Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Pirmadienį, birželio 11 d. Vokietijoje įvyko prestižiniai stalo žaidimų apdovanojimai „Spiel des Jahres 2018", kuriuose pirmą kartą dalyvavo Lietuvos atstovai. Šiemet vaikų žaidimų kategorijoje pasižymėjo Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" (autorius Urtis Šulinskas), patekęs į geriausių pasaulyje stalo žaidimų vaikams trejetuką!

Tokio lygio apdovanojimuose lietuviškas stalo žaidimas dalyvauja pirmą kartą. Turint omenyje, kad pasaulyje kasmet sukuriama ir išleidžiama beveik 3 tūkstančiai naujų stalo žaidimų, patekti į geriausiųjų trejetą – didžiulis pasiekimas!

Kasmet stalo žaidimų srities profesionalai išrenka tris geriausius žaidimus, besivaržančius dėl metų stalo žaidimo titulo keliose skirtingose „Spiel des Jahres" nominantų kategorijose.

Organizatorių archyvas

Į metų geriausiojo titulą pretenduojantys stalo žaidimai vertinami pagal šiuos kriterijus: žaidimo koncepcija (originalumas, žaidybiškumas, žaidimo vertė), taisyklių struktūra (išdėstymas, aiškumas, suprantamumas), vizualinis pateikimas ir apipavidalinimas (dėžutė, žaidimo lenta, taisyklės) bei autorinis žaidimo dizainas (žaidimo funkcionalumas, meistriškas išpildymas).

Organizatorių archyvas

Stalo žaidimas „Emojito" – tai kartu ir emocinio intelekto (EQ) įgūdžius lavinantis žaidybinis įrankis, kurio tikslas – padėti žaidėjams suprasti savo ir kitų patiriamas emocijas, jas atskirti, išreikšti bei išmokti meistriškai valdyti. Žaidimą sudaro 100 iliustracijų kortelių, kuriose pavaizduotos skirtingos veikėjų emocijos, reiškiamos žaidėjų veido mimikomis ir garsais.

Organizatorių archyvas

Žaidimas „Emojito" skirtas visai šeimai, draugų kompanijoms, kaip ypač linksmas ir naudingas būdas leisti laiką kartu!

„Svarbu tai, kad, žaisdami su kitais žmonėmis, kartu patiriame kokią nors situaciją. Tai panašu į bendrą nuotykį ar kelionę. Bendri patyrimai stiprina kartu žaidžiančių šeimos narių, draugų ar pažįstamų ryšius", - teigia žaidimo autorius Urtis Šulinskas.

Organizatorių archyvas

Stalo žaidimų kūrėjas pripažįsta, jog stalo žaidimų kultūra Lietuvoje pradėjo vystytis palyginus neseniai. Tačiau šiandien situacija sparčiai gerėja! Pats žaidimo autorius prieš keletą metų įkūrė stalo žaidimų kultūrą Lietuvoje vystantį ir puoselėjantį projektą „Vienaragis.LT", kurio tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su stalo žaidimų kultūra, atskleisti stalo žaidimų grožį ir parodyti bei įrodyti jų praktinę naudą!

Žaidžiant įvairius stalo žaidimus vystomi svarbūs asmeniniai ir socialiniai įgūdžiai, tokie kaip loginis, strateginis mąstymas, darni tarpusavio komunikacija, derybiniai įgūdžiai, empatija, kūrybiškumas, vaizduotė ir daugybė kitų.

Pasak stalo žaidimų kūrėjo Určio Šulinsko, stalo žaidimus naudinga žaisti kiekvienam – ir mažam, ir suaugusiam žaidėjui. Stalo žaidimai padeda sukurti jaukią šeimos atmosferą, skatina nuoširdžiai bendrauti tarpusavyje ir geriau pažinti save bei kitus.

„Pastebiu, kad Lietuvoje suaugusieji dažniausiai perka stalo žaidimus tik vaikams, norėdami kuo nors juos užimti. Dažnai manoma, kad tai – veikla, skirta vaikams. Tačiau iš tikrųjų žaismingumas, gebėjimas žaisti – kiekvienam reikalinga savybė ir patyrimas, leidžiantis pabūti kuo nors kitu nei įprastai, kitaip save patirti", – teigia stalo žaidimų kūrėjas.

Určio Šulinsko kūrybiniame bagaže – keliasdešimt autorinių stalo žaidimų ir daugybė žaidimų idėjų. Visai netrukus, dar šią vasarą, bus išleistas naujausias jo žaidimas „Pasakų Skrynelė", lavinantis vaikų ir suaugusiųjų kūrybiškumą, vaizduotę ir nuoseklaus minčių dėstymo įgūdžius.

Lietuvoje sukurtą ir pasaulyje pripažintą stalo žaidimą „Emojito" jau yra išleidusios trys garsios stalo žaidimų leidyklos: „Tactic", „Desyllas Games", „HUCH!". Žaidimo atstovas Lietuvoje – stalo žaidimų kultūros projektas „Vienaragis.LT".

Parengė Miglė Kačinskaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis