo kelyje!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis