5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

Jei iš pradžių (maždaug nuo šešto vaiko gyvenimo mėnesio) daugelis po vieną į mitybą įveda skirtingus produktus ir stebi mažylio organizmo reakcijas į juos, maždaug nuo 10–11 mėnesio kūdikio maistas ima panašėti į tikrus patiekalus.

Nieko keisto, kad daugelis mamų, ypač tų, kurios nori savo vaiką pamaitinti ir sveikai, ir skaniai, pritrūksta idėjų bei receptų. Dažna šeima susiduria ir su „nevalgiukų" bėdomis. Atsiminkite, kad kūdikiui maisto pasaulis yra visiškai naujas bei nepažįstamas, todėl į jį reikia žengti pamažu, neskubant ir be streso. Visada, kai ruošiatės vaiką maitinti, užtikrinkite, kad jį suptų maloni aplinka, išjunkite visus prietaisus, kurie gali blaškyti (pavyzdžiui, televizorių), pasirūpinkite tinkamais baldais – specialia kėdute.

Jums prireiks ir vaikiškų indų: nuo atsparios smūgiams gertuvės iki iš plastmasės ar bambuko pagamintų lėkščių ir įrankių. Jūsų ir vaiko patogumui, parduotuvėse galima rasti neišsiliejančių gertuvių (jos būna be jokių snapelių ar šiaudelių – taip daug sveikiau mažylio burnytės raumenų vystymuisi, jis mokosi gerti kaip iš suaugusiųjų puodelio), prie stalo limpančių lėkščių ar šaukštelių, kurių formos išgaubimas yra pritaikytas tam, kad mažylis greičiau išmoktų savarankiškai valgyti. Vaikams patinka spalvoti, ryškūs, įvairiais personažais ar žaismingomis spalvomis dekoruoti indai. Jie gali netgi padėti mažylį pritraukti prie maisto ir juo sudominti.

Jei jau jūsų namų aplinka paruošta vaikui valgyti, belieka išsirinkti patiekalo receptą. Mes jums siūlome net 5 skirtingus patiekalus, kurie puikiai tiks kūdikio pietums. Rinkdamiesi receptą, atkreipkite dėmesį, kad tai, kas tinka vienam vaikui, gali būti nepritaikyta kitam (dėl alergijų, kramtymo įgūdžių).

1 receptas – varškės ir bulvių kukulaičiai

Jums reikės:

2 bulvių;

1 putpelės kiaušinio;

pusės stiklinės varškės;

1 v. š. speltos miltų

Gaminimas:

Bulves išvirkite jums įprastu būdų, sutrinkite grūstuvu, palaukite, kol atvės. Į bulvių masę berkite pertrintą varškę, miltus, įmuškite kiaušinį, viską gerai išminkykite. Su šlapiomis rankomis formuokite norimo dydžio kukulius, dėkite juos į verdantį vandenį ir, jiems iškilus į paviršių, pavirkite dar maždaug 6 minutes. Kukulaičius patiekite su lydytu sviestu. Nepamirškite jų susmulkinti, kad mažyliui būtų lengva maistą trinti su dantenomis ar pirmaisiais dantukais.

Asmeninio albumo nuotr.

2 receptas – žuvies ir daržovių tyrė

Jums reikės:

apie 50 g plekšnės arba menkės filė (jei vaikas ne pirmą kartą ragaus žuvies);

½ saldžiosios bulvės;

1 paprastos bulvės;

½ morkos;

1 a. š. sviesto

Gaminimas:

Žuvį gerai nuplaukite ir išvalykite, apžiūrėkite, ar nėra kaulų, dėkite ją virti. Bulves bei moką supjaustykite kubeliais ir dėkite į atskirą puodą virti. Išvirusią žuvį ir daržoves šakute ar maistiniu kombainu sutrinkite iki vientisos masės, į ją įmaišykite sviesto gabalėlį.

Asmeninio albumo nuotr.

3 receptas – sočioji burokėlių sriuba

Jums reikės:

1 virto burokėlio;

1 nedidelės bulvės;

½ morkos;

100 g jautienos faršo;

1 putpelės kiaušinio;

1 v. š. manų kruopų

Gaminimas:

Pirmiausia pasiruoškite mėsą – į faršą muškite kiaušinį, berkite kruopas, viską gerai išmaišykite. Su šlapiomis rankomis formuokite kuo mažesnius mėsos kukulius ir meskite juos į verdantį vandenį (virimo laikas priklauso nuo kukulių dydžio). Atskirai virkite daržovių sultinį. Į verdantį vandenį berkite nedideliais gabalėliais supjaustytą morką, bulvę. Kai daržovės išvirs, berkite sutarkuotą burokėlį. Pačioje pabaigoje į daržovių sultinį sudėkite išvirusius kukulius. Jei jūsų vaikas dar nemoka kramtyti – sriubą sutrinkite iki tyrės (tokiu atveju, išvirus daržovėms, nupilkite didžiąją dalį vandens).

Asmeninio albumo nuotr.

4 receptas – pirmieji žuvų piršteliai (šis receptas aktualus vaikams, artėjantiems prie pirmojo gimtadienio ir gerai kramtantiems maistą)

Jums reikės:

50 g jūros lydekos filė (jei jūsų vaikas ne pirmą kartą ragaus žuvies);

1 putpelės kiaušinio;

1 v. š. manų kruopų;

1 v. š. sviesto;

1 v. š. maltų džiūvėsėlių

Gaminimas:

Žuvį gerai nuplaukite, išvalykite, apžiūrėkite, ar nėra kaulų, ir sutrinkite maistiniu smulkintuvu. Į žuvies masę įmuškite kiaušinį, berkite manų kruopas, dėkite minkštą sviestą (vaikams nuo metų galite įmaišyti ir smulkiai pjaustyto svogūno, krapų, citrinos sulčių, druskos), šlapiomis rankomis formuokite žuvies pirštelius, juos pavoliokite džiūvėsėliuose ir dėkite į kepimo skardą. Žuvų pirštelius iš kiekvienos pusės kepkite po 10 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Galite patiekti kartu su natūraliu jogurtu.

Asmeninio albumo nuotr.

5 receptas – dviejų bulvių košė su jautienos kukuliais

Jums reikės:

100 g jautienos faršo;

1 putpelės kiaušinio;

1 v. š. manų kruopų;

1 saldžiosios bulvės;

1 paprastos bulvės;

1 v. š. sviesto;

50 ml pieno

Gaminimas:

Pirmiausia pasiruoškite mėsą – į faršą muškite kiaušinį, berkite kruopas, viską gerai išmaišykite. Su šlapiomis rankomis formuokite kuo mažesnius mėsos kukulius ir meskite juos į verdantį vandenį (virimo laikas priklauso nuo kukulių dydžio). Atskirai virkite smulkiai supjaustytas bulves. Daržovėms išvirus, nupilkite vandenį, jas pagardinkite sviestu ir šiltu pienu, sutrinkite masę iki bulvių košės konsistencijos. Išvirusius kukulius patiekite kartu bulvių koše (jei mažylis nemoka kramtyti – kukulių mėsą susmulkinkite šakute).

Asmeninio albumo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis