Kokia nauda pasižymi žaisliniai konstruktoriai vaikams?

Jei auginate vaiką, greičiausiai jau pastebėjote, jog įvairūs žaisliniai konstruktoriai niekaip nepraranda savo populiarumo. Ir visai ne be reikalo. Žaisliniai konstruktoriai yra kaladėlių ir įvairių detalių rinkiniai, leidžiantys sukurti ir pastatyti įvairius statinius. Pastačius norimą objektą, dažniausiai jį galima greitai išardyti ir pakeisti į kitokio dizaino statinį. Tai, koks jis bus, riboja tik vaiko vaizduotė. Šis žaidimo procesas vaikams suteikia itin didelę naudą, augant ir vystantis. Na, o kokia ji – apie visa tai šiame straipsnyje!

Motorikos lavinimas

 

Smulkiosios motorikos įgūdžiai paprastai reiškia pirštuose ir rankose esančių mažųjų raumenų koordinavimą, siekiant atlikti norimus judesius, tarkime, savarankiškai užsisegti sagas, užsirišti batus bei kita. Tokių smulkių kaip LEGO konstruktoriaus detalių paėmimas, norimas išdėstymas ir kruopštus sujungimas prisideda prie šių mažųjų raumenų vystymosi bei padeda patobulinti vaiko smulkiosios motorikos įgūdžius. Jie bus itin svarbūs ir tuo metu, kai vaikas mokysis rašyti – kuo geresni motorikos įgūdžiai, tuo išmokti rašyti bus lengviau.


Problemų sprendimas

 

Labai svarbu vaikui parodyti, jog susidūrus su problema, visuomet ją galima kūrybiškai išspręsti. Gebėdamas mąstyti netradiciškai ir išskirtinai, vaikas kur kas greičiau galės rasti išeitį bet kurioje situacijoje. Būtent žaisliniai konstruktoriai skatina vaiko norą tyrinėti ir galvoti išskirtinai. Kurdamas ir statydamas, vaikas atras, kurie iš jo būdų veikia, o kurie geriau būtų pakeisti kitais, išmoks spręsti problemas tam, kad galėtų pasiekti norimą rezultatą. Visa tai yra be galo naudinga mažyliui, kadangi nuo mažens bus ugdomas noras nepasiduoti, kažkam nepasisekus, bei ryžtingai siekti savo tikslo.


Dėmesys ir kantrybė

 

Ne paslaptis, jog norint sukurti sėkmingą dizainą, reikia planavimo, susikaupimo ir kantrybės. Ir nors kai kurie vaikai iš prigimties neturi šių savybių, tai tikrai nėra didelė problema, nes jas galima sėkmingai lavinti, pasitelkus tinkamas priemones, tokias kaip žaisliniai konstruktoriai. Norint pastatyti tam tikrą susigalvotą objektą iš kaladėlių, reikalingas susikaupimas bei kruopštumas, kad jis būtų pastatytas iki galo. Taip pat, jei perkamas konkretus kaladėlių rinkinys, iš kurio, tarkime, galima pastatyti namą arba gaisrinės stotį, kartu bus pridėtos ir instrukcijos, kaip žingsnis po žingsnio tai padaryti. Visa tai taip pat prisideda prie dėmesingumo ugdymo, kuris vėliau bus naudingas ir mokykloje, ir universitete.


Vaizduotės lavinimas

 

Įvairūs konstruktoriai yra puiki priemonė vaizduotės lavinimui. Taip yra todėl, nes turėdami kaladėles, vaikai gali pastatyti bet ką, ką tik sugalvoja. Žinoma, tikrai ne visuomet rezultatas atitiks tai, ką vaikas buvo įsivaizdavęs, tačiau bandydamas įvairius statymo ir dėliojimo būdus, jis galės priartėti ar net įgyvendinti savo pradinę idėją. Ir nors gali pasirodyti, jog vaizduotė naudinga tik meninėje srityje, išties ji itin pasitarnauja ir kasdienybėje – sprendžiant problemas, organizuojant įvairias veiklas ar mokantis naujų dalykų. Taigi, skatinkite vaikų kūrybiškumą nuo pat mažens – net jei vaikas yra dar per mažas LEGO konstruktoriui, galite pagalvoti apie jo alternatyvą jaunesniems – Duplo. Jis nuo įprasto LEGO skiriasi tuo, jog jo kaladėlės yra stambesnės bei dažniausiai lengviau surenkamos, tad bus puikus pasirinkimas mažiesiems.


Socialiniai įgūdžiai

 

Žaisliniai konstruktoriai gali būti naudingi vaikui dėl dar vienos priežasties – statyti kaladėles galima ne tik vienam, bet ir kitų vaikų kompanijoje. Tokiu būdu gali būti užmezgamos įvairios draugystės, ugdomi socialiniai bei bendradarbiavimo įgūdžiai, nes visi vaikai stengiasi dėl bendro tikslo – sukurti tam tikrą, įsivaizduojamą objektą. Gebėti dirbti komandoje labai svarbu, kadangi ir ateityje kiekvienam su tuo tenka susidurti. Darbų ir atsakomybių pasiskirstymas – be galo naudingas įgūdis, leisiantis norimų tikslų siekti efektyviau ir greičiau.


Taigi, jei dar jūsų vaikas neturi žaislinio konstruktoriaus, galbūt dabar yra kaip tik ta proga, kada jam jį galėtumėte padovanoti? Jų asortimentas yra be galo platus, tad galite paieškoti tokių, kurie geriausiai atitiktų vaiko pomėgius ar būtų teminiai, tarkime, pagaminti pagal tam tikrą vaiko mėgstamą animacinį filmuką.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis