5 klaidos, kurias darome pirkdami dovanas vaikams

Artėjant šventėms susimąstome, ką pirksime vaikams ir artimiesiems. Jūsų dėmesiui - 5 blogiausios Kalėdų dovanos, kurias gavę jūsų vaikai tikrai neapsidžiaugs.

Žaislas, kuriam vaikas dar yra per mažas


Taip, visi tėvai svajoja, kad jų vaikas kuo greičiau taptų savarankiškas - išmoktų rengtis pats, sudėliotų dėlionę iš 100 detalių ir penkerių jau skaitytų knygas. Tačiau jei nupirksite vaikui žaislą, kuris neatitinka jo amžiaus, padarysite meškos paslaugą. Vaikas nusivils savo jėgomis, kad nesugeba valdyti skraidančio lėktuvėlio arba kad nemoka naudotis padovanotuoju „Jaunojo chemiko bandymų rinkiniu", nemoka minti dviračio, nes tiesiog nėra tam fiziškai subrendęs. Kiekviena mama ir kiekvienas tėtis išmano vaiko raidos ypatybes, atsižvelgiant į tai ir reikėtų vadovautis renkant dovaną mažyliui.


Žaislas, kuris patinka tėvams, bet ne vaikui


Vienas suaugęs vyras iki šiol prisimena epizodą iš vaikystės, kai tėvai jam Kalėdų proga padovanojo tanką.

„Buvau švelnus ir jautrus vaikas, jokie militaristiniai žaislai man nekėlė džiaugsmo, atvirkščiai, aš jų bijojausi ir tikrai neapsidžiaugiau tokia dovana", - pasakoja jis.


Pasitaiko, kad tėvai perka dovaną vaikui pagal tai, kiek ji patinka jiems patiems. Štai, rinkoje atsirado naujas elektroninis žaislas. Arba, žinomas rašytojas išleido naują knygą, įdomu būtų paskaityti, apie ką ji. Pastarieji motyvai yra svarbūs, taip. Tačiau gal būtų protingiau tėvams patiems sau nusipirkti šias dovanas? Kuo čia dėti vaikai?


Vida Press


Žaislas, kuris neatitinka vaiko pomėgių


Šešerių metų mergaitė labai domisi lėlėmis - ji žino įvairias jų rūšis, kuo viena skiriasi nuo kitos. Mergaitė gali valandų valandas žaisti su jomis - migdyti, dainuoti dainas, šukuoti ilgas kasas ir valgydinti sausais pusryčiais. Tačiau mergaitės mamą apsėdo mintis, kad tokio amžiaus vaikas „jau galėtų susidomėti rimtais" dalykais, ne tik lėlėmis. Taip namuose atsirado kalnas knygų su užduotimis, elementorių ir pasakų knygų. Juk kaimynų mergaitė tokio amžiaus jau „Pepę Ilgakojinę" skaito, o jos dukrytė dar raidėmis nelabai domisi.


Nėra abejonių, kad ir Kalėdoms rūpestingoji mama paruošė ypatingą dovaną - beveik šimtą litų kainuojančią enciklopediją vaikams. Graži, nauja, blizgančiais viršeliais ji yra iš tiesų labai patraukli dovana. Ir naudinga. Tačiau akivaizdu, kad laimės ir džiaugsmo minėtajai mergaitei ji atneš nedaug.


Shutterstock nuotr.


Pinigai mažam vaikui


Nesiginčijam, paaugliui arba didesniam vaikui tai iš tiesų yra naudinga dovana. Ypač, jei vaikas taupo pinigus, nes nori pirkti kokį nors didesnį daiktą. Tačiau mažam, ikimokyklinio amžiaus vaikui, pinigai nėra tinkama dovana Kalėdoms.


Mažas vaikas nesupranta pinigų vertės, ir kuo vaikas mažesnis, tuo labiau banknotas su keliais nuliais jam prilygsta tiesiog paprastam popierėliui. Vaikas tikisi per Kalėdas gauti asmeninę dovaną. Tokią, kuri skirta jam. Tokią, kurią pirkdamas Kalėdų senelis galvojo tik apie jį, ir kuri jam bus įdomi.


Rankų darbo suvenyras


Atleiskit, mielos nagingosios mamos, nepykit, mieli darbštūs tėčiai, tačiau mes drįstame manyti, kad rankų darbo megztos vilnonės kojinės arba tėčio išdrožta švilpynė nėra tai, ko vaikas laukia visus metus. Taip, tai be galo jaudina ir miela, tačiau tai galėtų būti nebent gražus priedas prie vaiko norimos dovanos.


Kai suaugi, pradedi suprasti rankų darbo vertę. Tačiau kai esi mažas, tą suvokti yra sunku. Gražu, jei mokote vaiką suprasti, kas tai yra rankų darbo gaminys, jei įtraukiate ir vaiką į rankdarbių gaminimą. Taip galima praleisti daug smagių akimirkų visiems drauge. Tačiau ar tai yra laukiamiausia vaiko dovana? Atsakykite į šį klausimą kiekvienas sau tyliai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis