Auksinė pirmų trijų minučių taisyklė

Pasirodo, yra tokia svarbi – “pirmų trijų minučių” taisyklė. Kai tėvai pradeda jos laikytis, labai greitai pastebi, kiek daug gerų pasikeitimų įvyksta santykiuose.


Taisyklės esmė – visada sutikite vaiką su tokiu džiaugsmu, tarsi sutikę daugybę metų nematytą draugą. Ir nesvarbu, ar grįžote iš parduotuvės, ar iš komandiruotės. Tiesa ta, kad viskas, ką jums nori papasakoti, kuo nori su jumis pasidalinti vaikas, sutelpa į pirmąsias susitikimo minutes. Dėl to taip svarbu nepražiopsoti šio be galo svarbaus momento.


Galima lengvai pastebėti tėvus, kurie intuityviai laikosi šios taisyklės. Pavyzdžiui, atvažiavę pasiimti vaiko iš mokyklos, jie visada pritūpia, kad jų akys būtų vaikų lygyje, apsikabina, pasako, kaip pasiilgo. Kiti gi tėvai tuo tarpu paima vaiką už rankos ir burbteli “varom namo”, net nenutraukdami pokalbio telefonu.


Grįžę iš darbo, iškart sutelkite dėmesį į vaiką. Nusiaukite ir lėkite paskui mažylį. Turite kelias minutes, kad prisėstumėte greta jo, išklausinėtumėte, kaip praleido dieną, išklausytumėte. O jau paskui galite eiti vakarieniauti ir žiūrėti televizoriaus. Jeigu šito nepadarysite, jei sugrįžę namo nekreipsite į vaiką dėmesio, jis sekios jums iš paskos visą vakarą kaip uodegytė, reikalaudamas bendravimo, dėmesio, meilės.


Svarbiausia – ne praleisto drauge laiko kiekis, o emocinis artumas. Kartais kelios širdingo pokalbio minutės vaikui reiškia daugiau, nei ištisa kartu praleista diena, jei savo mintimis jūs tądien buvote visiškai kitoje vietoje. Kasdienė skuba tikrai nesuteiks vaikams laimės, net jeigu mums atrodo, kad stengiamės jų labui ir gerovei.


NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.


Tėvai ir vaikai suvokia sąvoką “drauge praleistas laikas” visiškai skirtingai. Suaugusiems pakanka, kad vaikai paprasčiausiai būtų šalia, kai jie užsiima namų reikalais ar vaikšto po miestą. O štai vaikams tai reiškia – žiūrėti į akis, kai tėvai atsisėda greta, kai atideda į šalį telefoną, nustumia į antrą planą mintis apie šimtus savų problemų, kai jų neblaško pašalinės problemos. Vaikas niekada neatsivers, jeigu jaučia, kad tėvų prioritetuose šiuo metu esama kažkokių svarbesnių už jį, vaiką, punktų.


Ne visada, žinoma, tėvai turi laiko bendriems žaidimams, tačiau tokiomis minutėmis darykite tik tai, ko norisi vaikui. Nereikia siūlyti jam savų laisvalaikio leidimo variantų. Laikas labai greitai bėga, jūs net atsipeikėti nespėsite, o sūnūs ir dukros jau bus užaugę, dėl to nešvaistykite laiko ir formuokite pasitikėjimo kupinus tarpusavio santykius tiesiog dabar.

Ir čia jums pravers paprasta, tačiau efektyvi trijų minučių taisyklė. Pamėginkite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis