Įvardinta netikėta priežastis, kodėl kūdikiai verkia naktimis

Naujas mokslininkų tyrimas parodė, jog kūdikio verksmas trukdo tėvams atkurti seksualinį gyvenimą po gimdymo. Neramius vaikus auginantys tėvai vėliau padeda lytinį gyvenimą po gimdymo, daro didesnius tarpus tarp gimdymų.

Jauni tėvai neretai patiria, jog kūdikiai verkia ne tik dienomis, bet ir naktimis. Naujas mokslininkų tyrimas turi atsakymą į šį klausimą, kodėl taip yra. Pasirodo, garsiai verkdami kūdikiai „apsaugo" tėvus nuo noro suartėti ir pradėti lytinį gyvenimą po gimdymo. O tai reiškia, kad jie taip elgdamiesi užtikrina sau išskirtines teises pelnyti mamos ir tėčio dėmesį 24 valandas per parą. Tai didina jų šansus išgyventi šiame pasaulyje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vyras filmavo žmonos nėštumą ir sukūrė jautrų filmuką

3 mėn. po gimdymo į darbą grįžusi Gintarė: graužė kaltės jausmas, jaučiausi bloga mama

Harvardo Universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatus pristato Daily mail. Teigiama, kad kūdikių naktinis verksmas yra nulemtas objektyvių evoliucijos priežasčių, esą kūdikiai verkdami taip tarsi „užsiprogramuoja", norėdami gauti visišką mamos dėmesį.

Verkdami naktimis kūdikiai gauna mamos dėmesį, atbaido tėvus nuo lytinio gyvenimo, be to, naktį verksniukai yra žindomi, o tai taip pat slopina moters galimybę pastoti (šis reiškinys vadinamas laktacine amenorėja). Neramus elgesys naktį būdingiausias pirmo ir antro pusmečio kūdikiams. Vėliau jų (o ir tėvų) naktys tampa ramesnės.

Šio tyrimo autorius, profesorius David Haig mano, jog toks kūdikių elgesys yra nulemtas evoliucijos. Jeigu vyras su žmona greitai atnaujintų lytinius santykius ir gimtų dar vienas vaikas, pirmagimis negautų dėmesio, kiek gauna jo būdamas vienas. Taigi, verksmu ir neramumu kūdikis tarsi slopina moters vaisingumą.

Moteris ir vyras yra tokie pavargę ir neišsimiegoję, kad pirmaisiais mėnesiais po gimdymo intymioji romantika jiems mažiausiai rūpi. Kuo mažesnis tarpas tarp dviejų gimdymų, tuo didesnė rizika ir mamai, ir vaikui, todėl tokį kūdikių elgesį galima vertinti kaip natūralios atrankos metodą.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis