PRIEŠ ir PO: vieno kambario bute su mažu vaiku – kaip stilingai ir patogiai įsikurti

Kai vieno kambario bute tenka miegoti, ilsėtis, valgyti ir net priimti svečius – išsitekti sunku. Tačiau, kai toje pačioje erdvėje patogiai įsikurti turi ir mažas vaikas – iššūkis tampa sunkiai įveikiamas. Mažą dukrytę auginančios mamos vieno kambario butą atnaujinusi IKEA interjero dizainerė sako, kad viskas įmanoma ir dalijasi praktiniais patarimais, kaip tai padaryti stilingai ir už daugeliui prieinamą kainą.

Seni baldai priminė skaudžią praeitį


Neseniai išsiskyrusi ir į naują gyvenimo etapą pasiryžusi žengti dvejų metukų dar neturinčią dukrytę auginanti vieniša mama Jolita, pradėti nusprendė nuo namų atnaujinimo. 16 kv.m. kambaryje su vaiku gyvenanti moteris labiausiai troško sukurti jaukų kampelį augančiam vaikui ilsėtis ir žaisti. Nors savo poreikius buvo nustūmusi į antrą planą, ji norėjo atsisveikinti su atgyvenusiu interjeru ir baldais, kurie priminė praeitį ir skaudžias skyrybų akimirkas. 

„Itin pergyvenau dėl to, kad dukrytė neturėjo savo kampelio. Lovytė netiko miegojimui: nebuvo apsaugų, tad baiminausi, kad vaikas gali iškristi, todėl dažniausiai miegodavome kartu mano lovoje”, – sako namus į dizainerės rankas atidavusi Jolita Kijakovskienė. 


Jolita su dukryte
Jolita su dukryte
Asmeninio albumo nuotr.


Tamsūs ir maži baldai – netinkami


Iššūkis atnaujinti kambarį, kad jis taptų maksimaliai patogus vaikui ir mamai, atiteko IKEA interjero dizainerei Kotrynai Meškauskaitei. 


„Ir taip nedidelį kambarį vizualiai dar labiau sumažino visur išdėlioti daiktai, vaiko žaislai. Kambaryje tebuvo nedidelė spinta ir dvi komodos daiktams bei drabužiams susidėti. Jis atrodė niūriai dar ir dėl to, kad čia buvo tamsu. Ką jau kalbėti, kad mama kampelio sau neturėjo, o vaiko žaisliukai buvo laikomi tiesiog kartoninėse dėžėse“, – įspūdžiais dalijasi dizainerė.


Kambarys PRIEŠ
Kambarys PRIEŠ
IKEA nuotr.


Ji pabrėžia, kad mažoje erdvėje itin svarbų vaidmenį atlieka baldų spalva. Nedidelį kambarį tamsūs baldai tik dar labiau sumažina ir vizualiai apkrauna, o šviesūs suteikia priešingą efektą. Dar viena gudrybė susiduriantiems su panašiais iššūkiais – vietoje kelių mažų baldų vertėtų rinktis vieną didelį ir funkcionalų.


Kambarys PRIEŠ
Kambarys PRIEŠ
IKEA nuotr.


„Neretai kambarius apkrauname keliais nedideliais baldais. Mažoje erdvėje, kaip ši, kur kas tinkamesnė didelė spinta, kuri taupo tokią brangią kambario erdvę, išnaudodama ją į aukštį. Spintą susimodeliuoti galima pagal savo poreikius ir vietą kambaryje. Šiuo atveju parinkau tokį variantą, kuriame būtų ne tik vietos pakabinti drabužiams, bet ir lentynėlių, daugybė daiktus paslepiančių stalčių, antresolė sezoniniams daiktams, veidrodis ir net staliukas televizoriui“, – sako K. Meškauskaitė. 


Kambarys PRIEŠ
Kambarys PRIEŠ
IKEA nuotr.


Interjero dizainerė, net ir stalčiuose bei lentynose pataria naudoti vos kelis eurus kainuojančias dėžes su skyriais, kurios padeda rūšiuoti smulkius daiktus ir aksesuarus, taupyti vietą bei palaikyti tvarką. „Kuomet daiktai atrado savo vietas – tas pats kambarys tapo erdvesnis, šviesesnis ir tvarkingesnis. Tai nuteikia pozityviau, kas itin svarbu norint palikti praeityje liūdnus atsiminimus ir optimistiškai žengti į priekį. Be to, patogių baldų pasirinkimas ir išdėstymas padeda palaikyti tvarką kambaryje, tad vietoj tvarkymosi, galima laiką leisti kartu su vaiku“, – sako interjero dizainerė.


Atskiri kampeliai vaikui ir mamai


Sumaniai pritaikius sprendimus daiktams laikyti, kambaryje atsirado daugiau vietos mamos ir vaiko erdvėms atskirti bei kiekvienai įrengti po atskirą kambarėlį viename kambaryje. Vienintelis dalykas, kurį vieniša mama norėjo pasilikti iš ankstesnio apstatymo – jos pačios įsigyta sofa-lova. Tad šis baldas dizainerei ir padiktavo interjero stilių bei spalvinę kambario gamą. 


„Mamai skirtame kampelyje įrengiau makiažo staliuką, virš kurio pakabinau veidrodį su apšvietimu grožio procedūroms atlikti. Tai vieta, moteriai primenanti apie laiką sau. Be to, funkcinis apšvietimas, skirtas grožio procedūroms atlikti ar skaityti itin svarbus dalijantis erdvę keliems. Taip šviesa netrukdo kitam žmogui, o keli jos šaltiniai suteikia kambariui jaukumo“, – sako K. Meškauskaitė.


Kambarys PO
Kambarys PO
IKEA nuotr.


Interjero specialistė atskyrė ir mažam vaikui skirtą zoną. Joje atsirado lovytė su apsaugomis, vos kelias dešimtis eurų kainuojantis daiktų laikymo derinys su dėžėmis mažylei patogiame aukštyje žaisliukams susidėti, jaukią šviesą skleidžiantys sieniniai šviestuvai, ir vos keliolika eurų kainuojanti piešimo lenta-molbertas.


Kambarys PO
Kambarys PO
IKEA nuotr.


„Ieškodama sprendimų šiam kambariui, kuriuo dalijasi mama su augančia dukra, stengiausi įrengti jį taip, kad bent kelerius metus nereikėtų jo atnaujinti. Dėl to vaikui parinkau keičiamo ilgio lovą, kuri „augs“ kartu su mažyle, mat gali būti prailginama net iki 2 metrų“, – sako interjero specialistė.


Kambarys PO
Kambarys PO
IKEA nuotr.


Mama Jolita neatsidžiaugia, kad vaikas naujoje lovytėje nuo pat pirmos dienos mielai miega. Be to, turėdama savo kampą, mažoji Kamilė mokosi jame palaikyti tvarką. „Dabar, kai turi savo žaislų lentynas, dukrytė jau pati žino kurioje dėžėje jos norimi žaislai, pati juos pasiekia ir lengvai išsitraukia dėžes. Tai savotiškai skatina ją tvarkytis, būti savarankiškai ir lavina atmintį“, – džiaugiasi J. Kijakovskienė.


Kambarys PO
Kambarys PO
IKEA nuotr.


Vienas dažniausių mitų, su kuriais susiduria interjero dizainerė yra tas, kad norint atsinaujinti namus, būtinai perdažyti sienas ir pakeisti visus baldus. „Nebūtina atnaujinti visų baldų, kad interjeras atrodytų naujai ir moderniai. Kartais užtenka ir visai nedidelių bei daug nekainuojančių pakeitimų, kad gyvenamoji erdvė atrodytų visai kitaip: naujų užuolaidų, pledo, kilimo, dėžių daiktams rūšiuoti“, – teigia dizainerė.


Kambarys PO
Kambarys PO
IKEA nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis