Žaidimai su plastilinu patiems mažiausiems

Pusantrų - dvejų metų mažylį, kuris jau nebededa visko į burną, galima supažindinti su plastilinu. Lipdyti – ne tik smagus kūrybinis darbas, bet ir puiki mažylio pirščiukų bei vaizduotės treniruotė. 

Pirkdami plastiliną pasidomėkite, iš ko jis pagamintas. Rinkitės tą, kurio sudedamosios dalys yra be kenksmingų priedų. Nepalikite mažo vaiko su plastilinu žaisti vieno. O dar geriau, jei plastiliną žaidimams pagaminsite namuose patys.


Kaip namuose pasigaminti naminio plastilino, rasite ČIA.


Pirmą kartą į rankas plastilino paėmęs vaikas tikriausiai pradės jį gnaibyti, o atgnybtus gabaliukus mėtyti ant grindų. Nedrauskite, nes tai puiki rankų mankšta. Kad būtų naudingiau ir įdomiau, pasiūlykite gabaliukus klijuoti ant lentelės, dubenėlio ar paprasto popieriaus lapo. 


Kai klijuoti be tikslo mažyliui nusibos, ant popieriaus lapo nupieškite boružę be taškelių, obelį be obuolių, kalėdinę eglę be žaislų. Paraginkite vaiką priklijuoti taškelius, obuoliukus, žaisliukus ir pan. 


Plastilino minkymas atpalaiduoja ir ramina – prisijunkite prie vaiko ir žaiskite drauge!
Plastilino minkymas atpalaiduoja ir ramina – prisijunkite prie vaiko ir žaiskite drauge!
Shutterstock nuotr.


Parodykite vaikui, kaip iš plastilino galima iškočioti „dešrą“. Pirmas būdas – tarp delnų, antras – ant stalo. Paskui parodykite, ką dar įdomaus iš „dešrytės“ galima padaryti. Pvz., sukabinkite galus – puikus žiedas!


Nulipdykite plastilino kamuoliuką ir leiskite mažyliui jį delnu suspausti. Gausite blyną, kuris gali tapti ir sausainiu lėlei pavaišinti, ir skrybėle. Jei vaikui patinka, pasiūlykite „prigaminti“ įvairiaspalvių skrybėlaičių kiekvienam rankos pirštui: rodomajam – žalią, nykščiui – geltoną ir t. t. Ir smagu, ir naudinga – mažylis mokosi pažinti spalvas. 


Plastilino „blynus“ galima dekoruoti! Tinka ryžiai, žirniai, įvairiausių formų ir dydžių makaronai. Akylai stebėkite, kad gėrybių nepatektų į vaiko burną!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis