Tęsiama galimai dingusios mergaitės paieška (atnaujinta)

Sausio 15 d. apie 19 val. 14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar geltonos spalvos) užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (apie 11-12 m.).

Policija sudarė fotorobotą žmogaus, tikėtina, turinčio reikšmingos informacijos apie trečiadienio vakarą galimai įvykdytą mergaitės pagrobimą, teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.


„Nuo vakar vakaro iki šio momento buvo atlikta labai daug veiksmų: patikrinta pirminė informacija, apklausti liudytojai, šiuo metu toliau tęsiamos apklausos, peržiūrima videoregistratorių medžiaga. Apžiūrėta papildomai galima įvykio vieta ir apylinkės, policija iš liudytojų parodymų šiandien sudarė fotorobotą asmens, kuris domina policiją ir galėtų suteikti informacijos apie įvykį“, – teigia S. Gagas.


S. Gagas ragina turinčius vertingos informacijos asmenis informacija nesidalinti viešoje erdvėje, o kreiptis į policiją.

„Kadangi viešojoje erdvėje sklinda daug prieštaringos informacijos, prašyčiau, ką nors žinančius kreiptis į policiją, o ne dalintis informacija viešoje erdvėje ir kelti bereikalingą įtampą“, – ragino S. Gagas.


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas taip pat dėkojo visuomenei už suteiktą informaciją.


„Noriu padėkoti visuomenei už pilietiškumą, kurios dėka mes gavome labai daug informacijos ir visą ją turime patikrinti. Taip pat noriu padėkoti pareigūnams, mūsų partneriams, kurie dirbo nuo vakar vakaro, nuo pranešimo gavimo momento iki šio momento“, – kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.

S. Gagas teigia, kad vaikų, kurie galimai matė įvykį, skaičius didesnis nei manyta ligi tol, taip pat yra ir suaugusiųjų liudytojų. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas akcentavo, kad liudytojų skaičius dar gali didėti.


S. Gagas taip pat patvirtino, kad šį rytą (ketvirtadienį - ELTA) dienos šviesoje, buvo atlikta galimos įvykio vietos apžvalga, policija įvykio vietoje rado ir daiktų, kurie kol kas negali nei patvirtinti nei paneigti pagrobimo versijos.

Pareigūnai toliau prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais, ypač Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve, kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašoma vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir siųsti tik kontaktiniam asmeniui el. paštu egle.sut@policija.lt


Kaip ELTA jau rašė, Vilniuje po visą naktį vykusių paieškų dar nepavyko rasti trečiadienį Karoliniškių mikrorajone, kaip įtariama, pagrobtos mergaitės. Niekas nesikreipė ir dėl dingusio vaiko.


Policija tęsia paiešką, tikrina surinktą informaciją ir tiria visas versijas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo.


Kaip trečiadienio vakarą informavo Vilniaus apskrities policija, apie 19.14 val. buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos) užsienietiškais numeriais galimai buvo įsodinta nepilnametė (11-12 metų). Policija kreipėsi į visus, pastebėjusius šį automobilį ar įtartinus asmenis, ir prašė nedelsiant apie tai pranešti telefonu 112. Taip pat buvo prašoma kreiptis ir tėvus, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai.


ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė informavo policiją apie iš vaikus globojančios nevyriausybinės organizacijos pabėgusias dvi mergaites. Į policiją buvo kreiptasi siekiant išsiaiškinti, ar šie atvejai nesisieja su trečiadienio vakarą galimai įvykdytu mergaitės pagrobimu.


Primename

2020 sausio 16 d. informacija:


Visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.


Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.


Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 156 str. dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.


Pareigūnai toliau prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais. Praneškite el. paštu: egle.sut@policija.lt


Taip pat prašome Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.


Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis