5 mėgstamiausi vaikų vaidmeniniai žaidimai: ar juos žaidžia jūsų vaikai?

Vagį ir policininką. Ne, daržovių parduotuvę. O gal žaidžiam šeimą?.. Nesvarbu, į kokį vaidmenį įsijaučia mažieji, tiesa ta, kad vaikai labai mėgsta vaidmeninius (vaidybinius) žaidimus. Jūsų dėmesiui – 5 smagūs vaidmeniniai žaidimai vaikams. Pažaiskime!

Princesė ir riteris


Mažieji mėgsta pamėgdžioti herojus, ypač atkeliavusius iš pasakų šalies. Neišsigąskite, jei tie personažai ne tik geri, bet ir blogiukai, tarkim, raganos ar drakonai. Įdomu, kad žaisti tokius galingus, visa nugalinčius mėgsta nedrąsūs, uždaroko būdo vaikai. Įsijautęs į riterio kailį ir išgelbėjęs princesę nuo drakono, vaikas tampa itin svarbus, nes buvo drąsus, vikrus ir galingas. 


Pardavėjas ir pirkėjas


Kokie obuoliai patys saldžiausi? Kiek kainuoja kilogramas bananų? Tokie ir panašūs klausimai aidi įsivaizduojamoje parduotuvėje. Šis žaidimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Čia būtina laikytis tam tikrų taisyklių: kas bus pardavėjas? Kas vaidins mamą, kuri perka? O kokiais pinigais mokėsime už prekes? Visa tai skatina mažylį būti kūrybišką, tolerantišką, moko greitos reakcijos ir laikytis duoto žodžio. Vaikai yra tokie išradingi, kad vaisių ir daržovių parduotuvėje tikrai nereikia tikrų citrinų ar apelsinų. Jais virsta bet kurie daiktai: pieštukai, šaukštai, popieriaus skiautės...  


Mama, tėtis ir vaikas


Maždaug nuo trejų metų vaikai pamėgsta šį žaidimą, kurį žaidė mūsų tėvai, mes patys, mūsų vaikai ir, neabejokite, žais provaikaičiai. Laikinai virsdami mama ar tėčiu, vaikai bando pajausti, ką reiškia būti suaugusiems. Matydami šį žaidimą, tėvai gali atpažinti patys save. „Tėtis“ šliurpia gerdamas arbatą? „Mama“ kalba pakeltu balsu? Neabejokite, taip elgiatės ir jūs. Atkreipkite dėmesį, kiek stereotipų yra aplink mus, nes žaisdami vaikai nejučia atspindi mūsų visuomenės stereotipus: mama verda valgį, valo namus, maitina kūdikį. Tėtis eina į darbą, skaito laikraštį, pakeičia perdegusią lempą.


Žaidimai – svarbiausia ikimokyklinuko veikla.
Žaidimai – svarbiausia ikimokyklinuko veikla.
Shutterstock nuotr.


Gydytojas ir ligonis 


Kaip gydyti ligonį, kai jam pakyla temperatūra? Kuo berniukas skiriasi nuo mergaitės? Kodėl skauda ranką palietus karštą viryklę? Vaikai instinktyviai žino, kad kūnas yra pažeidžiamas, ir mėgsta gydyti ligas. Kai nėra žaidimų draugo šalia, ligoniu neretai tampa ir tėtis ar mama. Jiems yra „bintuojamos“ rankos ar gydoma „skaudama galva“. Arba kitas variantas – puikus pacientas yra pliušinis žaislas.


Vestuvės


Mažų mergaičių dievinamas žaidimas: mamos suknia, baltos užuolaidos veliumas. Taigi vestuvės prasideda. Žaidžiant šį žaidimą vaikams patinka ritualai: išdidžiai eiti prie altoriaus, keistis žiedais, pasibučiuoti. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis