Kodėl dulkių siurbliai su HEPA filtrais yra būtini alergiškiems žmonėms?

Kiekvienas alergijų ar kvėpavimo takų problemų turintis žmogus žino, kad dulkių siurblys yra itin svarbus buities prietaisas ir jį reikia rinktis atsakingai – dulkės, bakterijos ir kiti nešvarumai turi būti pašalinti kuo preciziškiau. Žinoma, svarbu nepamiršti ir fakto, kad dulkių siurblio susiurbti nešvarumai turi likti pačiame prietaise – tam pasitarnauja geras, kokybiškas filtras. HEPA filtras – lyderis šioje srityje.


Dulkių siurblys
Dulkių siurblys
1a.lt nuotr.

Kas yra HEPA filtras?


Daugelis žinome, kad stiklo pluoštas bei aktyvioji anglis yra itin kokybiškos filtrų sudedamosios dalys. HEPA filtras iš kitų filtrų išsiskiria tuo, kad jame randamos abi medžiagos – dvi labai kokybiškos filtruojančios medžiagos viename prietaise netruko išpopuliarėti ir tapti rinkos lyderiu.


HEPA filtras išrastas JAV prieš 70 metų, atsiradus poreikiui valyti radioaktyvias daleles ore. Dėl šio filtro gebėjimo išvalyti net 99,98 % visų ore esančių nešvarumų jis smarkiai išpopuliarėjo visose industrijose – ne tik atominės energijos, bet ir grožio, maisto, medicinos ir, žinoma, buitiniam naudojimui.


Dulkių siurbliai su šiuo filtru tapo populiarūs ir prasidėjus astmos ir kitų kvėpavimo ligų protrūkiams bei padidėjus žmonių, susiduriančių su alergijomis, skaičiui – jis išfiltruoja ne tik dulkes ir bakterijas, bet ir pelėsį, virusus ir kitus nešvarumus, kurie itin pavojingi šiai žmonių grupei.


Dulkių siurblys
Dulkių siurblys
1a.lt nuotr.

HEPA filtrų tipai


Dulkių siurblys gali turėti vieną iš dviejų HEPA filtrų:


  • Keičiamas HEPA filtras. Šio tipo dulkių siurblio filtrą rekomenduojama keisti maždaug kartą per mėnesį priklausomai nuo patalpų, kuriame naudojamas dulkių siurblys. Pavyzdžiui, jei nedideliame dviejų kambarių bute naudojamas robotas dulkių siurblys, filtrą reikės keisti gerokai rečiau nei tiems, kurie ieško siurblio biurui, kuriame naudojamas rankinis dulkių siurblys.


  • Plaunamas HEPA filtras. Plaunamas dulkių siublio filtras yra brangesnis nei keičiamas, tačiau ilgainiui ši investicija atsiperka, kadangi filtras nereikalauja jokių kitų išlaidų. Šį filtrą dažniausiai turi garų dulkių siurblys ir kiti siurbliai su vandens talpomis, bet jį galima rasti ir kituose siurbliuose. Pavyzdžiui, Samsung robotai dulkių siurbliai dažniausiai bus su plaunamais HEPA filtrais – tai ne tik ekonomiškesnis, bet ir ekologiškesnis pasirinkimas, nes nereikės kas mėnesį išmesti filtro, pakaks jį nuplauti ir naudoti toliau. Kartais gali atrodyti, kad plaunamas filtras reikalaus daugiau darbo ir priežiūros, bet įvertinus keičiamo filtro pastovų pirkimą ir keitimą šis trūkumas nebeatrodo kaip trūkumas.


Dulkių siurblys
Dulkių siurblys
1a.lt nuotr.

Kokiuose dulkių siurbliuose randamas HEPA filtras?


HEPA filtrą gali turėti visi dulkių siurbliai, tačiau renkantis sau skirtą prietaisą įsivertinkite poreikius ir filtro tipą. 


Buityje naudojamas dulkių siurblys gali būti kelių rūšių – robotas, plaunantis, valantis garų pagalba, laidinis ar belaidis dulkių siurblys. Jeigu turite itin rimtų problemų su kvėpavimo takais ir alergijomis, vertėtų pasinaudoti ekspertų patarimu ir turėti tiek dulkių siurblį robotą, tiek garinį dulkių siurblį su HEPA filtrais. Dulkių siurblys robotas palaikys kasdienę švarą, o garais valantis dulkių siurblys padės užtikrinti gilią kilimų ir sunkiai pasiekiamų vietų švarą – dulkių siurblio šluota daug lengviau ir geriau pasiekia ertmes po baldais, už baldų, kambarių kampus, nei įprastas robotas dulkių siurblys. Taip užtikrinsite idealią švarą.


Dulkės ir nešvarumai sunkiausiai pašalinami nuo audinių, tad nepamirškite ir automobilio. Automobilių dulkių siurblys turėtų būti kiekvieno žmogaus bagažinėje – dulkės nuo audinių, nešvarumai iš lauko, smėlis nuo batų ir drėgmė po lietaus yra puiki terpė vešėti alergenams bei bakterijoms. Jeigu nuolat palaikysite švarą automobilyje, tvarkymasis užtruks kelias minutes, o oras bus daug gaivesnis ir švaresnis. Tiesa, nepamirškite ir kondicionieriaus bei automobilio šildymo, ventiliacijos angų – jose ypač kaupiasi nešvarumai, tad kartais reikia skirti dėmesio ir šių zonų priežiūrai, jei norite kvėpavimo takams saugios ir švarios aplinkos.


Dulkių siurblys
Dulkių siurblys
1a.lt nuotr.

HEPA filtras neišspręs visų kvėpavimo takų problemų, tačiau gali jas ženkliai palengvinti. Jeigu norite užtikrinti saugiausią įmanomą aplinką, pasirūpinkite ne tik grindų bei kilimų švara, bet ir reguliariai vėdinkite patalpas, skalbkite užuolaidas (ant jų kaupiasi nešvarumai iš lauko – jie plika akimi nematomi), drėgnuoju būdu valykite dulkes nuo visų paviršių, bent kartą per savaitę keiskite patalynę, pasirūpinkite orą valančiais augalais – didesnis deguonies kiekis padeda organizmui kovoti su alergenais, bakterijomis.


Tinkamas dulkių siurblys daro didelę įtaką kvėpavimo takų saugojimui ir namų švaros užtikrinimui (tai labai aktualu ir turintiems vaikų, kurie dar tik mokosi vaikščioti!), tad šį pirkinį rinkitės atsakingai. Užsukite į internetinę parduotuvę 1a.lt – čia rasite itin platų įvairių tipų bei rūšių dulkių siurblių pasirinkimą, kuris leis išsirinkti sau tinkamą buities prietaisą už prieinamą kainą.

Užsakymo nr.: PT_81000

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis