Kada po gimdymo atsiranda mėnesinės

Kada turėtų prasidėti mėnesinės po gimdymo? Ar skiriasi jų pradžia nuo to, žindo moteris kūdikį ar ne?

Jei moteris kūdikį tik žindo ir neduoda jokio mišinuko ir arbatėlės, mėnesinės gali neatsirasti ilgai. Kartais, kol kūdikis žindomas – metus ar ilgiau. Ši padėtis moksliškai vadinama laktacine amenorėja. Taip yra todėl, kad žindant aktyvinama hormono prolaktino gamyba, kuris slopina kiaušidžių veiklą – sutrikdoma ovuliacija. Tačiau tai labai individuali reakcija.


Todėl tiksli pirmų menstruacijų data niekada negali būti prognozuojama iš anksto. Anksčiausiai mėnesinės gali pasirodyti po 1,5–2 mėn. (taip būna itin retai). Dažniau jos atsiranda toms moterims, kurios žindo vaikučius rečiau kaip kas 4 val. ar retai žindo naktį. Dažniausiai menstruacijos atsiranda praėjus 4–6 mėnesiams po gimdymo. Juk nuo šešių mėnesių kūdikiui duodama papildomo maisto.


Tačiau viena kita žindanti mama gali nesulaukti menstruacijų net ir antrais vaiko gyvenimo metais.


Tai, kad neprasidėjo mėnesinės, dar nereiškia, kad nėra galimybės pastoti. Tačiau pirmus kelis mėnesius po gimdymo, jei yra laktacinė amenorėja, ši galimybė minimali (bet yra!). Jei mėnesinės atsiranda arba jos praeina 4–6 mėn. po gimdymo, net jei jų ir nėra, žindyvė gali pastoti. Neatsiradus mėnesinėms ir nenaudojant jokios kontracepcijos galimybė, kad moters organizme užsimegs gyvybė, po šio laiko padidėja. Todėl moteris turėtų pasirinkti kontracepcijos metodą, kuris netrukdytų ir toliau žindyti.


Mama neturi išsigąsti, jei pirmos mėnesinės po gimdymo gausesnės ir ilgesnės. Tai nieko keista, nes jos prasidėjo po ilgos pertraukos. Jei moteriai kyla abejonių, rekomenduojama pasitarti su ginekologu. Su juo reikia pasikonsultuoti ir dėl kontracepcijos po gimdymo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis