Kiek kartų sirgti vaikui normalu, o kada - nebe?

Kiek kartų susirgti yra normalu, o kada - nebe?

Vaikų ligų gydytoja, doc. m. dr. Indrė Plėštytė-Būtienė: "Remiantis imunologijos mokslu, vaikui normalu sirgti devynis kartus per metus. Mano teorija ir metodika – nustokime žiūrėti į ligą kaip į bausmę. Liga – natūralus procesas, tarsi organizmo kontrolinis darbas. Vaikelis eina į darželį ne tik bendrauti su bendraamžiais, bet ir mokytis atpažinti virusų bei bakterijų.


Kiekvieną kartą susipažįstant, imuninė sistema turi išsitreniruoti, kaip tinkamai reaguoti į naują „bičiulį“, ir tai daryti automatiškai. Taip elgiasi suaugusio, jau treniruoto žmogaus organizmas – kai atplaukia kažkas nepažįstamas, gleivinės kaipmat susidoroja su įsibrovėliais, smegenys to net nesužino. O vaiko liga – kontrolinis darbas, skirtas patikrinti, ar tinkamai vystosi organizmas, ar gerai mokosi imuninė sistema. Žiūrėkime į mažylio ligą tarsi į jo tobulėjimą".


Anot gydytojos, jei ligos eiga sklandi, "ligoniuko tėvams sakau: „Jūsų vaikas serga puikiai, rašau jam už tai dešimtuką.“ Labai gerai, kai mažylis serga „tvarkingai“ – be jokių komplikacijų, be bereikalingo pervargimo, be visų „nevalgysiu – negersiu“, jo imuninė sistema puikiai rašo kontrolinį. Liga – ne velnio rykštė, pakeiskime į ją požiūrį. Bėda, kai liga komplikuojasi į kažką rimtesnio, vaikas serga per dažnai. Tuomet ieškokime priežasčių, kodėl jis nori sirgti. Galime kalbėti apie daug ką – adaptacijos problemas, miegą, mitybą, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad dažniausia negalavimų priežastis – psichologinė.


Pavyzdžių turiu labai daug, pas mane lankosi vaikai su užleistomis bėdomis. Tarkime, atvežė jau pusmetį karščiuojančią mergaitę. Tyrimai idealūs, o man užteko paklausti, kas įvyko prieš pusę metų. Pasirodo, mergaitės tėvai išvyko dirbti į užsienį, o ją paliko su močiute. Nuo tada mergytė ėmė karščiuoti. Ji tiesiog prifarširuota vaistų – pradedant slopinančiais karščiavimą, baigiant antibiotikais ir prabangiausiais vitaminais. Jeigu niekas nepadeda, aišku, kad tai nėra tik viruso sukelta liga".


Apie tai plačiau skaitykite straipsnyje: "Gydytoja: vaikai dažnai suserga dėl psichologinių priežasčių - kaip tai atpažinti?"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis