Jei svarstote, žindyti ar nežindyti vaiką, turite žinoti

Motinos pienas yra idealus maistas naujagimiui ir kūdikiui. Jis atitinka visus augančio vaiko poreikius.

Kad ir kaip stengtųsi pieno mišinių gamintojai kurti naujus, tobulesnius savo gaminius, nė vienam nepavyko sukurti idealaus motinos pieno pakaitalo. Be reikalingų maistinių medžiagų, su mamos pienu kūdikis gauna apsaugą nuo alergijų bei ligų, kuria artimą ryšį su mama.

Įrodyta, kad žindymas ir motinos pienas palankiai veikia tiek vaiko, tiek mamos sveikatą. Tik motinos pienas patenkina visus kūdikio maisto medžiagų ir vandens poreikius pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius. Motinos pienas skatina gerą naujagimio, kūdikio augimą ir fizinį vystymąsi, protinį brendimą bei aprūpina naujagimio, kūdikio organizmą imuninėmis medžiagomis, t. y. apsaugo jį nuo daugelio ligų sukėlėjų, toksinų, blokuoja alergenų patekimą į organizmą. Žindymas turi įtakos taisyklingam žandikaulio ir burnos raumenų vystymuisi bei išdygusių dantukų apsaugai nuo ėduonies. Žindomi vaikai, palyginti su tais, kurie maitinami mišinukais, dažniau yra normalaus svorio, o vyresniame amžiuje rečiau būna nutukę. Žindomi mamos pienu kūdikiai yra rečiau kamuojami pilvo dieglių, jų virškinimo sistema formuojasi greičiau ir stipresnė, rečiau pasitaiko virškinimo problemų, pavyzdžiui, tokių kaip užkietėję viduriai.

Pasaulio sveikatos organizacija pataria išimtinai, tai reiškia, neduodant jokio kito maisto, žindyti iki 6 mėnesių. Vėliau, pradėjus primaitinimą, patariama žindymą tęsti iki 2 metų.

Mamos pienas dar sveikesnis, negu iki šiol manyta

Ispanijoje atliktas tyrimas neseniai patvirtino dar vieną gerą žinią apie mamos pienas - jame yra daug daugiau gerųjų bakterijų, negu buvo manyta iki šiol. Jų kiekis yra individualus ir kiekvienos moters piene gali skirtis, tačiau vidutiniškai sudaro apie 700 rūšių skirtingų bakterijų, kurios, perduodamos per mamos pieną, turi didžiulę naudą naujagimio organizmui.

Šio tyrimo metu buvo nustatyta, kad gerųjų bakterijų kiekis ir jų skaičius svyruoja priklausomai nuo moters svorio. Jei moteris turi antsvorio, gerųjų bakterijų savo piene ji turi mažiau. Taip pat jų kiekis mažesnis tų mamų, kurioms buvo atlikta cezario pjūvio operacija, palyginus su gimdžiusiomis natūraliai.

Mokslininkai nustatė, kad gerųjų bakterijų mamos piene kiekiui neigiamos įtakos turi stresas.

Žindymas teigiamai veikia ir motinos sveikatą. Po gimdymo žindančioms motinoms greičiau susitraukia gimda, joms kyla mažesnė kraujavimo rizika, taigi jų organizmas po gimdymo greičiau atsigauna. Taip pat įrodyta, kad žindymas sumažina tikimybę moteriai sirgti pogimdymine depresija, osteoporoze, reumatoidiniu artritu, kiaušidžių bei krūties vėžiu. Taip pat žindančios moterys sumažina riziką sirgti hipertezija, turėti anstvorį bei susirgti diabetu.

Moterys, kurioms nėštumo metu buvo diagnozuotas nėščiųjų diabetas, žindydamos 40 proc. atitolina tikrojo diabeto riziką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis