Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

Dar blogiau yra tai, kad iš įvairių pusių maitinančiai mamai aiškinama, kad tai yra „normalu", esą, „žindymas yra skausmingas dalykas". Kitaip tariant, „užmerk akis ir pirmyn", nes žindymas kūdikiui naudingas. Tikrai ne. Patarimas vienas: kuo greičiau ieškoti priežasties bei išeities, kaip tai pašalinti.

1. Netinkama kūdikio laikymo technika

Dažniausiai skausmą žindymo metu sukelia klaidingas kūdikio priglaudimas prie krūties, dėl ko spenelis atsiduria nepakankamai giliai mažylio burnoje. Dėl kūdikio burnoje susidariusio vakuumo ir trinties spenelių audinys stipriai pažeidžiamas.

2. Netinkama maitinimo poza

Nepatogus laikymas žindymo metu arba pernelyg didelis atstumas tarp mamos ir kūdikio gali taip pat lemti, kad krūtų speneliai žindant bus per daug arti mažylio burnoje, todėl jiems teks per didelis krūvis.

3. Kūdikio burnos ypatumai

Rečiau pasitaikanti skausmingo žindymo priežastis - kūdikio burnos ertmės ypatumai, pavyzdžiui, kiek per trumpas liežuvio ar lūpų pasaitėlis, ypatinga gomurio forma ar išnarintas žandikaulio sąnarys. Visa tai taip pat gali neleisti taisyklingai apžioti spenelio.

4. Klaidinga žindymo technika

Kai kurie kūdikiai klaidingai išmoksta žįsti, kadangi pradžioje jie maitinami iš buteliuko, o vėliau ima krūtį panašiai kaip buteliuko žinduką. Taip jie mėgina žįsti pieną iš krūties taikydami tą pačią techniką, kaip ir gerdami iš buteliuko.

5. Spenelių infekcija

Į pažeistus spenelius lengviau patenka bakterijos, nes žaizdoje natūralus apsauginis odos sluoksnis yra pažeistas. Be to, žaizdos sekretas yra puiki dirva patogenams. Grybelinės infekcijos dažniausiai pasitaiko tik praėjus kuriam laikui nuo skausmingo žindymo pradžios, taip pat jos galimos net nesant išankstiniam spenelių pažeidimui.

Patarimai, kaip nugalėti kliūtis

Kai priežastis – blogas spenelio apžiojimas

Jeigu kūdikis nukramtė spenelius – vadinasi, jis blogai apžiojo spenelį. Paprašykite vyro, kad pražiodytų kūdikį ir taisyklingai įdėtų jam į burnytę spenelį. Jums pačiai tai padaryti gali būti sunku, nes vienoje rankoje laikant kūdikį ne visada kita ranka pavyksta taisyklingai jam paduoti spenelį. Jeigu speneliai apkramtyti – vadinasi, kūdikis dantenomis juos nutrina, o turėtų laikyti burnytėje ne tik spenelį, bet ir visą krūties vainikėlį.

Nepiktnaudžiaukite antspeniais

Net jeigu speneliai nukramtyti iki kraujo, galima ir toliau kūdikį žindyti, nieko nenutiks, jeigu jis su pienuku nurys ir šiek tiek kraujo. Jeigu labai skauda spenelius, kartą ar du galite pažindyti kūdikį su antspeniu – ilgiau nerekomenduojama, mat tada prasčiau ištraukia iš krūties pienuką ir labai greitai pripranta prie antspenio, o vėliau nebenori krūties.

Gydykite sutrūkinėjusius spenelius

Sutrūkinėjusius spenelius rekomenduojama patepti vaistinėje įsigytais tepaliukais, skirtais sutrūkinėjusių spenelių priežiūrai. Yra ir liaudiškų priemonių šiai problemai spręsti. Išbandykite kelias, kol rasite sau tinkamą.

Kreipkitės pagalbos į gydytoją

Jeigu speneliai smarkiai įtrūkę, iš jų sunkiasi kraujas, būtinai pasirodykite gydytojui, mat gali prireikti profesionalo pagalbos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis