6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės

Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikuireikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.

1. „Aš tikiu tavimi"


Ši frazė stebuklingai veikia ne tik vaiką, bet ir suaugusius. Tačiau svarbu iš tikrųjų tikėti, o ne šiaip sau kartoti šią frazę. Jeigu mes tikime žmogumi ir tai sakome jam, tai programuoja jį sėkmei. Mes tarsi suteikiame jam jėgų ir motyvacijos.


Shutterstock


2. „Iš bet kokios situacijos yra išeitis!"


Jeigu mes išmokysime vaiką niekada nepasiduoti, padaryti darbą iki galo, ieškoti išeities tol, kol jis ją ras, būti atviru naujovėms, mes padėsime jam pasiekti sėkmę. Be to, suteiksime jam pasitikėjimo savimi ir savo galimybėmis.


3. „Neklysta tas, kuris nieko nedaro"


Jums vertėtų parodyti vaikui, kad klysti yra absoliučiai normalu, kad klysta visi. O klaida, kad ir kokia nemaloni ji būtų, yra pretekstas tobulėti.


Fotolia


4. „Visi kažkada buvo mokiniai"


Vaikui labai svarbu suprasti, kad net pats didžiausias profesionalas negimė su tokiais įgūdžiais, o pradėjo viską nuo nulio. Rodykite vaikui savo pavyzdžiu, kad atkaklumas, kantrybė ir pastangos kur kas svarbiau nei tobulumas.


5. „Mokykis iš kiekvienos klaidos"


Klaidos ir pralaimėjimai – normalūs gyvenimo reiškiniai. Tačiau po kiekvienos klaidos paklauskite vaiko, ką jis suprato, ko išmoko iš šios patirties. Išmokykite jį iš kiekvienos situacijos daryti išvadas.


6. „Viskas gerai, tu esi saugus"


Prisiminkite, kokią ramybę ir saugumą jautėme vaikystėje, kai tėvai buvo šalia, dovanojo meilę ir rūpestį. Tai buvo pačios geriausios akimirkos. Kartokite tai savo vaikui prieš miegą tyliai ir švelniai, kad tai išliktų jo atmintyje ir šių žodžių aidas skambėtų visą jo gyvenimą.


Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis