Nepramiegokit: prasideda vilniečių vaikų registracija į darželius

Sausio 12 -ąją prasideda registracija į vaikų darželius Vilniuje. Ji tęsis iki balandžio pabaigos. Primename, kas turi pirmumo teisę, o kokie vaikai į darželius priimamai be eilės.

Nuo pirmadienio, sausio 12 dienos, vilniečiai, pageidaujantys kad jų vaikai pradėtų lankyti darželius 2015 metais, galės pradėti registruoti prašymus elektroninėje erdvėje www.vilnius.lt → Prisijungti → Mano meniu → Švietimas → Mano darželis.

Centralizuota prašymų pateikimo sistema kasmet prašymus pradeda priimti būtent sausio antrąjį pirmadienį, nuo 00:00 val., kaip priimta daugelyje automatizuotų sistemų, naudojamų bankuose, mokesčių bei kitose elektroninius prašymų registrus naudojančiose institucijose.  Vaikai į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus registruojami iki balandžio 30 dienos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 patarimų, kaip užauginti kūrybingą vaiką
Paskelbti populiariausi 2014 metų vardai

Prisijungę prie sistemos tėvai mato, kurioje eilės į darželį vietoje yra vaikas, prašymą pildo vieną kartą, be to ši sistema leidžia savivaldybei matyti, koks yra darželių grupių poreikis Vilniaus mieste.

Tėvai galės pateikti prašymą ir internetu, ir atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau patariama negaišti laiko eilėse ir registruoti vaikus internetu. Neturintys interneto prieigos, gali atvykti į Vilniaus miesto savivaldybę darbo laiku ir „Idėjų kambaryje" įrengtose kompiuterinėse darbo vietose patys užregistruoti prašymus.

Tėvų prašymai, kurie buvo registruoti anksčiau, galioja ir iš naujo jų registruotis nereikia. Kiekvienas naujas prašymas priimti vaiką ar pakeisti įstaigą panaikina ankstesnįjį. Pasitikrinti vaiko vietą eilėje visada galima elektroniniu būdu prisijungus prie centralizuotos prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinės sistemos www.vilnius.lt.

Tėveliams patariama iš anksto susikurti vartotojo paskyrą www.vilnius.lt, kad prašymų registravimo metu nekiltų jokių problemų prisijungiant per bankų sistemas.

Kas turi pirmumo teisę?

Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Pirmenybė suteikiama:

- vaikams, kuriems nebuvo skirta vieta darželyje iki einamųjų metų paskutinės dienos (iki 2014 m. gruodžio 31 d. ) ir kurių gyvenamoji vieta deklaruota darželiui priskirtoje teritorijoje;

- vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų;

- vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą;

- vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu);

- vaikams, kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio;

- kai vienas iš tėvų ar globėjų mokosi bendrojo ugdymo mokyklose Vilniuje.

Priimami be eilės

Įstaigos darbuotojų, dirbančių pagal pagrindinio darbo sutartį, įvaikinti bei globą turintys ir du ar daugiau vienu metu šeimoje gimę vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Svarbus registracijos laikas

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus pirmiausia teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigai priskirtoje teritorijoje. Jei liks vietų darželyje, tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne įstaigai priskirtoje teritorijoje, po to - vaikams iš kitų savivaldybių.

Sausio 1 -ąją pateikti prašymai negalioja

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad sausio 1 dieną buvo testuojama priėmimo į darželius sistema ruošiantis prašymų į darželius priėmimui nuo sausio 12 dienos. Testavimo metu užpildyti tėvų prašymai yra panaikinti arba atstatyti seni prašymai (kai kurie užpildė naujus prašymus anuliuodami senuosius), apie tai tėveliai papildomai informuojami ir elektroniniu būdu.

Daugiau atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus ir nuorodas į teisės aktus (Tarybos sprendimais patvirtinta priėmimo tvarka, darželių teritorinis paskirstymas, mokesčio tvarka) galima rasti savivaldybės tinklalapyje čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis