Emilija ir Markusas už gyvenimą kovoja dviese

Dvynukai Emilija ir Markusas gimę svėrė vos po pusantro kilogramo. Jų mama drąsina visus ankstukų tėvus – svarbu nepaliauti mylėti bei tikėti savo vaikais.

Mano dvynukai Emilija ir Markusas gimė 29-tą nėštumo savaitę. Nors dar iki gimdymo man reikėjo griežtai laikytis gulimo režimo, kad išsaugočiau savo vaikelius, deja, išnešioti iki nėštumo pabaigos savo dvynukų man taip ir nepavyko.


Gimdymas buvo greitas, bet nelengvas. Pirmiausia gimė dukrelė Emilija, kuri svėrė 1500 gramų ir buvo 40 cm ūgio. Paskui ją į pasaulį atėjo sūnelis Markusas. Jis svėrė 1530 gramus ir buvo 39 cm ūgio. Vaikelius iš karto išvežė į reanimaciją, o aš su vyru Nerijumi likau gimdykloje. Verkiau ir be galo išgyvenau, bet vyras vis kartojo, kad kad nevalia man verkti, nes mūsų dvynukams viskas bus gerai.


Ryte atėjau į reanimaciją aplankyti savo mažylių. Vos spėjus pažvelgti į juos, man tapo taip gaila savo dvynukų! Visi tie laideliai, adatos - buvo labai baisu...


Jie patys nekvėpavo ir nevalgė. Negalėjau jų priglausti ir apkabinti. Visgi žinojau, kad viskas praeis, reikia tik didelės kantrybės, tikėjimo, jėgų ir meilės! Ir žinoma - mamos pieno.


Asmeninio albumo nuotr.


7 dienas mano ankstukai gulėjo Vilniaus Santariškių akušerijos ir ginekologijos centre. Po to buvo perkelti į Vilniaus Vaikų ligoninės Intensyvios terapijos skyrių, ten praleido dar 4 dienas. Tuomet mus pagaliau perkėlė į neišnešiotų naujagimių skyrių, kur galėjau būti kartu su savo vaikučiais. Čia jie pradėjo patys kvėpuoti, nors vis dar valgė per zondą. Tuo metu jiems buvo duodami ir antibiotikai.


Ligoninėje mes praleidome 1 mėnesį ir 2 dienas. Sausio 29 dieną pagaliau keliavome namo. Vaikeliai tuo metu jau svėrė 2415 gramus ir buvo ūgtelėję iki 47 cm ūgio. Mums labai pasisekė, nes medikai nuramino ir nenustatė jokių rimtų sutrikimų, kitų diagnozių.Esu dėkinga medikams ir slaugytojoms už priežiūrą ir palaikymą, mano atsiliepimai apie Vaikų ligoninės Neišnešiotų naujagimių skyrių yra patys geriausi.


Grįžus namo, kaip sakoma, augti padeda ir namų sienos. Per pirmą mėnesį namuose dukrelė priaugo beveik 2 kg, sūnelis - beveik 1,5 kg. Nors mano pienelis pasibaigė, mūsų dvynukai patys noriai valgė mišinukus.


Asmeninio albumo nuotr.


Aš noriu visus padrąsinti, kad svarbiausia tikėti savo vaikučiais, atiduoti jiems visą savo meilę, kalbėtis su jais, žindyti juos, nes tai taip suartina. Ir tuomet viskas bus gerai!


Ankstukų šeimų istorijas pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas" bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis