Kodėl uždraudžiami laimingi vaikai ant pieno mišinių pakuočių?

Sudie, besišypsantys ir laimingi kūdikiai, pavaizduoti ant pieno mišinių pakuočių. Strasbūre įsikūręs Europos parlamentas pritarė, kad būtų gerokai sugriežtintas kūdikiams skirtų pieno mišinių ženklinimas.

Nuo pakuočių dings laimingų kūdikių atvaizdai

Pagal naująją tvarką, visi pieno mišiniai, skirti kūdikiams, tai, yra, vaikams iki vienerių metų savo pakuotėse negalės vaizduoti laimingų ir besišypsančių vaikų. Nes tokie vaizdai ant dirbtinio pieno pakuočių kuria klaidingą iliuziją, kad tai esą geriausias pasirinkimas kūdikiams. Tuo tarpu niekas neabejoja, kad tinkamiausias ir sveikiausias maistas kūdikiui yra mamos pienas. Tuo tarpu dirbtinio pieno gamintojų naudojama reklama ir marketingas sudaro įspūdį, kad pieno mišinukas yra geresnis pasirinkimas už mamos pieną.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kieno kraujo grupę paveldi vaikas?

Iki kokio amžiaus vaikams neduoti ragauti braškių?

Tokios išvaizdos pieno mišinių, kokių šiandien galime įsigyti kiekvienoje prekybos vietoje, tiesiog nebeliks. Europos Parlamentas, patvirtinęs naujas šios srities taisykles, teigia, jog kūdikiams skirtas pienas, taip pat maistas, skirtas ypatingų medicininių poreikių turintiems asmenims, bus aiškiau ženklinamas: "Kūdikiai, vaikai ir rimtai sergantys asmenys nėra įprasti vartotojai, todėl mūsų, kaip įstatymų leidėjų, pareiga yra nustatyti griežtesnes šiems asmenimis skirtų maisto produktų sandarą ir ženklinimą", - teigė Europos Parlamento pranešėja Frédérique Ries iš Belgijos.

Patikslinta ir pieno mišinių sudėtis

Europarlamentarai patikslino leidžiamą kūdikiams skirtų pieno mišinių sudėtį, nustatė vitaminų, mineralų ir kitokių medžiagų, kurios gali būti pridedamos šiuose produktuose, sąrašą. Ant pieno mišinių taros ar pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą ir taip maitinimą krūtimi padaryti nepatrauklų. Vis dėlto bus leidžiama naudoti vaizdus, skirtus padėti identifikuoti kūdikių mišinius ir paaiškinti jų paruošimo būdus.

Kilo diskusija dėl pieno mišinių didesniems vaikams

Diskusijos metu Europos Parlamente vaikų mitybos specialistai suabejojo dirbtinio pieno, skirto ne kūdikiams, o vaikams nuo 1 -erių iki 3 -jų metų, nauda. Lietuvoje taip pat galima įsigyti pieno mišinių, skirtų didesniems vaikams. Suabejota ne tik jų galima nauda, bet ir užsiminta apie galimą žalą. Sutarta, kad trūksta patikimų mokslinių tyrimų šiuo klausimu ir numatyta tai įvertinanti studija. EP nariai kviečia Europos Komisiją įvertinti, ar mažiems vaikams skirtų pieno mišinių maistinė vertė palyginti su įprastu racionu, būtinu nuo motinos pieno atpratinamam vaikui, yra nors kiek didesnė.

Minėtieji pieno mišinių ženklinimo pakeitimai įsigalios dvidešimtą dieną po paskelbimo ES oficialiajame leidinyje, o bus taikomi po trejų metų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis