8 žaidimai namuose, kurie lavina vaiko loginius ir matematinius gebėjimus

(1)

Matematiniai gebėjimai gali būti lavinimai nuo labai anksti, praktiškai nuo tada, kai vaikas dar nevaikšto. Ir tai nėra vaiko mokymas, kiek bus 2 kart 2. Jūsų dėmesiui siūlome aštuonis žaidimus, kurie lavina vaikų loginį ir matematinį mąstymą. Šiems žaidimams jums neprireiks jokių papildomų priemonių, užteks to, ką turite namuose.

Kvadratas, apskritimas, ovalas


Tikrai taip – geometrijos mokytis galima liečiant. Kai vaikas tyrinėja namuose esančius daiktus, įvardnkite jam: apskritimo formos žiedas; trikampio formos dėžutė ir pan. Su ikimokyklinio amžiaus vaikais galima žaisti tokį žaidimą: sudėkite į maišelį skirtingų formų daiktus ir paprašykite vaiką, kad įkišęs ranką ir nemačiom apčiupinėjęs daiktą, jis atspėtų, kokios tai formos daiktas.


Ieškome panašaus


Šį žaidimą žaidžiant reikia įžvalgumo! „Pažiūrėk į savo lovą ir pasakyk, kokie dar daiktai yra tokios pat formos, kaip ji?“ Netrukus paaiškėja, kad tokios formos yra ir spinta, ir kilimas, ir knyga, ir stalas, ir kiti daiktai. O kokie daiktai yra tokios formos, kaip vasarinė mamos skrybėlaitė?

 

Bulvių atspaudai 


Skutate bulves pietums? Puiku, išnaudokite šią progą smagiam žaidimui su vaikais. Perpjaukite bulvę perpus ir kiekvienoje dalyje peiliu išskaptuokite kvadrato arba trikampio formas. Belieka šią bulvės puselę pamerkti į dažus ir suradus popieriaus lapą padaryti daug atspaudų. 


Rūšiavimas


Šiam žaidimui kuo puikiausiai tinka taupyklės turinys. Paprašykite vaiko surūšiuoti monetas pagal dydį. Į vieną krūvelę dedamos 1 cento monetos, į kitą – 5 centų ir taip toliau. Išrūšiavę monetas į tvarkingas krūveles pastebėsite, kad tokiu būdu yra daug lengviau susikaičiuoti monetas. Taigi, kiek iš viso ant stalo guli pinigų? Ką būtų galima už tokią sumą nusipirkti?


Palyginimas 


Kai kitą kartą keliausite į parką ar mišką, pažaiskite šį žaidimą: paprašykite vaiko surasti du vienodus lapus. Kad ir spalva, ir dydis, ir forma, ir rūšis būtų identiška. O du kankorėžius? O du akmenukus? Lengva ar sunki užduotis? 


Kitas smagus žaidimas miške – medžių apkabinimas. Kiek žmonių apglėbs šį medį – vienas, du ar trys? O štai šį ąžuolą? Išbandykite skirtingus medžius ir apibendrinkite, kurie medžiai užauga storiausi.


Kiek žmonių apglėbs šį medį?
Kiek žmonių apglėbs šį medį?
Shutterstock nuotr.


Kuri stiklinė talpesnė


Suraskite dvi skirtingas stiklines, vieną siaurą ir aukštą, kitą – plačią ir mažesnę. Paklauskite vaiko, kurioje stiklinėje telpa daugiau vandens. Dabar patikrinkite spėjimą. Kokia nuostaba apims, kad ir siauroje aukštoje ir žemoje plačioje stiklinėse vandens telpa vienodai. (Žinoma, prieš tai patys išbandykite, ar jų talpa vienoda).


Mažasis padėjėjas 


Lyginate skalbinius? Labai gerai! Dabar neskubėkite jų lankstyti, o pasikvieskite į pagalbą vaikus. Parodykite, kaip reikia sulankstyti marškinėlius, o kaip suvyniojate kojines. Patikėkite, mažam vaikui tai yra milžiniška užduotis. Vienu metu turi dirbti akys, rankos, o smegenys viskam „vadovauja“. 


Sveriame


Šiam žaidimui jums pravers virtuvinės svarstyklės. Pasvarstykite su vaiku, kas daugiau sveria – kiaušinis ar citrina? Burokėlis ar obuolys? Išbandykite pirmiausia jų svorį rankomis, o tada pasverkite ir įsitikinkite, kaip yra iš tiesų. Jeigu namuose turite įprastas svarstykles, galite pažaisti ir su jomis: kas daugiau sveria – tėtis ar du vaikai?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis