Kaip sustiprinti imunitetą?

Kad imunitetas būtų stipresnis, stenkitės vaikams duoti šviežių vaisių ir daržovių. Lietuviški obuoliai, burokėliai, morkos ir kopūstai išlaiko šiek tiek naudingų medžiagų ir žiemą.

Beje, nepamirškite ir raugintų kopūstų, kuriuose gausu sveikatai naudingų medžiagų – vitamino C, įvairių mikroelementų. Kaip įmanoma venkite greitojo maisto, stenkitės maitintis namuose pagamintu maistu.


Galima išspausti obuolių (jas būtina skiesti su vandeniu, nes rūgštis gali padaryti žalos jautriam vaiko skrandukui), morkų, burokėlių sulčių. Maistas turi būti įvairus. Pageidautina, kad ta pati košė ar mėsa nesikartotų daugiau nei tris kartus per savaitę.


Pasistenkite, kad vaikas gerai išsimiegotų – jeigu lanko darželį ar mokyklą, kad ryte būtų išsimiegojęs, vakarais guldykite visada tuo pačiu metu. Prieš miegą nepamirškite išvėdinti kambario. Ramiam miegui puikiai nuteikia maudynės – duše ar vonioje.


Jei praktikuojate „naminę“ pirtį, nepamirškite kartu vestis ir savo vaikų. Mažyliai turėtų būti trumpiau nei suaugusieji (kol vaikui malonu joje būti), temperatūra neturėtų viršyti 90-95 laipsnių, geriau – garinė pirtis, tinka „turkiška“. Į „naminę“ pirtį jau galime vestis trejų-ketverių metų vaikus. Nerekomenduoju vaikams viešųjų pirčių – dėl higienos ir ten esančių cheminių medžiagų (jos pasitelkiamos švarai palaikyti).


Judėti yra gerai, tačiau sportas yra naudingas sveikatai tik tuomet, kai vaikui patinka, ir šis sportuoja su malonumu. Verčiamas sportuoti nervinasi, širsta ir kartu silpnina imunitetą. Reikėtų sudaryti sąlygas vaikui kasdien gauti fizinio krūvio, mat judėdamas stiprina savo imunitetą ir grūdina organizmą. Kai judame, greitėja medžiagų apykaita, kraujas greičiau cirkuliuoja organizme, dažniau ir giliau kvėpuojame, daugiau deguonies patenka į kraują, kurį kraujas aktyviau išnešioja po organizmą. Taip visi organai yra suaktyvinami, geriau aprūpinami deguonimi. Nuo to sveikiau širdžiai, inkstams, žarnynui, kartu ir visai imuninei sistemai.


Nesipykite su vaikais, nesipykite jiems girdint tarpusavyje, neverskite jų per prievartą valgyti, lankyti būrelių, atlikti užduočių, kurios jiems nepatinka, nes įtampa, ypač ilgalaikė, gali nusilpninti imunitetą. Vaikas turi užsiimti jam patinkančia naudinga veikla. Imunitetui labai svarbi vaiko psichinė būklė – kuo ramesnis vaikas, kuo mažiau įtampos patiria, tuo lengviau jo organizmas susidoroja su ligas sukeliančiomis infekcijomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis