Britiškas išsilavinimas Lietuvoje: kuo unikali ši mokymo programa?

Britiška išsilavinimo kokybė turi puikią reputaciją visame pasaulyje. Didžiosios Britanijos švietimo standartus gerbia viso pasaulio universitetai ir darbdaviai, šios šalies mokyklos nuolat užima aukštas vietas reitinguose dėl aukštos švietimo kokybės, mokinių lūkesčių ir įsidarbinimo galimybių. Šiuo metu visame pasaulyje yra daugiau nei 3 700 britų mokyklų, teikiančių britišką išsilavinimą tarptautiniu mastu.

Kuo unikali ši mokymo programa?


Didžiosios Britanijos mokymo programa užtikrina, kad moksleiviai įgis platų ir subalansuotą išsilavinimą, daugiausia dėmesio skirdami pagrindiniams dalykams, tokiems kaip anglų kalba, matematika ir gamtos mokslai, kurie yra tikrai svarbūs vaiko vystymuisi. Mokymo programa buvo sukurta taip, kad mokiniai, tėvai ir mokytojai gautų aiškią informaciją apie pažangą kiekvienoje ugdymo pakopoje. Išsami sistema suteikia moksleiviams lengvai naršomą žemėlapį, kuris padėtų jiems nustatyti, siekti ir pasiekti savo akademinių ir asmeninių tikslų. Didelis dėmesys skiriamas bendram vaiko vystymuisi, vykdomi muzikos, dramos, kalbos ir menų užsiėmimai, taip pat suteikiamos galimybės mokytis lauke ir užsiimti kita veikla.


Vilniaus britų mokykloje (The British School of Vilnius), kaip ir visose kitose tarptautinėse mokyklose, galima pasirinkti ir pritaikyti pasirinktą ugdymo programą, kad ji atitiktų mūsų ugdomų vaikų poreikius. Mes siūlome savo vaikams aukštos kokybės britų išsilavinimą, pagrįstą Anglijos nacionaline mokymo programa, akcentuodami visame pasaulyje svarbias XXI amžiaus temas ir įgūdžius. Esame vienintelė Lietuvos mokykla, kurioje Anglijos nacionalinė mokymo programa yra patvirtinta Lietuvos Vyriausybės.


Kaip taikoma mokymo programa?


Bazinio ankstyvojo amžiaus etapo (EYFS) programa yra skirta vystyti visus labai mažo vaiko socialinius ir akademinius aspektus. Ji stebi ir vertina svarbiausius vystymosi etapus. Mokosi žaisdami visose mokymo programose. Dar prieš pradedant skaityti, yra svarbu, kad vaiko aplinkoje būtų knygų, kurios padėtų formuotis įpročiams, kurie leistų mokytis visą gyvenimą. Priėmimo į pradinę mokyklą metu mokiniai yra vertinami pagal Anglijos nacionalinio ugdymo programą, kurią galima palyginti su kitomis Didžiosios Britanijos mokymo programomis.


Vidurinėje mokykloje pagal daugelį standartų vidutinio vaiko, kuris mokėsi pagal britų nacionalinę programą, matematikos ir anglų kalbos žinios metams lenkia vaikų, besimokiusių pagal JAV programą, žinias (remiantis šalies vidurkio statistika). Vidurinėje mokykloje pagrindinis dėmesys skiriamas įgūdžių ir gabumų ugdymui nuo ankstyvojo amžiaus ir pradinio ugdymo. Tikslas yra tai, kad mokiniai baigtų 13-uosius mokymosi metus būdami tiek akademiškai, tiek socialiai pasirengę aukštajam mokslui ir suaugusiųjų gyvenimui. Akademinė sėkmė grindžiama holistiniu požiūriu, mokant kritinio mąstymo įgūdžių ir suteikiant mokiniams galimybę mąstyti analitiškai. Siekdama šių tikslų, Vilniaus britų mokykla taip pat stengiasi ugdyti vaiką socialiai, morališkai ir etiškai. Mokykla siekia ugdyti vaikus taip, kad jie ateityje taptų lyderiai!Britiškas išsilavinimas Lietuvoje
Britiškas išsilavinimas Lietuvoje
Organizatorių archyvasAr lietuvių kalbos pamokų yra tiek pat, kiek kitose Lietuvos mokyklose?


Vilniaus britų mokykloje yra tiek pat lietuvių kalbos pamokų, kiek ir kitose Lietuvių mokyklose, – penkios savaitinės pamokos. Lietuvių kalbos mokytojos J. Jodkienės teigimu, pamokoje dirbama skirtingais lygiais. Priklauso nuo vaiko gebėjimų ir poreikių, darbo tempo ir gebėjimo dirbti savarankiškai. Mokiniai, kurių lietuvių kalba yra gimtoji, turi visas sąlygas išeiti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą mokymo(si) programą, remiamasi ministerijos patvirtintais trumpalaikiais planais ir rekomenduojamais vadovėliais. Su mokiniais, kurie kalba angliškai, dirbama individualiai, diferencijuojami ir klasės darbai, ir namų darbai. Ruošiamos atskiros užduotys, kaupiamas žodynas, mokoma praktinės kalbos, reikalingos kasdieniniame gyvenime.


Pamokos struktūra apima visas mokymosi sritis: klausymą, kalbėjimą, skaitymą, rašymą, diskusijas. Yra sąlygų naudotis gausiomis informacinių technologijų priemonėmis: išmaniąja lenta, planšetėmis, kompiuteriais.


Ar verta rinktis Vilniaus britų mokyklą? Tai priklausys nuo tėvų pasirinkimo!


GCSE (egzaminų bendrojo išsilavinimo pažymėjimui gauti) ir A lygis yra pripažinti pagrindiniais išoriniais egzaminais, kurių A lygis pripažįstamas viso pasaulio universitetuose. Vilniaus britų mokyklos mokiniai ruošiasi laikyti tarptautiniu mastu pripažintus ir patvirtintus išorinius egzaminus. Apsilankykite mūsų svetainėje, norėdami pamatyti galimybes, kurias Vilniaus britų mokykla gali pasiūlyti jums ir jūsų vaikui.


Ką apie mokyklą mano tėveliai?


Rimantė, 5 metų sūnaus ir 2 metų dukryčių mama:


Mūsų dvynukės, ko gero, jauniausios šios mokyklos mokinės. Pagal lietuvišką sistemą jos turėtų lankyti lopšelį-darželį, bet užsienyje vaikai nuo tokio amžiaus kartais jau lanko mokyklą. Mūsų sūnus Amerikoje mokyklėlę lankyti pradėjo būdamas dvejų metų. Dabar mūsų vaikams labai smagu visiems ryte važiuoti į tą pačią mokyklą, susitikti bendruose mokyklos renginiuose. Dvynukės, dar nemokėdamos teisingai ištarti ilgų savo vardų, moka skaičiuoti iki 10 dviem kalbomis.


Mano vyras vis sakydavo, kad svarbiausia nuo pat mažens išmokti mokytis. Šiuo požiūriu priimtiniausia pasirodė Vilniaus britų mokykla.


Šeimoje mes bendraujame 2 kalbomis. Vyras gimė ir augo Amerikoje, jis su vaikais bendrauja angliškai, aš lietuviškai. Kadangi esame dvikalbė šeima, kuria kalba vaikai mokysis mokykloje, nebuvo itin svarbu. Mums, kaip ir daugumai tėvų, atrodė svarbiau, kad klasės nebūtų labai didelės, mokytojai galėtų skirti individualiai dėmesio kiekvienam. Atsakomybė už mokymosi rezultatus neužkraunama tik ant mokinių ar jų tėvų pečių. Daug jos prisiima patys mokytojai, jie stengiasi rasti būdų, kaip dirbti su vaiku. Penkiametis sūnus jau laisvai skaito lietuvių ir anglų kalbomis. Moka ir daugybos lentelę. Mums patiems nuostabu, kad per tokį trumpą laiką vaikas įgijo tiek daug žinių.


Kartu su mokykla esame viena edukacinė komanda, sakoma, kad vaikui užauginti reikia visos bendruomenės, jaučiu, kad mes visi kartu vaikus ir auginame.


Aistė, 6 metų sūnaus ir 9 metų dukros mama:


Ši mokykla mūsų vaikams ne pirmoji. Teko išbandyti ir lietuvišką švietimo sistemą, privačią mokyklą. O į Vilniaus britų mokyklą atėjome todėl, kad jos programa orientuota į pasaulinio lygio mokslo įstaigas. Vaikai skatinami mąstyti, būti aktyvūs, kūrybingi. Kaip ir visi tėvai, norime auginti sėkmingus vaikus, kurie sugebėtų gyventi taip greitai besikeičiančiame pasaulyje. Anglų kalba atveria platesnes galimybes ateityje.


Mes esame lietuviška šeima, bet vaikai atėjo čia jau neblogai kalbėdami angliškai. Mums teko daug keliauti ir net pagyventi užsienyje. Prieš pradedant lankyti Vilniaus britų mokyklą, jie laikė testą, kad būtų įvertintos anglų kalbos žinios. Kiek žinau, net ir nelabai gerai mokantys angliškai vaikai greitai įgauna kalbos žinių.


Mums nuostabu tai, kad vaikai nori eiti į mokyklą. Neseniai grįžome iš atostogų ir vaikai jau kalbėjo, kad pasiilgo mokyklos. Turiu su kuo palyginti – į kitas mokyklas jie tikrai nesiverždavo.


Tradicinių vertybių puoselėjimas


Viena pagrindinių sričių, į kurią reikia atsižvelgti, yra tradicijos. Daugelyje britų mokyklų, tokių kaip Vilniaus britų mokykla, vis dar yra uniformos ir akcentuojamas gerų manierų bei socialinių įgūdžių mokymas. Daugelis tėvų gali manyti, kad gerų manierų mokymas yra gana senamadiškas ar kad mokyklinė uniforma riboja vaikų saviraiškos laisvę. A. Prosser, The British School of Vilnius mokyklos vadovas, atsakytų, kad uniformos sukuria šeimyninę atmosferą, bendruomenės jausmą ir sumažina mados spaudimą tiek vaikams, tiek tėvams.


Akreditacija ir visuotinis pripažinimas


Tarptautinės mokyklos turi galimybę būti įvertintos daugybės akreditacijos institucijų, kurios patvirtintų, kad mokykla atitinka tam tikrus standartus. Vilniaus britų mokykla didžiuojasi, būdama akredituota vienos iš pirmaujančių akreditavimo agentūrų pasaulyje – Tarptautinių britų mokyklų tarybos (COBIS). Narystė šioje labai gerbiamoje institucijoje įrodo Vilniaus britų mokyklos savybes ir stiprybę.


Daugiau informacijos apie Vilniaus britų mokyklą (The British School of Vilnius) rasite užsukę ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis