Didžiausios nesąmonės apie žindymą, kurias sako neišmanėliai skaitytojų patirtis

(1)

Vaikučio žindymas apipintas daugeliu mitų. Nieko keisto - dar prieš kelis dešimtmečius žindyti nebuvo įprasta, kaip šiandien, buvo aukštinamas dirbtinis kūdikių maitinimas. Laimė, šiandien laikai pasikeitė, ir niekas neabejoja, kad mamos pienas yra geriausias maistas mažam vaikui.

Paklausėme mamų, kokių keistų žindymo patarimų jos yra girdėjusios. Ačiū visoms, kurios pasidalinote savo patirtimi, apibendrinome jūsų pasisakymus ir čia pateikiame keletą jūsų minčių, kokias didžiausias nesąmones apie žindymą esate girdėjusios.


„Man yra sakę, kad reikia valgyti chalvos, kad gamintųsi daug pieno, gerti pačiai daug pieno. Taip pat, kad negalima plautis rankų po šaltu vandeniu, nes „įsimes mastitas"..  Dar buvo rekomendacijų nusitraukus pažiūrėti, ar mano riebus pienas. Neapsiskaičiusioms mamytėms tikrai kai kurie panašūs patarimai gali labai pakenkti".


„Didžiausia nesąmonė, kurią girdėjau, kad pienas dingsta - atsikeli ryte, ir nebėra  jo. Kaip loterija kokia. Baisu net miegoti eiti".


"Geriausias" patarimas, atitekęs man, dar būnant gimdymo namuose. Viena slaugutė, paklausta, ką daryti, kad pieno padaugėtų, atsakė: „Išgerk stiklinę alaus... Tik šššš... Aš nieko nesakiau!"


„ Dar bobutės sako, kad tarp maitinimų BŪTINAI reikia duoti SALDINTOS arbatėlės, nes juk vaikutį „troškina",  ir dar - jokių maitinimų, kai vaikui virš metų! Ką žmonės pasakys?!"


„Pati didžiausia girdėta nesąmonė, kad "maitinti gali visos".


„Didžiausią nesąmonę girdžiu/matau dabar nuolat, kai pasakau, kad žindau savo mažylę (jai dabar 1 metukai ir 10 mėnesių). Prasideda nuo to, kad aš nebenormali ir jaučiu seksualinį pasitenkinimą ją žindydama, baigiant tuo, kad aš nesveika, kad taip ilgai žindau".


„Mane tai bandė įtikinti, jog jei iš kairės krūties maitinai pirmąkart, tai vaikas bus kairiarankis".


„Man tai visi sakė: „Kaip gi tu maitinsi vaiką, juk krūtys labai mažos, tai ir pieno bus mažai... P.S. Maitinau iki 1 metų ir 11 mėn."


„ Visko girdėjau - ir "maitinat papai nutys", ir „ilgas maitinimas nenormalu", ir „prieš maitinimą lašelį iš krūties išspaust reikia, nes tai blogas pienas".


„Aš girdėjau, kad „maitinti jau negerai, kai pradedi sirgti mėnesinėmis, esą pienas negeras pasidaro".


Mielos mūsų skaitytojos, ačiū už pasidalintus perliukus. Linkime netikėti viskuo, kas jums sakoma, neretai neteisinga informacija skleidžiama ne iš piktos valios, o dėl nežinojimo. Ieškokite informacijos patikimuose šaltiniuose, kreipkitės pagalbos į žindymo konsultantus.


Sėkmės auginant vaikučius!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis