Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

1. Rūšiavimas: makaronų ir pupų išskirstymas į atskirus indelius. Virtuvėje po ranka dabar visuomet turiu indelį, kurį duodu išrūšiuoti. Padeda ramiai supjaustyti morkas pietums.

2. Plastilino blyneliai – tinklaraščio „Su vaikais" idėja. Labai paprasta užduotis, bet neįtikėtinai ilgam prikaustanti dvimečių dėmesį. Į nupaišytus arba atpausdintus apskritimus prašoma sulipdyti plastilino blynelius.

3. Sukarpytų šiaudelių apyrankės. Tereikia siūlo, žirklių ir kelių spalvotų šiaudelių,o tada jau galima linksmintis ir verti apyrankes bei karolius, o vėliau jais puoštis.

4. Sukarpytų šiaudelių vėrinukai: į plastiliną įsmeigiamos medinės maistinės lazdelės ir ant jų galima suverti sukarpytus šiaudelius.

5. Plastilino lipdymas su instrukcijomis. Dvimečiams svarbu pateikti konkrečią užduoties sąlygą, tada jie gai ilgai ir džiugiai užsiimti. Pavyzdžiui, plastiliną lipdyti smagu ant spalvoto popieriaus, kai juodas lapas simbolizuoja naktį ir prašoma nulipdyti žvaigždeles ar fejerverkus, žalias – pievą, o mėlynas – vandenį, kuriame gyvena žuvelės.

6. Naminis burbuliatorius. Į dėželę įsipylus vonios putų ir truputį vandens galima su šiaudeliais pūsti labai didelius burbulus, o paskui juos tais pačiais šiaudeliais sprogdinti.

7. Paišymas ant skutimosi putų. Į dėžutę įpurškus šiek tiek skutimosi putų smagu ant jų paišyti vandeniniais dažais. Taip pat galite pamėginti paišyti ant sniego ar krakmolo, sumaišyto su vandeniu. Nuotraukos nepavyko padaryti dėl teplios užduoties specifikos ir mano akylai saugomų baltų sienų.

8. Rūšiavimas pagal spalvas. Ant spalvotų lapų reikia išskirstyti lego kaladėles, bet tinka ir visokie kiti spalvoti dalykėliai.

Smagių ir turiningų vakarų!

Straipsnio autorės M. Kukulskienės nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis