Odontologai pataria, kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantis

Vaikų dantis būtina prižiūrėti nuo pat mažų dienų. Tinkamai suaugę dantys leidžia efektyviai kramtyti ir rišliai kalbėti. Tad itin svarbu užtikrinti tinkamą vaikų burnos ertmės higieną, kuri taip pat užkirs kelią ėduonies atsiradimui. Straipsnyje pasidalinama naudingais odontologų patarimais, kurie užtikrins efektyvią vaikų dantų priežiūrą.

Rodykite tinkamą pavyzdį


Specialistai teigia, kad vaikams iki 7–8 metų amžiaus dantis turėtų valyti tėvai. Žinoma, laikas gali skirtis, priklausomai nuo vaiko savarankiškumo. Tad patariama jau nuo pirmųjų mėnesių kūdikio dantenas masažuoti specialiu silikoniniu šepetėliu. Vaikui paaugus, odontologai rekomenduoja nupirkti šepetėlį su minkštais šereliais ir kartu su vaiku valyti dantis.


Valykite dantis 2 kartus per dieną, ryte ir vakare. Taip pat naudokite tarpdančių siūlą ar šepetėlį ir liežuvio grandiklį. Pasakokite vaikui viską, ką darote, kokias priemones naudojate ir kodėl taip reikia rūpintis dantimis. Išmokę vaiką taisyklingos burnos ertmės higienos, padėsite išvengti ilgų gydymų ir sutaupysite pinigų ateityje.


Reguliariai lankykitės pas specialistus


Įprastai, vaikai lankydamiesi gydymo įstaigose, ypač odontologijos, jaučia didelę baimę. Visai nesvarbu, ar planuojama burnos ertmės apžiūra, ar intensyvesnis gydymas, vaiko baimės lygis yra vienodas. Šį jausmą dažniausiai sukelia:


  • nemaloni patirtis;
  • informacijos stoka;
  • juntamas nerimas;
  • neatsargiai aplinkinių parinkti žodžiai, kalbant apie odontologiją.


Norint išsklaidyti nerimą, svarbu ne tik pasirinkti profesionalią odontologijos kliniką, bet ir kantriai paaiškinti, kodėl svarbu prižiūrėti dantis. Tad, pavyzdžiui, jeigu planuojate vizitą pas odontologą, paimkite kartu su savimi vaiką. Tokiu būdu parodysite tinkamą pavyzdį, o specialistas supažindins vaiką su savo darbo įrankiais.


Taip pat ne ką mažiau svarbu pasirinkti profesionalų odontologą, kantriai dirbantį su vaikais. Ieškote tokio profesionalo ir domina vaikų odontologas Vilniuje? Paspaudę ant nuorodos, galėsite užsiregistruoti pas kvalifikuotą specialistą pirmajai vaiko dantų apžiūrai.


Pasirūpinkite papildomomis priemonėmis


Norint užtikrinti sveikus vaiko dantis ir išvengti ėduonies plitimo, būtina pasirūpinti dantų padengimu. Specialistai rekomenduoja pirmuosius krūminius dantis padengti fluoro laku arba silantais. Apsauginis sluoksnis saugo danties vageles nuo mikroorganizmų ir bakterijų, kurios lieka po valgio.


Taigi, įprastai vaikai kartoja tėvų veiksmus, todėl svarbu rodyti tinkamą pavyzdį ir išmokyti juos kokybiškai prižiūrėti dantis. Tėvams svarbiausia būti kantriems ir kartu su vaiku atlikti visus veiksmus. Tinkamas pavyzdys, profesionalūs odontologai ir efektyvios gydymo priemonės užkirs kelią ėduonies atsiradimui.
Užsakymo nr.: PT_79111

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis