5 smagūs žaidimai, padedantys lavinti mažylių motoriką

Nuolat girdime, kad vienokia ar kitokia veikla ir užsiėmimai padeda lavinti mažylių motoriką. Kas tai yra ir kaip lavinti mažų vaikų motorikos įgūdžius?

Kasdien atlikdami daugybę mums įprastų funkcijų, naudodamiesi įvairiais įrankiais – nuo pieštuko iki sudėtingų įrenginių valdymo, greitai pereidami nuo vienos veiklos prie kitos, retai kada susimąstome, kad visa tai yra susiję su mūsų motorikos įgūdžiais. Tik pagalvokite, kiek sudėtingų manevrų turite atlikti vien tik parduotuvėje stumdami prekių vežimėlį tarp lentynų arba nešdami vaišėmis nukautą padėklą ant pietų stalo. Net tiksliai pataikyti į taikinį metant šiukšlę į kibirą prireikia puikios rankų ir akių koordinacijos. Visam, ką darome – nuo paprastų iki sudėtingiausių veiklų -– mums būtini motorikos įgūdžiai, kurie yra kiekvieno žmogaus fizinių gabumų pamatas. Šių pagrindų vaikai išmoksta ankstyvoje vaikystėje.


Vienintelis natūralus būdas, padedantis vaikams pažinti pasaulį ir tuo pačiu metu lavinantis motoriką – tai žaidimas. Kuo daugiau ir kuo įvairesnėmis priemonėmis mažyliai žaidžia, tuo greičiau ir geriau išmoksta laikyti bei manipuliuoti įvairiomis priemonėmis (pieštuku, šaukštu ir pan.), lavinti rankų ir akių koordinaciją.


Štai keletas šaunių motoriką lavinančių žaidimų idėjų, kurias galima išbandyti per Kalėdų šventes ar smagiai leidžiant laiką su šeima namuose.


5 smagūs žaidimai su vaikais


Grybų rinkimas. Kartu su savo mažyliu nupieškite ant popieriaus lapo grybų, padėkite juos iškirpti ir išdėliokite ant grindų. Pasiimkite krepšelius ir „eikite grybauti“. Palenktyniaukite su vaiku, kuris daugiau grybų surinks per vieną minutę. Žaisdami šį žaidimą galite pasunkinti užduotį: naudoti mažesnes grybų iškarpas, kurioms surinkti nuo žemės prireiks daugiau pastangų ir kruopštumo. Be to, žaisdami šį žaidimą galite mažyliui papasakoti ir nupiešti, kaip atrodo nuodingi ir valgomi grybai. Kitas žaidimo etapas galės būti tik valgomų grybų rinkimas.


Bėgantis padavėjas. Šiam žaidimui prireiks vienkartinių lėkščių, puodelių, įrankių ar žaislinių maisto detalių. Ant vienkartinės lėkštės padėkite puodelį, įrankius, „maisto“. Žaidimo užduotis – kuo greičiau nunešti pilną lėkštę (nieko neišbarstant pakeliui) per kambarį ir patiekti ant stalo, prie kurio laukia restorano lankytojas. Šį žaidimą žaisti smagu visa šeima – galite net surengti padavėjų lenktynes ir apsikeisdami pabūti restorano personalu ir lankytojais. Kad žaidimas būtų dar šaunesnis ir sudėtingesnis – padavėjo trasoje galite įrengti ir kliūčių ruožą: padėkite ant tako pagalvėlių, kurias vykdant užduotį teks apeiti.


Slalomas. Kambaryje įrenkite slalomo trasą su kliūtimis, kurias gali atstoti paprasčiausi plastikiniai buteliai ar puodeliai. Pamėginkite ją įveikti kuo greičiau neapversdami kliūčių. Jei norite, kad žaidimas būtų dar sudėtingesnis, pamėginkite šią slalomo trasą įveikti prieš save varydamiesi kamuolį (ridendami koja ar ranka bilsnodami į grindis).Konstravimas. Sujungti smulkias detales viena su kita ir jas atskirti – tai puiki mankšta, padedanti lavinti pirštų miklumą ir rankų – akių koordinaciją. Todėl žaidimai kaladėlėmis ypač naudingi mažiems vaikams. Mažam vaikui sukonstruoti namelį ar paprasčiausią bokštą prireikia nemažai pastangų ir kruopštumo, o žaisdami LEGO DUPLO rinkiniais mažyliai dar gali išmokti pažinti spalvas, skaičius ir daugybę įdomių dalykų apie juos supantį pasaulį.

Sukonstruokite vienos spalvos kaladėlių bokštą taip, kad mažylis nematytų. Duokite vaikui užduotį pastatyti tokios pačios spalvos kaladėlių bokštą pasakydami tik užuominą, pavyzdžiui, jog jūsų statinys tokios spalvos kaip braškės. Vaikams patiks žaisti, konstruoti ir įminti jūsų sugalvotas mįsles.


Mini krepšinis. Surengti mėtymo į krepšį varžybas galima bet kur ir bet kada. Tam tinkamos priemonės – bet koks krepšį atstojantis daiktas (dubuo, dėžė, kibiras) ir minkštas kamuoliukas, ar maišelis pripiltas pupų, ryžių. Atsistokite per metrą nuo taikinio ir pamėginkite įmesti kuo daugiau taškų. Kad žaisti būtų įdomiau, galite nustatyti metimų limitą, o po kiekvienos metimų serijos padidinkite atstumą iki krepšio.Žaisdami su vaikais galime padėti jiems išmokti pačių įvairiausių dalykų. Pavyzdžiui, jei jūsų mažyliui patinka mašinytės, žaisdami su LEGO DUPLO „Mano pirmieji automobiliai ir sunkvežimiai“ rinkiniu, galite sukurti įvairių eismo gatvėje situacijų ir supažindinti vaiką su svarbiausiomis eismo taisyklėmis. Žaisdami kartu su savo vaikais puikiai praleisite laiką, o taip pat padėsite mažyliams lavinti motorikos įgūdžius ir suteiksite naujų žinių apie supantį pasaulį.
Užsakymo nr.: PT_52170

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis