Daiva Žeimytė-Bilienė: Mykolo gimimas – viso gyvenimo dovana

"Juokauju, kad nė vienam pasaulyje vyrui dar nebuvo pavykę taip suvaldyti Daivos Žeimytės, kaip Mykolui, - sako viena populiariausių ir profesionaliausių televizijos aktualijų laidų vedėjų Daiva Žeimytė-Bilienė. - Juokiuosi pati sau: su draugėmis, kalbėdamos apie vyrus, vis paburnodavome ant jų, sakydavome, kad jie tokie ar anokie. Tai va Dievulis man ir davė sūnų. Turiu užauginti dabar jį padoriu ir sąžiningu vyru. O jeigu rimtai, turiu pripažinti, kad niekada negalvojau, jog man taip patiks būti mama. Vaikų visada norėjau, bet realaus įsivaizdavimo, koks tai iš tiesų yra stebuklas, absoliučiai neturėjau.


Dabar galiu labai drąsiai sakyti, kad Mykolo gimimas yra nuostabiausia, kas nutiko mano gyvenime. Niekas neprilygsta tam. Net pati negaliu patikėti, kad esu tokia mamiška. Mykolas iš giliausių mano kertelių ištraukė visus motiniškus instinktus".


Daiva atvira: "Dažnai net pati savimi stebiuosi – juk taip mėgau laisvę, man buvo svarbi mano karjera, taip labai patiko gyventi tik sau ir dėl savęs. O štai dabar viskas apvirto aukštyn kojomis. Didžiausias mano noras šiandien – kuo daugiau būti su sūnumi ir atsiminti kiekvieną, net ir smulkiausią akimirką. Štai guliu šalia jo, miegančio, jis savo mažytę rankelę padėjęs ant manosios ir aš negaliu atsižiūrėti. Ašaros rieda.


Kiekvienas sūnaus pasiekimas, kiekvienas naujas išmoktas dalykas, net pati mažiausia, atrodytų, smulkmena mums abiem su vyru sukelia tokį džiaugsmą, kad net sunku žodžiais nusakyti. Anksčiau, kai vaikų turintys draugai džiaugdavosi tomis smulkmenomis, mes tyliai į kumštį kikendavome. Ot keistuoliai, sakydavome. Dabar abu suvokiame, kad kol neturi vaiko, labai daug ko nesupranti. Su vaikais išsigrynina tikrosios vertybės, gyvenimo prasmė. Juk augini žmogų.


Atsakomybė – milžiniška. Žinoma, gyvenimas pasikeičia iš esmės. Ir tam nepasiruoši niekaip. Auginant vaiką, viskas vyksta realiuoju laiku – čia ir dabar. Nieko per daug nepriplanuosi ir, žinoma, tai šiek tiek išgąsdina pirmosiomis savaitėmis. Galėdavai kada nori ką nori daryti, o čia, netgi norėdama nueiti į dušą, turi tai suplanuoti. Kosmosas visiškas. Per vieną akimirką turi peršokti iš vienokio gyvenimo būdo į visiškai kitokį. Tai stipriai sukrečia, nesistebiu, kad nemažai moterų nesusitvarko su emocijomis ir nuovargiu, gimus vaikui. Tai tikrai stipriai duoda per galvą. Todėl noriu paprašyti visų tėčių ar kitų žmonių, kurie būna šalia ką tik mamomis tapusių moterų, – būkite supratingi ir atlaidūs. Mums tikrai labai nelengva ir ko labiausiai reikia tą laikotarpį – tai ramybės, palaikymo ir dėmesio".


Visą interviu skaitykite sausio mėnesio žurnale "Tavo vaikas", kurį galite ne tik prenumeruoti www.gmzurnalai.lt, bet ir nusipirkti vieną numerį (anksčiau išleistus taip pat) internetu! PIRKTI 



Sausio numeris
Sausio numeris
Redakcijos archyvo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis