3 būdai, kaip susigrąžinti dailias kūno formas po gimdymo

Vos tik užsimezgus naujai gyvybei, moters kūnas pradeda keistis. Nėštumo metu moters pilvo raumenys, oda ir kiti audiniai „tempiasi“, tam, kad prisitaikytų prie augančio vaisiaus. Praėjus gimdymui, dažnai pasitaiko atvejų, kad oda ir pilvo raumenys praranda elastingumą, dėl to negrįžta į pradinę padėtį. Visgi, taikant 3 būdus, kuriuos aptarsime žemiau, galima susigrąžinti dailias kūno formas.

1. Sveika, subalansuota mityba


Pakitusi figūra gali neigiamai veikti moters savijautą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. Tad norint greičiau atstatyti kūną po gimdymo, pirmiausia rekomenduojama gerti pakankamai vandens ir į mitybos racioną įtraukti šviežių daržovių. Prisotinti organizmą skysčiais galima tiek sriubomis, tiek šviežių daržovių salotomis, tiek vaisiais, tiek sveikuoliškais kokteiliais.


Specialistai teigia, kad pakankamas kiekis skysčių leidžia išvengti vidurių užkietėjimo ir skausmo, būdingo po gimdymo. Be to, vanduo skatina žaizdų gijimą. Tai ypač aktualu toms moterims, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis. Taip pat atminkite, kad tuo, ką valgote, taip pat maitinasi ir kūdikis.


2. Reguliarus fizinis aktyvumas


Vėliau, praėjus kuriam laikui, kai gydytojas patvirtina, kad saugu užsiimti fizine veikla, galima pradėti mankštintis. Patariama neskubėti ir fizinį krūvį didinti pamažu. Galima pradėti nuo paprastų pratimų, pavyzdžiui, gulint lovoje įtempti ir atleisti dubens raumenis, rytais lengvais judesiais išjudinti sąnarius, o vakare ilgiau pasivaikščioti.


Be to, dėl priaugto svorio neretai atsiranda strijų. Tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo svarbu pasirūpinti oda „iš išorės“. Tad patariama naudoti specialią kūno kosmetiką, kuri prisidės prie odos stangrinimo. Yra ir natūralių odos stangrinimo bei apykaitos procesus skatinančių priemonių, pavyzdžiui, kontrastingas dušas bei įvairiausi masažai.


3. Chirurginės operacijos


Padidėjusi liemens apimtis ne tik ištempia odą, bet ir išsibalansuoja tiesiuosius pilvo raumenis. Dėl to gali atsirasti diastazė (pilvo raumenų prasiskyrimas). Įprastai diastazė savaime atsistato per 2–3 mėnesius. Visgi, kartais ji gali neatsistatyti ir būti didesnė nei 3–4 cm. Šiuo atveju patariama kreiptis į plastikos chirurgus.


Jeigu moteris nusprendžia kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus, neretai apsvarstomo ir papildomos procedūros. Pavyzdžiui, po žindymo stipriai pasikeitusios krūtinės korekcijos. Tuomet pasirenkamas Mommy makeover procedūrų paketas, kurį sudaro:


  • krūtų korekcijos;
  • pilvo plastika;
  • riebalų nusiurbimas.

 

Jeigu svarstote būtent apie pilvo plastiką, verta pasidomėti profesionaliomis klinikomis, atliekančiomis abdominoplastiką. Šios procedūros metu sustangrinama sukritusi oda ir suglebę raumenys. Šiek tiek virš gaktos iki šonkaulių lankų palaipsniui atkeliama pilvo oda, o bamba įsiuvama į naują vietą. Pilvo plastikos kaina bus mažesnė nei pasirinkus visą Mommy makeover procedūrų paketą.


Kūno atsistatymas – labai individualus, ypač laiko atžvilgiu, todėl itin svarbu būti kantrioms, mylėti ir palepinti savo kūną, kuriam teko atlaikyti tiek daug. Norėdamos greičiau atstatyti kūno formas, pradėkite mažais žingsneliais – tinkamai maitinkitės, pamažu judėkite. Mankštos atkurs taisyklingą laikyseną, raumenų disbalansą ir tonusą. Žinoma, ne visi pokyčiai gali būti atstatomi tik sveika mityba ir aktyvumu. Jeigu net praėjus daugiau laiko, kūno pasikeitimai trukdo juo mėgautis ir džiaugtis, verta pasikonsultuoti su plastinės chirurgijos ekspertais – atminkite, tik savo srities profesionalai gali užtikrinti efektyviausius rezultatus.

Užsakymo nr.: PT_81114

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis