7 smagūs žaidimai su kaštonais patiems mažiausiems

Siūlome 7 žaidimus su kaštonais, kurie praskaidrins ilgus rudens vakarus.

Kurioje rankoje? 


Vaikui matant paimkite kaštoną į vieną delną, suspauskite abu kumščius ir sukryžiuokite rankas kelis kartus - galite už nugaros, bet tinka ir priekyje. Tada atkiškite abu kumščius ir paklauskite mažylio, kuriame, jo nuomone, slepiasi kaštonas.


Lapų medžioklė 


Ant žemės priberkite daug lapų, nebūtinai kaštonmedžio, tai gali būti ir rudeniniai klevo ar kiti lapai. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, vaikai sustoja nuo lapų nutolę per 1- 2 m. Kiekvienas vaikas gauna po saują kaštonų ir bando „medžioti" lapus - meta kaštoną ir jei pataiko ant lapo, pasiima laimikį. Kuris surenka daugiau lapų, tas laimi.


Kaštonų „golfas" 


Iš dviejų virvių (tinka siūlas, batų raišteliai, kaspinas, šokinėjimo virvutės) padarykite vingiuotą takelį. Duokite vaikui į rankas lazdą (puikiai tiks šepečio kotas) ir jis su ja turi nustumti kaštoną iki finišo, neišridendamas jo už nubrėžtos linijos. Liesti rankomis negalima!


Kas taikliausias? 


Su lazda žemėje nubrėžkite liniją. Visi žaidimo dalyviai nuo tos linijos atsitraukia per 2-3 m. Dabar kiekvienas ridena po kaštoną ir laimi tas, kurio kaštonas sustoja arčiausiai nubrėžtos linijos.


Vida PressKaštonų pasaka 


Padėkite ant stalo 4 kaštonus: du didelius - tai tėtis ir mama ir du mažyčius - tai jų sūnelis bei dukrytė. Pirmasis žaidėjas ima kaštoną, paridena jį šiek tiek ir pradeda sekti pasaką: „Kartą mažasis berniukas sumanė pažaisti..." Kitas žaidėjas turi pratęsti pasaką, pasirinkdamas kitą veikėją, pvz., paridena didįjį kaštoną, sakydamas: „Iki smėlio dėžės jį palydėjo mama..." Ir taip kuriama pasaka.


Kaštonų matematika 


Šis žaidimas patiks visiems besimokantiems skaičiuoti vaikams. Tereikia kauliuko ir dėžutės kaštonų. Kiekvienas vaikas iš eilės meta kauliuką ir pasiima tiek kaštonų, koks iškrito kauliukų skaičius. Susitarkite, kiek kartų mesite kauliukus (po 3 ar 5 kartus), o tada suskaičiuokite, kas jų surinko daugiausia ir laimėjo.


Kaštonų piramidė 


Kiekvienam šio žaidimo dalyviui išdalinkite po 14 kaštonų. Piramidės pagrindas tebūnie 3*3 kaštonai. Iš likusių reikia pastatyti piramidę. Kam pasiseks pastatyti aukščiausią jai nesugriuvus? Dėmesio! Statykite ant neslidaus pagrindo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis