Teo ir Ieva pristato: kaštonai + dažai = smagūs žaidimai

(2)

Atėjus rudeniui nepamirškime apsirūpinti gamtinėmis medžiagomis, kurių mums prireiks ilgais ir tamsiais žiemos vakarais žaidžiant su vaikais. Kaštonai mūsų sąraše – numeris 1.

Žaidimų su kaštonais yra daugybė ir visi jie patinka vaikams. Kaštonai yra malonūs liesti, juos galima ridenti, mėtyti ir... dažyti. Šiam žaidimui jums prireiks kaštonų, guašo ir teptuko. Nudažykite baltas kaštono vietas skirtingomis spalvomis – mėlynai, raudonai, žaliai, geltonai, baltai ir t.t.


Pirmasis žaidimas: rūšiuojame spalvas


Paprašykite vaiko kaštonus išrūšiuoti į tam tikros spalvos indelius. Kai vaikas didesnis, galite šitaip žaisdami pamokyti jį skaičių: du kaštonai raudoni, penki kaštonai geltoni ir t.t. Išrūšiavus visus kaštonus galima pasimokyti kiekio sąvokų: kokių kaštonų yra daugiausia, o kokių – mažiausia?


Kaštonų žaidimai
Kaštonų žaidimai
Ieva Andrulytė-Ptakienė


Antrasis žaidimas: kaštonų krepšinis


Šiam žaidimui reikia skirtingų spalvų indų, į kuriuos būtų galima mesti kaštonus (tiks ir kartono dėžė su išpjautomis trimis skylėmis, kurias pažymėkite skirtingomis spalvomis). Raudoną kaštoną reikia pataikyti į raudoną skylę, mėlyną – į mėlyną. Tuo pačiu lavinami ir rūšiavimo įgūdžiai, ir vaiko koordinacija.


Kaštonų žaidimai
Kaštonų žaidimai
Ieva Andrulytė-Ptakienė


Trečiasis žaidimas: atminties loto


Šiam žaidimui reikia porinių kaštonų – dviejų nudažytų geltonai, dviejų mėlynų, dviejų raudonų ir t.t. Išdėliokite kaštonus ant stalo ir užverskite taip, kad nesimatytų spalvų. Verskite po du kaštonus ir jei jų spalvos sutampa, pasiimkite sau. Jei spalvos nesutampa, užverskite juos atgal ir perleiskite ėjimą draugui. Žaidimas lavina vaiko pastabumą ir atmintį. Smagu žaisti ir suaugusiems!


Kaštonų žaidimai
Kaštonų žaidimai
Ieva Andrulytė-Ptakienė


Smagių kaštonų žaidimų!


Ciao_Teo feisbuke

Ciao_Teo instagrame

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis