Kaip po gimdymo pasikeičia moters makštis

Po gimdymo visos prancūzės mokomos atlikti Kėgelio pratimus, kad atsinaujintų makštis ir lytinis moters gyvenimas būtų nepriekaištingas, o ateityje neužkluptų šlapimo nelaikymo ir kitos bėdos. Lietuvoje pagimdžiusios moterys sau skiria per mažai dėmesio. Kodėl svarbu pasirūpinti savimi po gimdymo?

Aistė klausia:

„Neseniai skaičiau jūsų žurnale TAVO VAIKAS straipsnį apie tai, kad kas antrai natūraliai gimdžiusiai moteriai dėl pakitusių makšties raumenų reikia ieškoti naujų būdų mylėtis.

Manau, kad aš esu viena jų, nes gimus mažyliui jau nejaučiu malonumo mylėtis ir niekaip negaliu pajausti orgazmo. Kartu su vyru esame išbandę ne vieną naują pozą, tačiau to malonumo, kurį jaučiau prieš gimdymą, niekaip negaliu patirti.

Ar galėtų man padėti Kėgelio pratimai? O gal yra kitokių būdų, kurie padėtų susitraukti makšties raumenims? Labai norisi gyventi kaip anksčiau ir džiaugtis artumu su savo vyru."

Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Inesa Žeimė.

Natūralu, kad po nėštumo ir gimdymo daugelio moterų makšties audiniai jau nebėra tokie elastingi ir tamprūs, kokie buvo iki nėštumo.

Dėl to nukenčia poros lytinis gyvenimas, gali prasidėti šlapimo nelaikymo bėdos, gali nusileisti gimda ir makštis, o dėl to gali skaudėti nugarą bei kamuoti nemalonus pojūtis makštyje. Viso to būtų galima išvengti, jeigu moterys žinotų, kaip svarbu po gimdymo skirti daugiau dėmesio savo lytiniams organams.

Kai kuriose užsienio šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, jau daugelį metų gimdžiusios moterys yra siunčiamos mokytis dubens dugno mankštos ir atlikti fizioterapijos procedūrų. Po gimdymo moterys apsilanko ne tik pas gydytoją ginekologą, bet ir pas Kėgelio pratimų trenerę, kuri parodo, kaip taisyklingai stiprinti makšties raumenis.

Lietuvoje apie Kėgelio pratimus kalbama, tačiau jiems skiriama per mažai dėmesio ir reta kuri gimdyvė juos atlieka. Kad jie būtų veiksmingi, juos reikia daryti nuolat visą gyvenimą.

Vis dėlto pastebėta, kad net 25 proc. moterų nesugeba išmokti taisyklingai atlikti Kėgelio pratimų ir negali sustiprinti makšties raumenų, o neretai ir gyventi visaverčio gyvenimo.

Todėl šiuo metu ne tik Europos šalyse, bet ir Lietuvoje gimdyvėms siūloma lazerio procedūra, visiškai atnaujinanti makšties raumenis ir kolageno audinių sluoksnį, kurį susilpnina gimdymai.

Pagalba kiekvienai

Pasak gydytojos akušerės ginekologės Inesos Žeimės, naujosios technologijos leidžia kiekvienai moteriai po gimdymo be jokių pastangų sulaukti greito efekto. Naujoji lazerio procedūra ne tik atkuria moters lytinius takus, sustiprina makšties raumenis ir audinius, bet užkerta kelią ir ateityje gresiančioms bėdoms: šlapimo nelaikymui, gimdos nusileidimui ir išplatėjimui ir t. t.

Procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka tik pusvalandį. Kiekviena moteris šios procedūros efektą pastebi iškart. Ši procedūra pagelbsti ir toms moterims, kurios po gimdymo jaučia „sausumą" makštyje arba negali džiaugtis lytiniu gyvenimu taip, kaip anksčiau. Po jos moters makšties audiniai yra susiaurinami, tad mylėjimosi kokybė būna tokia pati kaip iki nėštumo ir gimdymo arba ir dar geresnė. Dėl lazerio procedūros galima kreiptis praėjus mėnesiui ar dviem po gimdymo, kai jau nebėra kraujingų išskyrų. Moters makštis visiškai atkuriama per dvi procedūras.

Lazerio procedūra ypač rekomenduojama, jeigu:

- išlipus iš vonios, baseino po kurio laiko iš makšties išbėga vandens;

- mylintis atsiranda šalutinių garsų (tai rodo, kad į makštį patenka oro, o audiniai nėra elastingi);

- jeigu juokiantis, šokinėjant su vaikais ant batuto, čiaudint ir pan. išbėga keli šlapimo lašai;

- jeigu po gimdymo nejaučiama pasitenkinimo;

- jeigu vargina tempimo (nusileidimo) jausmas makštyje, nepatogumas strėnose, kuris praeina pagulėjus;

- mamai, močiutei ar sesei yra diagnozuotas gimdos nusileidimas („iškritimas");

- jeigu atrodo, kad makštis yra per plati.

Balandžio mėnesio žurnale TAVO VAIKAS skaitykite:

Rūta Mikelkevičiūtė: „Motinystė yra jautri“

Mados vėjas. Drabužį renkasi vaikai

Velykos dėžutėje. 5 smagios ir netikėtos idėjos

Auginu vaiką kaip jaučiu

Kada į darbą. Kaip apsispręsti besilaukiant?

Išsamus žurnalo anonsas – čia.

Užsiprenumeruoti žurnalą kviečiame čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis