Kiek kartų sirgti vaikui normalu, o kada - nebe?

Atkeliauja dar šaltesnis metų periodas ir tėvai su siaubu pradeda laukti, kada vaikai ims sirgti. Visi ieško stebuklingų patarimų, vaistų ir dar kažin ko, kaip to išvengti. Tačiau kiek kartų susirgti yra normalu, o kada - nebe?

Vaikų ligų gydytoja, doc. m. dr. Indrė Plėštytė-Būtienė: "Remiantis imunologijos mokslu, vaikui normalu sirgti devynis kartus per metus. Mano teorija ir metodika – nustokime žiūrėti į ligą kaip į bausmę. Liga – natūralus procesas, tarsi organizmo kontrolinis darbas. Vaikelis eina į darželį ne tik bendrauti su bendraamžiais, bet ir mokytis atpažinti virusų bei bakterijų.


Kiekvieną kartą susipažįstant, imuninė sistema turi išsitreniruoti, kaip tinkamai reaguoti į naują „bičiulį“, ir tai daryti automatiškai. Taip elgiasi suaugusio, jau treniruoto žmogaus organizmas – kai atplaukia kažkas nepažįstamas, gleivinės kaipmat susidoroja su įsibrovėliais, smegenys to net nesužino. O vaiko liga – kontrolinis darbas, skirtas patikrinti, ar tinkamai vystosi organizmas, ar gerai mokosi imuninė sistema. Žiūrėkime į mažylio ligą tarsi į jo tobulėjimą".


Anot gydytojos, jei ligos eiga sklandi, "ligoniuko tėvams sakau: „Jūsų vaikas serga puikiai, rašau jam už tai dešimtuką.“ Labai gerai, kai mažylis serga „tvarkingai“ – be jokių komplikacijų, be bereikalingo pervargimo, be visų „nevalgysiu – negersiu“, jo imuninė sistema puikiai rašo kontrolinį. Liga – ne velnio rykštė, pakeiskime į ją požiūrį. Bėda, kai liga komplikuojasi į kažką rimtesnio, vaikas serga per dažnai. Tuomet ieškokime priežasčių, kodėl jis nori sirgti. Galime kalbėti apie daug ką – adaptacijos problemas, miegą, mitybą, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad dažniausia negalavimų priežastis – psichologinė.


Pavyzdžių turiu labai daug, pas mane lankosi vaikai su užleistomis bėdomis. Tarkime, atvežė jau pusmetį karščiuojančią mergaitę. Tyrimai idealūs, o man užteko paklausti, kas įvyko prieš pusę metų. Pasirodo, mergaitės tėvai išvyko dirbti į užsienį, o ją paliko su močiute. Nuo tada mergytė ėmė karščiuoti. Ji tiesiog prifarširuota vaistų – pradedant slopinančiais karščiavimą, baigiant antibiotikais ir prabangiausiais vitaminais. Jeigu niekas nepadeda, aišku, kad tai nėra tik viruso sukelta liga".


Apie tai plačiau skaitykite straipsnyje: "Gydytoja: vaikai dažnai suserga dėl psichologinių priežasčių - kaip tai atpažinti?"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis