Vaiko kambario spalvų paslaptys

Aplinkos spalvos yra labai svarbios ugdant mažojo žmogaus grožio supratimą – sako socialinių mokslų daktarė, „Menų terapijos centro“ vadovė Audronė Brazauskaitė.

Vaiko kambarys turėtų būti šviesus ir jaukus


Jau seniai yra žinoma, kad spalvos turi savo psichologiją“ ir protingai panaudotos gali padėti pasiekti tam tikrų tikslų. Todėl žinant, kokį poveikį turi skirtingos spalvos, vaiko kambaryje galima kurti tam tikrus kampelius: ramios spalvos tinkamiausios poilsio zonoje, aktyvinančios – žaidimų ir panašiai.


Šiltos spalvos - geltona, oranžinė, raudona didina tonusą, pagreitina kraujo apytaką, skatina protinę veiklą.

Žalia, mėlyna, violetinė – ramina.



Rausva gerai veikia organizmą.



Žalia spalva tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems, juk ne veltui gamtoje žmogus atsipalaiduoja, patiria darną.



Kodėl berniukai – mėlyni, mergaitės – rausvos?


Priimta manyti, kad berniukų kambaryje vyrauja žydra, mergaičių – rausva spalva. Teko skaityti, kad taip buvo nuspręsta prieš kelis šimtmečius, tačiau to nebūtina paisyti – rausva spalva puikiai tinka ir berniukams. Renkantis spalvą derėtų atkreipti dėmesį ir į vaiko temperamentą, pvz., energingo, jautraus mažylio kambarį siūloma dažyti šaltesnėmis (mėlyna, žalia) spalvomis tam, kad ramintų. Itin ramiam, uždaro būdo vaikui ryškesnės spalvos teiks energijos.


Patartina vengti tamsių spalvų


Tamsios spalvos slopina, slegia, mažina erdvę, ilgainiui net gali sukelti depresiją. Vaiko aplinka turi būti tvarkinga. Artimųjų tvarkymosi įgūdžiai, aplinka, kurioje jis gyvena, yra pavyzdys, elgesio pamoka. Atminkite, tvarka, kai kiekvienas turi savo vietą, skatina kūrybiškumą, ugdo atsakomybę. Vieni vaikai turi tvarkos pojūtį, kitus tvarkytis reikia mokyti.


Kuo daugiau veiklos, tuo labiau dirba“ fantazija


Be to, skatinkite vaiką kurti: piešti, lipdyti, klijuoti, karpyti, statyti. Kuo daugiau veiklos, tuo labiau vaikas lavinamas, skatinama jo fantazija. Tik nepamirškite vaiko pagirti, pasidžiaugti nuveiktu darbu, nes mažiesiems tai labai svarbu. „Kaip gražiai padarei, sutvarkei“, – šie žodžiai bus puikus paskatinimas naujiems darbams, tyrinėjimams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis