Netikėti naujojo tyrimo rezultatai, kaip išmanieji telefonai ir planšetės veikia vaikus

Nerimą keliantys naujojo tyrimo rezultatai: ankstyvas vaikų pomėgis žaisti išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis yra susijęs su lėtesne jų kalbos raida.

Liečiamojo ekrano ryšys su vaiko kalbos raida

Niujorko Cohen'o vaikų ligoninėje atliktas tyrimas parodė, kad vaikų iki trejų metų, kurie dažnai žaidė su technologijomis, turinčiomis liečiamąjį ekraną (ang. Touchpad), kalbos raida yra lėtesnė už bendraamžių. Tokie ekranai naudojami naudojami telefonuose, planšetiniuose ir delniniuose kompiuteriuose, žaidimų konsolėse.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Niekada to nesakykite vaikų neturinčiai šeimai
Kodėl iš karto po gimdymo naujagimis įvertinamas balais?

Vaikai, kurie jais žaidžia įprastus (ne lavinamuosius) žaidimus, turi skurdesnę kalbą, jų kalbos raida atsilieka, sako tyrimą cituojantis Daily mail. Tyrime minimi tokie vaikų pamėgtieji, tačiau lavinamosios vertės neturintys žaidimai kaip „Angry birds" ar „Fruit Ninja".

Amžius, kada vaikai supažindinami su technologijomis, ankstėja

Dar labiau mokslininkus šokiravo tai, kad tėvai itin anksti savo vaikams (netgi kūdikiams) duoda išmaniuosius telefonus, tai esą "žaislas Nr.1", kai mažylį reikia nuraminti ar nukreipti jo dėmesį.

Pediatrai iš Niujorko pastebėjo, kad amžiaus vidurkis, kada tėvai mažyliams duoda išmaniuosius telefonus, yra 11 mėnesių.

Akivaizdu, kad išmaniosios technologijos šiandien keičia įprastus žaislus ir knygas, o tėvai yra įsitikinę, kad įrenginiai su liečiamaisiais ekranais yra tai, kas labiausiai patinka jų vaikams ir juos lavina.

Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad nors dauguma tėvų tiki, kad žaisdami išmaniaisiais telefonais jų vaikai lavinasi ir ugdosi, tokios naudos jų raidai specialistai nestebi.

Vida Press

Tėvai tiki, kad technologijos lavina

60 procentų visų tyrime dalyvavusių tėvų nurodė tikį, jog duodami vaikui jutiklinio ekrano prietaisą, jie lavina mažylį. Tačiau tyrimas to nepatvirtino. Atvirkščiai, rezultatai parodė, kad vaikai, kurie žaidžia ne edukacinius žaidimus, turi prastesnius kalbos rodiklius.

Iš 65 apklaustųjų šeimų net 63 (97 procentai) turėjo prietaisus su liečiamaisiais ekranais. Vidutinis vaiko amžius, kai jis pradėjo jais žaisti, buvo maždaug 11 mėnesių , o vidutinė naudojimo trukmė - apie 36 min. per dieną.

Tėvai nurodė, kad jų vaikai iki 3 metų dažniausiai žaidžia edukacinius žaidimus, t.y. šios priemonės naudojamos vaikų lavinimui. Beveik trečdalis apklaustųjų sakė, kad jų vaikai tiesiog spaudinėja mygtukus ekrane, be jokio tikslo ar specialios programėlės. Ne edukacinius žaidimus žaidžia 14 proc. tyrime dalyvavusių šeimų mažylių.

Kaip sakoma tyrimo išvadose, jokios išmaniausios technologijos negali pakeisti "gyvo" ryšio ir "gyvo" tėvų ir vaikų bendravimo. Būtent tai ir yra geriausias būdas motyvuoti bei skatinti vaikus mokytis, lavintis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis