Į ką atkreipti dėmesį, renkantis ekologiškus produktus?

Mūsų žurnalo skaitytojos atviros – joms svarbu, kas ant šeimos stalo. Tad dauguma moterų stengiasi kuo daugiau gaminti pačios, o produktų dažniausiai ieško ekologiško maisto skyriuose ar turgeliuose, kuriuose prekiaujama produktais iš ekologinių ūkių. Kodėl svarbu valgyti ekologišką maistą?


Kuo naudinga sveikatai? Kaip teigia gydytoja dietologė Dalia Vaitkevičiūtė, pastaruoju metu Baltijos šalyse vyksta itin ryškūs mitybos įpročių pasikeitimai.


„Skaičiai rodo, kad vis daugiau žmonių ne retsykiais, o reguliariai valgo ekologišką maistą. Ir tai labai džiugina, nes tokiame maiste yra mažiau pesticidų, nėra antibiotikų ar hormonų ir labai ribotas maisto priedų vartojimas. Ekologiškam maistui yra keliami aukšti kokybės ir sudėties standartai. Maistas yra kruopščiai perdirbamas, pirmiausia naudojant biologinius, mechaninius ir fizinius metodus“, – tvirtino gydytoja. 


Medikė atkreipė dėmesį, kad ekologiški produktai yra maistingesni. Buvo atlikta nemažai mokslinių tyrimų, kurie įrodo, kad ekologiškame maiste išlieka daugiau būtinųjų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, kalcio ir baltymų. „Įdomu bei žinotina tai, kad ekologiškame maiste randami ir didesni antioksidantų – vitamino C, taip pat cinko ir geležies – kiekiai“, – ekologiško maisto naudą sveikatai vardijo D. Vaitkevičiūtė


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


4 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis ekologiškus produktus: 


Būtina atidžiai perskaityti produkto sudėtį. Ekologiškuose produktuose neturi būti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) – jie yra draustini.


Svarbu atminti, kad užrašas „NATŪRALU“ nieko negarantuoja. Žmonės dažnai apsigauna, manydami, kad tai ekologiško produkto ženklas, tačiau tai nėra tiesa.


Egzistuoja įvairių ženklų ant pakuočių, tad reiktų su jais susipažinti. Dažnai gamintojai produktus žymi savo vidinės kontrolės ženklais, kurie nėra reglamentuoti nacionaliniu ar tarptautiniu mastu. Pamačius neaiškų ženklinimą, reiktų pasidomėti, ką jis reiškia. 


Ant produkto pakuotės turi būti Europos Sąjungos ekologiškus produktus žymintis ženklas – žaliasis lapelis. Jis patvirtina, kad maisto produktas yra sertifikuotas ir atitinka ES galiojančius ekologiškų produktų reikalavimus. Kitaip tariant, žaliasis lapelis – tai pats tikriausias įrodymas, kad produkto sudėtyje yra 95 procentai ekologiškų ingredientų, gautų iš sertifikuotų tiekėjų


Jogurtas: ne tik skanus, bet ir sveikas 


Gydytojos D. Vaitkevičiūtės teigimu, moksliškai įrodyta, kad ekologiškuose pieno produktuose yra išsaugomi didesni kiekiai omega-3 riebiųjų rūgščių ir vitamino E. „Nepaprastai svarbu dar ir tai, kad toks maistas sukelia mažiau alergijų“, – tvirtino dietologė.


Mamos neleis sumeluoti: vaikai iš pieno produktų dažniausiai renkasi pieną, plėšomo sūrio lazdeles, jogurtą. Šiandien jogurtų pasiūla parduotuvėse yra išties didžiulė, atrodytų, rinktis tikrai yra iš ko, tačiau mamoms visada labiausiai rūpi, kad produktas būtų ne tik skanus, bet ir sveikas. 


Europos Sąjungos ekologiškus produktus žymintį ženklą – žaliąjį lapelį turinčius naujuosius jogurtus „Danonki BIO“ drąsiai galima laikyti itin vertingu ir sveiku užkandžiu. Dviejų skirtingų skonių (aviečių ir kriaušių), pagaminti tik iš aukščiausios kokybės ingredientų, gautų iš ekologinių ūkių. Jogurtai savo sudėtyje neturi tirštiklių bei kitokių sintetinių priedų, o saldumo jiems suteikia cukranendrių cukrus.


„Danonki BIO“ jogurtą daugybė vaikų bei jų tėvelių jau spėjo pamėgti ir dėl itin patogios pakuotės. Jogurtas yra supilstytas į nedideles 70 gramų atsukamas pakuotes, kurios yra patogios net ir pačioms mažiausioms rankutėms. Vaikai šį užkandį be jokių keblumų gali valgyti bet kur: namuose, automobilyje ar tiesiog žaidimų aikštelėje.



Danonki BIO jogurtas
Danonki BIO jogurtas
Gamintojų atstovų nuotr.



Ar žinote, kad..


Lietuviai linkę valgyti sveikesnį maistą nei kaimyninės šalys. Tokią išvadą galima daryti, išanalizavus neseniai atlikto tyrimo duomenis. „Danonki BIO“ užsakytą tyrimą apie Baltijos šalių gyventojų ekologiškų produktų vartojimo įpročius vykdė „Norstat“. Apklausta buvo 3 000 Baltijos šalių gyventojų nuo 18 iki 74 metų amžiaus.


Reprezentatyvios apklausos rezultatai parodė, kad mes, lietuviai, valgome sveikiau nei kitų Baltijos šalių gyventojai. Kitaip tariant, daugiau nei pusė mūsų šalies gyventojų bent kelis kartus per savaitę valgo ekologišką maistą: renkasi ekologiškai užaugintas daržoves, uogas ar vaisius, ekologiškus pieno ir kitus produktus. Kaimyninėse valstybėse kelis kartus per savaitę ekologiškus produktus perkančių žmonių skaičius viršija tik trečdalį.


Tyrimas parodė, kad 33 procentai Lietuvos žmonių ekologišką maistą valgo net dažniau nei įprastąjį – neekologišką. Tokių mitybos įpročių laikosi 31 procentas latvių ir 23 procentai estų. Kas tai lemia? Vieno atsakymo į šį klausimą, matyt, nėra. Įtakos turi daugybė dalykų, tokių kaip didėjanti informacijos apie sveiką mitybą sklaida, augantis žmonių sąmoningumas, gerėjanti ekonominė situacija. 

Užsakymo nr.: PT_62304

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis