Mamų patirtis: seksas po gimdymo - kada ir koks jis?

Dažniausiai apie tai niekas nekalba ir garsiai patirtimi nesidalija. Ginekologai mylėtis po gimdymo paprastai rekomenduoja praėjus ne mažiau kaip 6 ar 8 savaitėms. Tačiau kiekviena moteris sprendimą priima labai individualiai. Keturios mamos dalijasi savo patirtimi apie pirmąjį kartą su vyru po gimdymo.

Augustė, 2 metų mergaitės mama:


„Trečią nėštumo trimestrą su vyru jau nesimylėjome. Grėsė priešlaikinis gimdymas. Labai sunku susilaikyti nebuvo, nors kaip ir daugelį nėščiųjų kamavo erotiniai sapnai. Su vyru juokavome, kad jei vaikutis užtruks ateiti į šį pasaulį, tai kokią 41 savaitę pagaliau pasimylėsime. Deja, vaikutis neužtruko, kaip tik buvo labai nekantrus.

Po gimdymo minčių apie seksą tikrai nebuvo. Pirmas dvi savaites viską skaudėjo, nors gimdžiau natūraliai ir tarpvietė neplyšo, jos nereikėjo kirpti. Skausmai ir kraujavimas baigėsi per mėnesį, dar po trijų savaičių vyrui pasiūliau pasimylėti. Po gimdymo jau buvo praėjusios 7 savaitės. Žinojau, kad šiaip rekomenduojama prieš tai pasirodyti ginekologui, bet nusprendžiau, kad ir taip viskas gerai.


Pirmasis kartas po gimdymo buvo labai keistas – tarsi antrą kartą prarastum nekaltybę. Buvo baisu: ar neskaudės ir kaip į pasikeitusį kūną reaguos vyras. Pats pirmas kartas nebuvo labai malonus – iš pradžių šiek tiek skaudėjo, nors vyras buvo labai švelnus ir kantrus, naudojom įvairias priemones. Tačiau po šito pasimylėjimo aš atsigavau – tarsi būtų praskaidrėjusios akys.“


Lina, 1,5 metukų mergaitės mama:


„Mano dukrytei jau beveik pusantrų metukų ir aš vis dar pati ją maitinu. Su vyru nesimylėjau beveik 2 metus. Kai sužinojau kad laukiuosi, negalėjau psichologiškai – buvo nepriimtina iš esmės. Atrodė, kad gali atsitikti kažkas bloga.

Pagimdžius taip pat tokios minties net neturėjau: kūdikis dažnai verkė, neišsimiegodavau, dažnai maitinau. Buvo užklupusi ir pogimdyvinė depresija – pasaulis atrodė juodas. Nuo pat gimimo miegu kartu su dukrele. Vyras kitame kambaryje.


Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo bandėme suartėti, tačiau visą laiką buvau įsitempusi, nepatiko kad liečia krūtis – jos juk maitinimui, tad atidėjome vėlesniam laikui. Šiuo metu po truputį bandome įpūsti ugnelės ir į mūsų santykius. Daugiau vyro iniciatyva. Aš taip pat dabar jaučiuosi kur kas labiau pasirengusi: sugrįžo senos kūno linijos, pagaliau susidorojau su pogimdyvine depresija.“


Eglė, 1 metukų berniuko mama:


„Gimdžiau natūraliai, tačiau teko kirpti tarpvietę. Be to, atsirado didelių bėdų su šlapimo nelaikymu. Todėl tikrai negalvojau apie tai, kada jau galėsiu pasimylėti su savo vyru. Lengviau tapo tik po dviejų mėnesių. Tada pradėjau regzti mintį, kad visai gerai būtų prie to pačio vargo ir antras vaikutis. Su vyrų pradėjome mylėtis praėjus trims mėnesiams po gimdymo. Tada jau buvo stipriai susitvarkiusios bėdos dėl šlapimo nelaikymo, vėl pasitikėjau savimi.

Kaip ir po ilgesnės pertraukos buvo šiek tiek nedrąsu. Tarsi su nauju vyru. Ir pačioje pradžioje nebuvo labai malonu – maudė randą. Tačiau jau antras kartas buvo kaip diena ir naktis – gerokai sklandesnis. Iškart pradėjome mylėtis be apsaugos – planavome antrąjį vaikutį. Tačiau, matyt todėl, kad pati maitinu ne rečiau kaip kas keturias valandas, kol kas jokio rezultato.“


Rasa, 4 metų mergaitės ir 1 metų berniuko mama:


„Su vyru mylėjomės beveik iki pirmojo ir antrojo vaikučių gimimų. Pagimdžiau abu kartus labai lengvai. Atgavau jėgas taip pat labai greitai. Manau, kad moters ir vyro santykiuose intymioji pusė turi labai daug įtakos. Todėl pirmas kartas buvo po pirmojo gimdymo praėjus gal penkioms savaitėms, po antrojo – panašus laiko tarpas.

Po pirmojo vaiko bandėme mylėtis praėjus vos trims savaitėms, bet buvo pakankamai skausminga, todėl po antrojo vaiko jau neeksperimentavome. Nors tie pirmieji kartai nėra labai malonūs, tačiau sustiprina vyro ir moters ryšį. Žinau, kad ginekologai pataria taip anksti nepradėti mylėtis, bet man nieko blogo nenutiko. Aišku, jei gimdymai būtų sunkūs, gal elgčiausi visai kitaip.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis