LSMU Kauno ligoninės padalinys organizuoja vasaros stovyklas cukriniu diabetu sergantiems vaikams

Vieną kartą per kalendorinius metus reabilitacinis gydymas indikuotinas cukriniu diabetu sergantiems vaikams (iki 18 metų amžiaus), kuriems ilgiau nei 2 savaites yra užsitęsęs cukraus kiekio kraujyje nestabilumas, svyruojantis insulino poreikis arba glikolizuotas hemoglobinas yra daugiau nei 6,5%, – primena Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės atstovai, skelbdami apie pradedamą registraciją į specialias vaikų vasaros stovyklas.


Šios ligoninės Vaikų ligų klinika Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ (Kačerginė, Kauno rajonas) kasmet organizuojamos stovyklos cukriniu diabetu ir nutukimu sergantiems vaikams. Čia greta pagrindinio reabilitacinių procedūrų taikymo rengiami sveikos mitybos ir judėjimo mokymai, taip pat organizuojamos ekskursijos, šventės ir žaidimai, susitikimai su šalyje žinomais žmonėmis, vyksta vakaronės ir kiti renginiai.

 

Naujai susirgę cukriniu diabetu vaikai bei juos slaugantys artimieji stovykloje susipažįsta su kitais vaikais, kurie serga diabetu kelerius metus. Tai – puiki proga perimti gerąją praktiką, pasidalinti patirtimi ir tęsti bendravimą, pasibaigus pamainai stovykloje.

 

Nuo gegužės 31 iki birželio 18-osios, praneša LSMU Kauno ligoninės Vaikų klinika, Kačerginėje, „Žibutėje“ veiks stovykla vaikams iki 12 metų (su slaugančiu asmeniu). Antra tokia pati pamaina numatoma birželio 20–liepos 8 dienomis.

 

Liepą (nuo 11-os iki 29-os dienos) organizuojama stovykla cukriniu diabetu sergantiems paaugliams, o rugpjūčio 1–19 dienomis Kačerginėje, „Žibutėje“ veiks mišri – vaikų iki 12 metų (su slaugančiu asmeniu) ir paauglių stovykla, – skelbia LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų klinika.

 

Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ teikiamos stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos (tik vaikams) ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos (vaikams ir suaugusiems). Vaikų reabilitacijos skyrius įsikūręs kurortinėje vietovėje – Kačerginės miestelio pušyne. Profesionalumu ir nuoširdumu pasižymintis specialistų kolektyvas reabilitaciniam gydymui taiko nemedikamentinius metodus, interaktyvią kompiuterinę įrangą, daug dėmesio skiria pacientų mokymui apie ligą. Ši visuma leidžia pasiekti puikių gydymo rezultatų.

 

Norint patekti į „Žibutės“ stovyklą, būtinas šeimos gydytojo siuntimas (gali būti elektroninis), kuriame nurodoma, kad vaikui ar paaugliui reikalingas reabilitacinis gydymas. Taip pat reikia ir ligonių kasos išduotos reabilitacinio gydymo pažymos 2011T (elektroninės). Privalu turėti ir neigiamą PGR tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos (testą reikia atlikti iki atvykimo likus ne daugiau kaip 72 val.) arba turi būti rasti antikūnai, persirgus COVID-19, arba pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19.

 

Svarbu ir tai, kad cukriniu diabetu sergančio vaiko reabilitacinio gydymo metu vienam iš tėvų išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, jeigu vaikui nustatytas neįgalumas arba vaikas yra ikimokyklinio (0–6 metų) amžiaus.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis