Logopedė pataria, kaip per atostogas lavinti vaiko kalbą

Pasak „Mažųjų ekspertų mokyklos" ekspertės logopedės Kristinos Jurevičiūtės, kiekviena kelionė vaikui - galimybė patirti naujų įspūdžių, praplėsti savo žodyną.

Logopedė Kristina Jurevičiūtė rekomenduoja išnaudoti gerą progą kartu su vaiku nuveikti ką nors įdomaus ir smagaus.

Mokykitės eilėraštukų

Kelionė - puikus laikas tiesiog pabendrauti su vaiku, ir tai labai daug jam duoda. Daliai vaikų gali patikti kartu su tėvais mokytis eilėraštukus, skaičiuotes ar dainuoti daineles.

Išnaudokite ritmą

Kelionė kuria ritmą, skatina judėti. Daugelis vaikų keliaudami automobiliu mėgsta linguoti, ritmiškai judinti rankytes ir kojytes, todėl kartu padainuokite, palinguokite. Jeigu tėtis vairuoja, mama su vaiku gali pažaisti pirštukų žaidimus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio vaikų vardai

Skaičiuokite

Keliaujant automobiliu galima pabandyti pamokyti vaikus skaičiuoti, paraginti įsiminti skaičius, pavyzdžiui, automobilių numerius, ar skaičiuoti mašinas, aptarti jų spalvas.

Mokykitės raidžių

Bet kurios kelionės metu tiktų kartu su vaiku kurti pasakas ar mokytis raidžių. Visada patogu būtų žaisti žaidimą, spėliojant žodžius pagal pirmą raidę.

Padėkite pažinti kitas šalis

Nemažai naujų progų kalbai, vaizduotei suteikia kelionės į kitą šalis. Galima vaikui papasakoti, kuo kita šalis skiriasi nuo Lietuvos, kaip gyvenimas mieste skiriasi nuo gyvenimo kaime.

Kalbėkitės!

Keliaujant automobiliu pravartu aptarti kuo daugiau pro langą matomų objektų, nepamirštant ir kelio ženklų. Lėktuvo aplinkoje taip pat netrūksta įdomybių, kurios siūlo ne vieną pokalbio temą. Jeigu važiuojame pro mišką, galime su vaikais pakalbėti apie tai, kas gyvena miške. Panašiai galima aptarti vaizdus pro lėktuvo iliuminatorių - kaip atrodo dangus ar kaip, lėktuvui kylant ir leidžiantis, iš aukštai atrodo žemė. Dialogas su vaiku - gera priemonė vaiko žodynui plėstis, jo kalbai turtėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis