Vilniaus kolegijoje atidarytas privatus vaikų darželis

Ne vienerius metus puoselėta idėja virto tikrove - Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete duris pravėrė vaikų darželis „Vikutis".

Pagrindiniai Vilniaus kolegijos vaikų darželioVikutis" įkūrimo tikslai - sukurti studentams praktinio mokymosi bazę ir paruošti studentus būsimam darbui, taip pat bent šiek tiek padėti spręsti vaikų ugdymo darželiuose problemas.

„Idėja įkurti darželį kilo dėl to, jog parengėme visiškai naują - vaikystės pedagogikos - studijų programą, padedančią ruošti su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbančius pedagogus. Mūsų svajonė buvo turėti realią praktikos vietą fakultete, - pasakojo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė. - Apie tai svajojome jau seniai, gal kokius septynerius metus, bet vis kas sutrukdydavo. Per pastaruosius dvejus metus ši mintis išsigrynino, vienas mūsų dėstytojas ėmėsi iniciatyvos bei šį reikalą įsuko."

V. Juškienė teigė, kad bene didžiausias iššūkis buvo rasti tinkamus pedagogus, kadangi su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbančių specialistų Vilniaus mieste labai trūksta. Be to, vaikų darželis privalėjo atitikti griežtus higienos, mitybos, apšvietimo ir kitus reikalavimus.

Vaikų darželio įkūrimo procesas prasidėjo birželio mėnesį, o dabar jį jau lanko ir pirmieji „gyventojai" - penki vaikai. Pasak „Vikutis" vadovės Jurgitos Raščienės, vaikų darželis atsidarė ne itin palankiu metu, kadangi dauguma tėvų laukia poslinkio valstybinių darželių eilėse, tačiau tikimasi, jog vaikų skaičius privačiame Vilniaus kolegijos darželyje turėtų gerokai padidėti pavasarį.

Evaldo Rudžio nuotr.

„Vaikų darželis pasižymės tuo, kad jis bus orientuotas į kiekvieną vaiką. Mūsų grupė vieni kitiems būsime kaip šeima ir eisime link vieno dalyko - sveikos gyvensenos, - tikino J. Raščienė. - „Vikutis" išskirtinis tuo, kad esame ne tik vaikų darželis - siūlysime tokių paslaugų kaip valandinė priežiūra, vaikų priežiūrą ir savaitgaliais, įvairius būrelius."

„Vikutis" sustiprins ir visų Vilniaus kolegijos fakultetų tarpusavio bendradarbiavimą. Profesines praktikas jame galės atlikti ne vien Pedagogikos fakulteto studentai, bet ir studentai iš Sveikatos priežiūros fakulteto.

Evaldo Rudžio nuotr.

„Vaikų darželis Vilniaus kolegijai naudingas visų pirma tuo, kad tai yra reali vieta, kur studentai gali įtvirtinti savo gebėjimus. Toks darželis apima ne vien fakultetą, bet ir visą bendruomenę, taip pat ir Naujosios Vilnios bendruomenę, - sakė fakulteto dekanė V. Juškienė. - Pedagoginę praktiką šiame darželyje atliks tik patys geriausi studentai. Kalbėjomės su Sveikatos priežiūros fakulteto atstovais, jų ergoterapeutai atvyks dirbti su vaikučiais - ir jiems bus nauda, ir vaikams bus gerai."

Šiuo metu vaikų darželyje dirba viena auklėtoja, vadovė bei meninio ugdymo pedagogė, tačiau prisideda ir savanoriai bei studentai. Beje, meninio ugdymo pedagogė Renata Gervytė - Vilniaus kolegijos absolventė.

„Be Vilniaus kolegijos negaliu gyventi, man tai antri namai. Bendraujame, draugaujame, dalijamės patirtimi. Gavau pasiūlymą bendradarbiauti steigiant darželį ir sutikau, nors pasiūlymų gaunu išties daug. Noriu padėti išpildyti „Vikučio" svajonę, - sakė R. Gervytė. - Vilniaus kolegijoje turėjau labai daug praktikos, iškart baigusi studijas ėjau dirbti, nes patirties buvo nemažai. Nauda praktiką mūsų vaikų darželyje atliksiantiems studentams bus šimtaprocentinė."

Vaikų darželio „Vikutis" atidarymo renginyje dalyvavęs Seimo narys Gintaras Steponavičius palinkėjo iniciatyvos autoriams ir toliau judėti į priekį bei būti ne tik praktinio tobulėjimo baze, bet ir gera energija inovatyviems sumanymams.

Robertas Trakys

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis