Ką verta žinoti apie slogą ir vieną baisiausių jos komplikacijų?

Kaskart susirgus sloga pas gydytoją bėgti nereikia, tačiau gydyti ją būtina. Sloga nėra visiškai nekalta liga, nes gali sukelti įvairių komplikacijų, o kai yra gydoma, jų tikimybė sumažėja.

Maždaug 70–80 proc. slogų sukelia vadinamieji rinovirusai, tokiu atveju, kelias dienas gali laikytis neaukšta temperatūra. Slogą sukelia ir piktesni virusai, pavyzdžiui, gripo. Tuomet vaikas jaučiasi kur kas blogiau, kelias dienas gali varginti aukšta temperatūra.


Sloguojančio mažylio nosį būtina reguliariai valyti, o skalavimas jūros vandeniu veiksmingai padeda įvairaus amžiaus vaikams. Verta prisiminti, kad ne visi mažieji moka taisyklingai išsipūsti nosį: reikia vieną šnervę užspausti, o kitą pūsti trumpai, bet stipriai. Kad sumažintumėte spaudimą pūtimo metu, paprašykite vaiką pučiant prasižioti. 


Nepiktnaudžiaukite nosies lašais. Jie turi būti lašinami tiek, kiek paskyrė gydytojas ar patarė vaistininkas. Be to, nepatariama jų lašinti ilgiau nei 3–5 dienas, nes prie lašiukų nosis gana greitai pripranta. Be to, lašai nepašalina slogos priežasties, o tik leidžia nosiai kurį laiką lengviau kvėpuoti.


Ar sloguojantis vaikas pakankamai ilsisi ir gauna skysčių? Šie du dalykai labai svarbūs sveikstant, ypač jei sloga užklupo dėl virusinės infekcijos. Susirgus sloga būtina pasaugoti atžalą, kad nebėgiotų lauke, kad daugiau ramiai pabūtų namie. Viena dažniausių slogos komplikacijų yra ausies uždegimas.


Kartais ausies uždegimas prasideda labai staigiai ir be slogos, tačiau dažnai pirmiausia užpuola ūmi sloga. Vidurinės ausies uždegimas sukelia aštrų skausmą, tad kūdikis ar mažas vaikas verkia, būna neramus. Kitas požymis – pablogėjusi klausa.


Jeigu ausies uždegimas nėra gydomas arba vystosi itin greitai, viduje, už būgnelio, prisikaupia pūlių, kurie vėliau praplėšia ausies būgnelį ir pasirodo paviršiuje. Tada skausmas nurimsta. Taip pažeistas būgnelis ne visada sugyja, kartais lieka skylutė, kuri sukelia dar kitų ligų.


Dėl ausų uždegimo gydymo visada pasitarkite su gydytoju! Jeigu uždegimas pūlingas, reikia skirti antibiotikų. Tuomet skausmas trunka vieną dvi dienas ir maždaug per savaitę vaikas pasveiksta. Tačiau yra mažylių, kurie ausies uždegimu serga labai dažnai, per metus net penkis ar dešimt kartų. To priežastis gali būti padidėję adenoidai. 


Ausų uždegimas nėra paveldimas, nes tai – uždegiminė infekcinė liga (nebus infekcijos, nebus ir uždegimo), tačiau gali būti paveldėtas polinkis ja sirgti. Jei vaikui dažnai kartojasi ausų uždegimas ir gydytojas po apžiūros nustato beprasidedančią ligą, šiltas kompresas apramina skausmą, pagerinti kraujotaką, lėčiau plinta uždegimas. Tačiau jei infekcija pažengusi toliau, šiluma gali paskatinti mikrobų dauginimąsi (kaip ir bet kuriame pūlinyje). Vadinasi, kompresas padeda tik pirmomis uždegimo dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis