Teo ir Ieva pristato: žaidimai su kaštonais, kurie tinka ir patiems mažiausiems

Ar jau apsirūpinote kaštonais žiemai? Juk tai puiki priemonė ir žaisti, ir mokytis. Tinkama įvairaus amžiaus vaikams, net patiems mažiausiems, kurie jau nebededa smulkių daiktų į burną.

Kaštonų žmogus


Šis žaidimas labai smagus ir paprastai vaikams sukelia daug gerų emocijų. Paprašykite vaiko atsigulti ant žemės ir apdėliokite aplink jį kaštonų. Dabar tegul mažylis atsikelia ir atsargiai išeina iš kaštonų rato. Aptarkite su vaiku, kokio ūgio jis yra. Pozuoti galima ne tik nuleidus rankas, bet ir jas iškėlus - tada kontūras jau kitoks.


Ieva Andrulytė-Ptakienė


Na, ir smagusis šio žaidimo variantas – apsikeiskite su mažyliu vietomis ir jūs atsigulkite ant žemės, o vaikas lai dėlioja kaštonus.


Kai žaidimas baigtas, paprašykite mažylio pagalbos sutvarkyti kaštonus – tam prireiks žaislinio ekskavatoriaus ir sunkvežimio.


Ieva Andrulytė-Ptakienė


Kas čia slepiasi?


Šis žaidimas turi kelis variantus: paprastasis, kuris tinka ir mažiausiems žaidėjams – apdėlioti pasirinktą žaisliuką kaštonais. Šiek tiek sudėtingesnis variantas yra šis: vaikui nematant apdėliokite kelis jo mėgstamiausius žaisliukus kaštonais. Tada išimkite žaislus iš kaštonų kontūro ir paprašykite vaiko įvardinti, koks žaislas slėpėsi viename ar kitame kontūre. Šiuo atveju tai buvo žaislinis automobiliukas ir lėktuvas.


Ieva Andrulytė-Ptakienė


Dėliojame raides ir skaičius


Iš kaštonų sudėliojus skaičius ir raides galima jų smagiai mokyti vaiką. Labiausiai vaikams patinka mokytis jų vardo raides: T- Teo, I-Ieva, A- Audrius ir t.t. Tačiau vienas pirmųjų žodžių, kurį ne tik vaikas išmoksta ištarti, bet ir perskaityti yra, be abejo, MAMA.


Jeigu vaikas jau neblogai skaičiuoja, galima paprašyti jo suskaičiuoti, kiek kaštonų turi raidė M, o kiek – raidė A. Kuri raidė turi jų daugiau?


Kaštonai
Kaštonai
Ieva Andrulytė-Ptakienė


Smagių kaštoninių žaidimų!


Ciao_Teo feisbuke

Ciao_Teo instagrame

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis